Urządzenie administracyjne UMA EM5000

Reklama
Reklama

Firma SonicWALL zaprezentowała urządzenie SonicWALL Universal Management Appliance (UMA) EM5000, które pomaga w administrowaniu infrastrukturą IT.

Rozwiązanie to zapewnia uproszczone zarządzanie oparte na polityce ze scentralizowanymi funkcjami raportowania i monitorowania różnych urządzeń. UMA EM5000 może zarządzać zarówno kilkoma, jak i tysiącami urządzeń SonicWALL, rozproszonymi w sieci wewnętrznej lub wśród klientów dostawcy usług IT. Jest urządzeniem przeznaczonym dla małych i średnich firm, a także dużych korporacji, dostawców usług zarządzanych albo środowisk konsultingu IT.

Reklama

Złożoność wdrażania i konserwowania wielu urządzeń sieciowych rośnie wraz z liczbą urządzeń, użytkowników oraz lokalizacji. Aby uzyskać kontrolę nad wielowymiarowym środowiskiem, administratorzy IT zwykle używali wielu oddzielnych produktów przeznaczonych do monitorowania infrastruktury, zarządzania nią i tworzenia raportów. Bez centralnych narzędzi administracyjnych zwykle prowadziło to do przeciążenia personelu IT i niekontrolowanego wzrostu kosztów. Urządzenie SonicWALL UMA EM5000 rozwiązuje te problemy, oferując użytkownikom scentralizowane mechanizmy zarządzania opartego na polityce, które radykalnie zmniejszają koszty administracyjne.

UMA EM5000 to wielofunkcyjne rozwiązanie, w którym zainstalowano niezbędne elementy: system operacyjny, bazę danych i aplikacje. Dzięki połączeniu tych komponentów w jedno, skróceniu ulega czas wdrażania i konserwacji, co zmniejsza łączny koszt użytkowania produktu.

Reklama

EM5000 oferuje uproszczony, zautomatyzowany i wielopoziomowy mechanizm zarządzania opartego na polityce monitorowania i raportowania, z elastycznymi, intuicyjnymi narzędziami. UMA EM5000 umożliwia rozbudowę o dodatkowe moduły programowe i zapewnia następujące funkcje:
- architektura zoptymalizowana pod kątem rozwiązań SonicWALL w celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa i wydajności
- urządzenie ze specjalnymi zabezpieczeniami chroniącymi system operacyjny i aplikacje, które eliminuje potrzebę nabywania, konfigurowania i wdrażania mniej bezpiecznego sprzętu ogólnego przeznaczenia, co prowadzi do niższego ogólnego kosztu użytkowania
- intuicyjna „deska rozdzielcza", która upraszcza zarządzanie licencjami oraz scentralizowane zarządzanie, kontrolowanie i wdrażanie tysięcy urządzeń oraz samodzielnie zdefiniowanych zasad bezpieczeństwa
- funkcje zarządzania offline, które obejmują planowanie konfiguracji i (lub) aktualizacji wbudowanego oprogramowania w zarządzanych urządzeniach, co minimalizuje przerwy w świadczeniu usług
- obsługa SNMP i TCP/IP, w tym alarmów czasu rzeczywistego dla wszystkich urządzeń i aplikacji TCP/IP i SNMP pomaga w identyfikowaniu krytycznych zdarzeń sieciowych
- przeglądarka wizualizacyjna, która prezentuje nawet największe i najbardziej skomplikowane hierarchie urządzeń SonicWALL w zrozumiałym formacie, upraszczając tym samym nawigację i skracając czas spędzany na lokalizowaniu informacji.


www.sonicwall.com

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama