Siłowniki RTC

Reklama
Reklama

Częstym dylematem jest dobór napędu w przypadku konieczności przesunięcia elementu na odległość: jednego, dwóch, trzech lub więcej metrów. Jeżeli dodatkowo trzeba to zrobić szybko i niewielkim kosztem, a do dyspozycji jest mała przestrzeń dla urządzenia, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie siłownika RTC.

Siłownik spełnia dwie funkcje - może być elementem napędowym oraz elementem nośnym, stanowiącym ramę urządzenia. Lekki, wytrzymały, zamknięty z obu stron pokrywami profil aluminiowy, rowki teowe zabezpieczające czujniki krańcowe i jednocześnie służące do montażu siłownika oraz elementów systemu Easy-2-Combine, amortyzacja w skrajnych położeniach tłoka i jego unikalny kształt zapewniający wysoką szczelność - to wszystko sprawia, że siłownik ten jest przyjazny dla użytkownika, a ze względu na niewielką ilość części, łatwy w eksploatacji i konserwacji. Siłownik RTC jest dostępny w czterech różnych wersjach. Konstruktorzy uwzględnili w nim sugestie użytkowników poprzedniej generacji, tzn. siłownika RexMover.

Reklama

Główne parametry siłownika:

średnica tłoka 1 -80 mm,

zasilanie: sprężone powietrze smarowane lub nie,

ciśnienie pracy 0,2-0,8 MPa,

temperatura otoczenia -10°C - + 0°C

Reklama

(możliwa jest wersja specjalna do niższych

temperatur),

prędkość maksymalna tłoka ,5 m/s,

przystosowany do zabudowy na profilach,

wyposażony w zderzaki z amortyzatorami

hydraulicznymi oraz regulację skoku.

Siłownik RTC może być zasilany sprężonym powietrzem z jednej lub z dwóch stron. W wersji z prowadnicą przystosowany jest do pracy z dużymi obciążeniami oraz do napędu z dużą precyzją. Jego solidna konstrukcja, estetyczny wygląd i przystępna cena sprawiają, że jest on bardzo często stosowany w wielu nowoczesnych urządzeniach, a najczęściej w manipulatorach jako jedna z osi manipulacji. Cała gama elementów mocujących oraz uniwersalne elektroniczne czujniki położenia tłoka umieszczone w specjalnym kanale umożliwiają dużą elastyczność przy projektowaniu urządzenia. Program kalkulacyjny oraz konfigurator produktu pozwala dobrać właściwy siłownik do aplikacji.

www.boschrexroth.com

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama