DMG Mori ponownie zaprasza do Pfronten

DMG Mori zaprasza na Open House Pfronten 2024 DMG MORI

Po raz kolejny w siedzibie firmy DMG Mori w Pfronten na przełomie stycznia i lutego 2024 r. odbędzie się Open House. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami zorientowanymi na produkcję przyszłości.

Podczas Open House, które odbędzie się od 22 stycznia do 2 lutego 2024 r., DMG Mori przekształci swój największy europejski zakład produkcyjny w salon wystawowy o powierzchni 4200 m² (tj. o 250 m² więcej niż w ubiegłym roku), prezentując pionierskie rozwiązania w dziedzinie budowy obrabiarek. Z ponad 45 zaawansowanymi technologicznie maszynami, ponad 15 rozwiązaniami z zakresu automatyzacji i doświadczeniem technologicznym w sektorach półprzewodników, lotnictwa i medycyny, "The Home of Innovation" zaprezentuje najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zrównoważonej optymalizacji procesów.

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.

Pierwszy tydzień Open House (od 22 do 26 stycznia) będzie nastawiony przede wszystkim na gości z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W drugim tygodniu (od 29 stycznia do 2 lutego) prezentacje zostaną dostosowane do odwiedzających z reszty Europy, Azji i pozostałych krajów.

Do najważniejszych atrakcji wystawy należy światowa premiera DMF 400|11 jako doskonałego przykładu integracji procesów i PH Cell 500 jako innowacja w dziedzinie modułowej obsługi palet. Kolejną atrakcją jest CELOS X – holistyczny ekosystem cyfrowy i oparty na danych tworzy dodatkowy potencjał w optymalizacji procesów produkcyjnych. Lasertec Showroom uzupełnia technologiczny zakres usług o wydajne produkty do produkcji addytywnej, podczas gdy Academy Area oferuje wgląd w obszerny program szkoleń i dalszej edukacji DMG Mori.

MX – transformacja obróbki skrawaniem

The Home of Innovation w Pfronten będzie doskonałą okazją do tego, żeby dowiedzieć się, jak można zoptymalizować swoją produkcję dzięki MX – Machining Transformation. Zrównoważona optymalizacja procesów dla przyszłościowej produkcji opiera się na czterech filarach: integracji procesów, automatyzacji, transformacji cyfrowej i transformacji ekologicznej.

Filary te stanowią podstawę transformacji obróbki skrawaniem, dzięki której wspieramy naszych klientów na drodze do produkcji zorientowanej na przyszłość. Nadrzędnym celem jest uczynienie procesów produkcyjnych bardziej wydajnymi i zrównoważonymi, aby zapewnić klientom globalną konkurencyjność i sukces w perspektywie długoterminowej – mówi Irene Bader, członek zarządu DMG Mori.

Integracja procesów skraca czasy cykli i konfiguracji poprzez łączenie coraz większej liczby technologii w jednym obszarze roboczym. DMG Mori zademonstruje, w jaki sposób toczenie, frezowanie, szlifowanie i nacinanie kół zębatych, a także pomiary w trakcie tych procesów mogą być wykonywane w jednej konfiguracji. Zaprezentowane zostaną również elastyczne rozwiązania automatyzacji zarówno dla produkcji seryjnej, jak i obróbki małych partii. Zademonstrowane zostaną również rozwiązania dla transformacji cyfrowej. Zapewniają one dodatkowe wsparcie dla optymalizacji procesów: od planowania zamówień i programowania po kontrolę jakości i dokumentację. W kontekście niedoboru zasobów i celów ochrony klimatu te trzy filary przyczyniają się do czwartego – zielonej transformacji. Ponad 30-procentowa oszczędność energii, modernizacja rozwiązań automatyzacji i remonty maszyn tworzą nowy potencjał dla zwiększenia produktywności przy jednoczesnym oszczędzaniu zasobów.

Światowa premiera: obrabiarka DMF 400|11

DMF 200|8, DMF 300|8 i DMF 300|11, które zostały opracowane od podstaw, są kolejnymi przykładami innowacyjnych kompetencji DMG Mori, które zostały wielokrotnie zademonstrowane w ostatnich latach. Opierając się na pionierskiej koncepcji przesuwnej kolumny, producent obrabiarek zaprezentuje w Pfronten największy model z tej serii – DMF 400|11. W porównaniu z poprzednim modelem DMF 360|11, nowa obrabiarka imponuje zwiększonym o 400 mm skokiem w osi X i o 150 mm w osi Z. Solidna konstrukcja wynika z żeliwnego łoża maszyny, trzech prowadnic liniowych w osi X oraz szlifowanych i chłodzonych śrub kulowych. Dzięki temu maszyna z ruchomą kolumną jest idealna do obróbki wymagających dużych elementów – od części konstrukcyjnych i długich belek po komponenty do produkcji narzędzi i form. Dzięki skokom wynoszącym 4000 x 1100 x 1050 mm DMF 400|11 oferuje wiele możliwości uniwersalnej obróbki.

Opcjonalna ścianka działowa, którą można szybko zintegrować, dzieli obszar obróbki na dwa oddzielne obszary robocze, umożliwiając ustawianie komponentów podczas obróbki. Modułowy system uzupełnia stół obrotowy FD do wymagających operacji frezowania i toczenia, dzięki czemu DMF 400|11 doskonale nadaje się do integracji procesów i napędzania transformacji obróbki.

Innowacja: PH Cell 500

Modułowy system obsługi palet PH Cell 500 to przykład  transformacji obróbki za pomocą automatyzacji. Innowacja ta rozszerza serię modułowych systemów obsługi palet o kompaktowy model do przenoszenia ciężaru do 500 kg. Jest on kompatybilny z DMU 65, DMU 75 monoBLOCK 2. generacji i DMU 65 H monoBLOCK. W zależności od konfiguracji modułów regałowych, PH Cell 500 oferuje miejsce na maksymalnie 32 palety. Maksymalne wymiary obrabianego elementu wynoszą 500 x 500 x 750 mm, natomiast jego masa może wynosić do 500 kg. Podobnie jak inne modele z tej serii, PH Cell 500 jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze dzięki oprogramowaniu Pallet Master. Nowa automatyzacja palet umożliwia bardziej elastyczną, zautomatyzowaną produkcję małych partii i pojedynczych części. Powodem tego jest modułowość systemu, która umożliwia konfigurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

 Poznaj ponad 45 zaawansowanych technologicznie obrabiarek, w tym światowej premiery, a także ponad 20 rozwiązań automatyzacji i innowacji z różnych sektorów: DMF 400|11, nasza nowa obrabiarka z kolumną przesuwną z przejazdem 4000 mm oraz nasz nowy, modułowy system obsługi palet PH Cell 500, o masie transferowej 500 kg. NOWOŚĆ: CELOS X, kompletny, cyfrowy i oparty na danych ekosystem do zintegrowanego łączenia i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Ekosystem CELOS X

Około 10 lat od wprowadzenia pierwszego na świecie sterowania maszyną opartego na aplikacji, DMG Mori ponownie rewolucjonizuje technologię produkcji dzięki CELOS X. Celem jest wprowadzenie w życie transformacji obróbki i utorowanie drogi do transformacji cyfrowej dla firm produkcyjnych i dostawców usług. CELOS X umożliwia użytkownikom kształtowanie własnej przyszłości produkcyjnej w sposób samodzielny i bezpieczny. Ekosystem ten oferuje całościowe rozwiązanie do cyfrowej transformacji produkcji i ich pionowej integracji w firmie. Obejmuje on zarówno platformę CELOS Xperience, jak i CELOS Xchange. Interakcja tych dwóch elementów umożliwia kompleksowe i płynne cyfrowe doświadczenie dla użytkowników. Niezależnie od natywnego sterowania NC obrabiarki, zawartość CELOS X jest dostępna we wszystkich oferowanych układach sterowania w prawie takim samym zakresie.

CELOS Xchange działa jako wielofunkcyjne centrum kontroli aplikacji i zarządzania danymi CELOS Xperience w ramach ekosystemu CELOS X. Jako oparty na chmurze pokój danych, CELOS Xchange umożliwia również dwukierunkową integrację zakładu produkcyjnego z IT firmy, a w przyszłości otwartą i bezpieczną wymianę danych z partnerami wzdłuż łańcuchów dostaw i w ramach globalnych sieci tworzenia wartości. CELOS Xperience to natomiast cyfrowy zestaw narzędzi dla wszystkich aplikacji CELOS i systemów oprogramowania w ramach ekosystemu CELOS X. Otwiera to szeroki zakres możliwości, ponieważ wszystkie aplikacje i przepływy pracy mają na celu uproszczenie obsługi maszyny, zwiększenie liczby godzin pracy wrzeciona i optymalizację efektywności energetycznej w tym samym czasie.

Ukierunkowane spojrzenie w przyszłość produkcji

Innowacyjne rozwiązania produkcyjne nie będą jedyną atrakcją dla gości podczas Open House w Pfronten. Oprócz dużego showroomu zaplanowane zostały seminaria technologiczne, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i osiągnięcia w branży produkcyjnej. W Academy Area i LASERTEC Showroom będzie można skorzystać z wiedzy specjalistycznej w zakresie szkoleń i dalszej edukacji, a także dowiedzieć się więcej o produkcji przyrostowej i druku 3D.

Źródło: DMG Mori

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę