Zarządzanie i IT
HR
Specjaliści IT coraz aktywniejsi na rynku pracy
Choć jak pokazują raporty rynku pracy, kandydaci z kompetencjami w obszarze nowych technologii znajdują się w czołówce tych najczęściej poszukiwanych specjalistów, na co wskazuje 27% organizacji w Polsce, to sama branża IT mierzy się aktualnie z widmem zwolnień. Jak podkreśla Justyna Mazur, liderka zespołu rekrutacji stałych z ramienia Experis, redukcje etatów są w dużej mierze konsekwencją nadmiernego przyrostu zatrudnienia podczas pandemii.
HR
Pracodawcy poszukują kreatywnych pracowników
Kompetencje miękkie wciąż plasują się w czołówce najbardziej pożądanych cech na rynku pracy, a firmy skarżą się zwłaszcza na niedobór pracowników charakteryzujących się twórczą postawą w myśleniu i działaniu. – Kreatywności możemy się nauczyć poprzez środowisko, w którym jesteśmy, poprzez narzędzia, których używamy, i ludzi, którymi się otaczamy – mówi Katarzyna Wszoła, dyrektorka ds. innowacji Veolia Energia Polska.
IT w przemyśle
Nie tylko ChatGPT – eksperci Comarch wskazują, jak wykorzystać AI w firmie
Sztuczna inteligencja na stałe wpisała się w naszą codzienność, zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Chcąc podążać z duchem czasu, przedsiębiorcy nie mogą pozostawać obojętni na ten trend. W odpowiedzi na potrzeby eksperci Comarch opracowali broszurę nt. sztucznej inteligencji i robotyzacji oraz ich zastosowania w systemach ERP.
Artykuł sponsorowanyNEWSLETTER
Firmy
Repozytorium Robotyki – cyfrowe udostępnianie zasobów nauki z obszaru robotyki
Robotyka i dziedziny pokrewne rozwijają się obecnie dynamiczniej niż kiedykolwiek dotąd. Nieocenioną pomocą na drodze do kreowania przyszłości tego obszaru jest wiedza zdobyta wcześniej. Z myślą o wsparciu w tym zakresie zarówno świata przemysłu, jak i nauki Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który należy do Sieci Badawczej Łukasiewicz, opracował Repozytorium Robotyki. Celem jest zapewnienie dostępu do wiedzy o zdobyczach techniki – zarówno historycznych, jak i najnowszych – z zakresu szeroko rozumianej automatyki i robotyki, a co za tym idzie, przyczynienie się do rozwoju nauki i zwiększenia innowacyjności polskiego przemysłu.
Artykuł sponsorowanyRobotyka, montaż i obsługa
Roboty mobilne AMR stabilizują procesy i wspierają skalowanie Twojego biznesu
Poruszające się po halach produkcyjnych czy magazynowych zautomatyzowane urządzenia coraz częściej stabilizują operacje przedsiębiorstw w Polsce. Wysoka efektywność robotów mobilnych umożliwia skokowe zwiększanie pracy, a tym samym skalowanie działalności. Technologia AMR wdrażana równolegle z platformą sterującą w chmurze umożliwia zarządzanie robotami w wielu różnych lokalizacjach. Dowiedz się więcej o podejściu do automatyzacji procesów w ramach AMR i sprawdź, jak autonomiczne pojazdy czy podnośniki mogą usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy.
Artykuł sponsorowanyFirmy
Cummins i KGHM ZANAM wspólnie stawiają czoła wyzwaniom polskiego górnictwa
W kopalniach soli czy miedzi, znajdujących się setki metrów pod powierzchnią ziemi, panują jedne z najbardziej surowych warunków, z jakimi musi radzić sobie ciężki sprzęt wydobywczy. Profesjonalnie i regularnie wykonywany serwis silników, jaki Cummins od lat zapewnia KGHM ZANAM S.A., udowodnił jednak, że specjalistyczna maszyneria górnicza polskiego giganta, napędzana jednostkami tej marki jest w stanie służyć przez długi czas, mimo ciągłej wysokiej temperatury i korozji.
Artykuł sponsorowanyRozdzielanie i łączenie
Cięcie laserowe bez ograniczeń – rozwiązaniem mieszanka gazów?
Wycinarki laserowe, które wykorzystują źródła laserowe w technologii fiber, odniosły na świecie spektakularny sukces. Fiber to wciąż rozwijająca się technologia, która dzięki ponadprzeciętnej wydajności zyskała wielu fanów w branży obróbki metali. Jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała technologię fiber w zastosowaniach produkcyjnych, była firma Eagle (w tamtym czasie działająca pod nazwą POWER-TECH Janusz Marcin Ejma).
Artykuł sponsorowanyChemia dla przemysłu
Jakie korzyści daje stosowanie nowoczesnych olejów hydraulicznych?
Zmniejszenie zużycia energii oraz pomoc w ograniczeniu kosztów serwisowania i przestojów – to często pojawiające się oczekiwania zakładów produkcyjnych wobec wysokiej jakości olejów hydraulicznych. Przykład Mobil DTE 10 Excel pokazuje, że osiągnięcie powyższych korzyści nie musi pozostawać w sferze niezrealizowanych planów. Potwierdzają to liczne testy laboratoryjne oraz przykłady firm produkcyjnych z różnych regionów świata.
Artykuł sponsorowanyRozdzielanie i łączenie
Linc-cut S – przemysłowy portal do cięcia plazmowego CNC – wypalarka
Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, czyli zjonizowaną materią, która w swojej strukturze przypomina gaz. Strumień plazmowy przewodzi prąd elektryczny, który po osiągnięciu odpowiedniego natężenia emituje ciepło w granicach kilkunastu tysięcy stopni Celsjusza, co umożliwia nam przecięcie stali.
Artykuł sponsorowany