HP przedstawia przyszłość druku: obsługa Internetu i technologia cloud computing

Reklama
Reklama

Firma HP przedstawiła nową kategorię rozwiązań druku, zaprojektowaną zgodnie z duchem technologii „cloud computing", która po raz pierwszy umożliwi użytkownikom: - drukowanie z każdego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną i z każdego miejsca na świecie na dowolnej drukarce zgodnej z nową technologią HP ePrint(1);- przechowywanie dokumentów oraz plików na wirtualnym serwerze i drukowanie ich w razie potrzeby przekształcanie drukarek w platformy wydawnicze, aby korzystać z dostosowanych aplikacji druku, na przykład udostępniających wiadomości prasowe lub kreatywne zajęcia pozaszkolne, bezpośrednio na drukarkę domową lub firmową(2, 6);- zarządzanie wszystkimi aspektami druku i dostosowywanie ich za pośrednictwem nowego serwisu HP ePrintCenter, aby uzyskać dostęp do przydatnych, zabawnych i interesujących materiałów sformatowanych pod kątem efektywnego druku.

HP zapowiedział powstanie pełnej rodziny internetowych urządzeń wielofunkcyjnych e-AiO dla domu i biznesu. Będą to pierwsze drukarki z bezpośrednim dostępem do treści WWW, takich jak kolorowanki, postacie 3D i szablony HP.
Usługi i produkty HP z dostępem do internetu są wspierane przez cyfrową platformę reklamową, którą mogą wykorzystać partnerzy dostarczający aplikacje druku. Klienci mogą zdobyć atrakcyjną treść bez dodatkowych kosztów, a firmy mogą zaoferować odbiorcom dodatkowe korzyści, wypełniając wybrane treści takimi danymi, jak personalizowane wiadomości, promocje, kupony lub informacje o lokalnych usługach.

Reklama

HP ePrint: jeśli możesz wysłać to pocztą e-mail, możesz to także wydrukować

Platforma HP ePrint wykorzystuje internetową technologię „cloud computing", aby przełamać bariery odległości oraz łączności i umożliwić użytkownikom wysyłanie plików do druku z urządzeń mobilnych. Zaczynając od mamy, która chce wydrukować rysunek syna z iPada, a kończąc na dyrektorze, który jadąc pociągiem wysyła prezentację z telefonu Blackberry, aby wydrukować ją i odebrać w biurze. Usługa HP ePrint umożliwia użytkownikom drukowanie z dowolnego miejsca i o każdej porze.
Każda drukarka HP ePrint będzie miała unikatowy, prosty adres e-mail, który pozwoli nadawcy dostarczyć wydruk w taki sam sposób, w jaki wysyła się wiadomość e-mail. Ponadto za pomocą mobilnej aplikacji HP ePrint zainstalowanej w smartfonie klienci będą mogli wysyłać dokumenty do wydrukowania w domu, w pracy albo w lokalizacji publicznej, takiej jak hotel albo poczta. Będzie można wysyłać m.in. dokumenty Microsoft® Office, Adobe® PDF oraz obrazy JPEG.
HP ePrintCenter: wszystko, co ma związek z drukiem znajduje się w jednym miejscu
HP ePrintCenter to internetowy serwis dla wszystkich klientów HP, którzy chcą eksplorować nowe usługi i dostosowywać sposób, w jaki korzystają z drukarek. Użytkownicy mogą na przykład zarejestrować swoje produkty i otrzymywać aktualizacje zgodne z preferencjami, skonfigurować swoje urządzenia, śledzić zadania ePrint, a także przeglądać i sugerować nowe aplikacje druku.

Reklama

Nowe drukarki Photosmart w każdym przedziale cenowym


Nowa linia internetowych drukarek HP Photosmart umożliwia konsumentom swobodny dostęp do materiałów oraz możliwości ich wydruku z dowolnego miejsca bez użycia komputera. Można to uzyskać za pośrednictwem usługi HP ePrint z dowolnego urządzenia mobilnego, albo przez dotknięcie jednej z dostosowanych aplikacji i opcji druku na intuicyjnym ekranie HP TouchSmart.
HP Photosmart Premium e-AiO - ten najbardziej rozbudowany model zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu, zapewniając użytkownikom możliwość dostosowania go do swoich potrzeb, wybierając dowolne aplikacje druku. Urządzenie wielofunkcyjne jest wyposażona w ekran HP TouchSmart o przekątnej 10,9 cm z ulepszoną technologią dotykową i może oszczędzić nawet 50 procent papieru dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu. Urządzenie ma być dostępne na całym świecie w październiku).
HP Photosmart Wi-Fi e-AiO - 6,1-calowy ekran HP Touchsmart pozwala na szybki druk treści WWW. Użytkownicy mogą tworzyć imponujące projekty fotograficzne z wykorzystaniem oddzielnych tuszy oraz specjalnych opcji druku zdjęć, takich jak automatyczny podajnik papieru fotograficznego. Urządzenie to będzie dostępne w lipcu 2010 r.
HP Photosmart Premium z Faksem e-AiO - urządzenie pozwala łatwo faksować, skanować i kopiować dokumenty z wykorzystaniem automatycznego, dwustronnego podajnika, a także w prosty sposób drukować zdjęcia i treść WWW. Jest wyposażone w liczne opcje połączeń, w tym obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej. Urządzenie ma być dostępne we wrześniu.
Nowe, bezpłatne oprogramowanie HP Photo Creations dołączane do wszystkich nowych drukarek umożliwia tworzenie albumów fotograficznych, kalendarzy i innych ciekawych projektów. Wszystkie zapowiedziane drukarki mają certyfikat ENERGY STAR® i ograniczają ilość odpadów, ponieważ są pakowane w innowacyjne torby wielokrotnego użytku.
Drukarki są zgodne z wkładami atramentowymi HP 364 - czarny, błękitny, purpurowy, żółty. Dostępne są również oryginalne wkłady atramentowe HP 364XL o zwiększonej pojemności, które pozwalają użytkownikom wydrukować więcej stron mniejszym kosztem.
HP 364 Photo Value Pack to alternatywny, pełny pakiet, który zawiera 100 arkuszy błyszczącego papieru HP Advanced Photo Paper oraz trzy dostosowane wkłady atramentowe HP 364 (błękitny, purpurowy i żółty). Atramenty HP 364 w połączeniu z papierem HP Advanced Photo Paper pozwalają drukować zdjęcia o jakości dorównującej odbitkom z zakładu fotograficznego i trwałości liczonej w pokoleniach(5).
HP Everyday Photo Paper to ekonomiczny, błyszczący papier fotograficzny przeznaczony dla klientów, którzy przykładają dużą wagę do kosztów. Ten nadający się do recyklingu papier, wytwarzany z włókien certyfikowanych przez Forest Stewardship Council, ułatwia drukowanie kolorowych, codziennych zdjęć i projektów fotograficznych na dowolnej drukarce atramentowej. HP zaleca korzystanie z papierów ColorLok, które zapewniają optymalne rezultaty wydrukowanych materiałów.

Nowe aplikacje do druku dla użytkowników indywidualnych oraz firm

W dalszej części roku klienci biznesowi będą mogli skorzystać z aplikacji druku udostępnianych przez różne serwisy, m.in. Google Docs do łatwego skanowania dokumentów do sieci w celu późniejszego wydrukowania; Box.net do skanowania, udostępniania, zarządzania i przeglądania treści biznesowej online; Reuters do druku najnowszych artykułów prasowych; oraz DocStoc i Biztree do natychmiastowego dostępu do formularzy biznesowych, takich jak faktury, kontrakty, pokwitowania, umowy prawne i listy kontrolne. Ponadto przez cały rok HP będzie współpracować z programistami z regionu EMEA, aby ulepszyć pakiet do tworzenia oprogramowania i udostępnić dodatkowe aplikacje druku.

HP iPrint Photo dla systemu Android

Bezpłatna aplikacja HP iPrint Photo dla smartfonów Android umożliwia łatwy, szybki, bezpośredni, bezprzewodowy druk zdjęć na drukarkach atramentowych HP, podłączonych do lokalnej sieci Wi-Fi. Wersja HP iPrint Photo dla systemu Android dołącza do wersji przeznaczonych dla urządzeń Symbian, Windows Mobile®, iPad, iPhone i iPod touch. Mobilna aplikacja Snapfish by HP dla systemu Android ma być dostępna tego lata.

www.hp.com

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama