5-osiowe centrum obróbkowe X-5 1250/630

Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.
Reklama
Reklama

Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA zaprojektowała obrabiarkę do obróbki frezarskiej części o najbardziej skomplikowanych kształtach.

Centrum to należy do najnowocześniejszych urządzeń tego typu. Obrabiarka wyposażona jest w stół obrotowy sterowany numerycznie o średnicy 630 mm, wbudowany w stół roboczy obrabiarki (1500 x 710 mm) oraz obracaną numerycznie głowicę pionową, co pozwala na obróbkę ciągłą jednocześnie w 5-ciu osiach.

Reklama

Wysokie obroty wrzeciona (elektrowrzeciono 18 000 obr./min, HSK 63A)oraz szybkie ruchy ustawcze i robocze (30 m/min w osiach liniowych) pozwalają obrabiać różnorodne materiały z dużą wydajnością i najwyższą gładkością powierzchni, których wykonywanie na obrabiarkach 3- i 4-osiowych jest niemożliwe. Obrabiarka wyposażona jest w najnowocześniejsze cyfrowe sterowanie CNC - HEIDENHAIN iTNC 530 smarT.NC w najbogatszej wersji software.

Rodzina wysokowydajnych, uniwersalnych 5-osiowych centrów obróbkowych X-5 jest laureatem konkursu w ramach programu INNOTECH organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama

Obrabiarka prezentowana będzie jako nowość na tegorocznych targach TOOLEX w Sosnowcu.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama