O FIRMIE
Cloos Polska jest jedną z czołowych firm zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem zrobotyzowanych aplikacji spawalniczych. Ściśle współpracujemy z naszymi odbiorcami i tworzymy dla nich stanowiska dopasowane do indywidualnych wymagań. Nasze rozwiązania opieramy o najwyższej jakości roboty, sterowanie, urządzenia spawalnicze, oprogramowanie i sensory pochodzącą od jednego dostawcy. Pakiet taki tworzy doskonale zintegrowany system sprawdzający się przy realizacji najtrudniejszych zadań spawalniczych. Dodatkowo posiadamy doświadczenie i urządzenia do obróbki mechanicznej metali – obróbki skrawaniem CNC, cięcia, spawania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo technologiczne i konstrukcyjne.
OFERTA
ROBOTYZACJA
Roboty
Pozycjonery robota i detalu
Sensory
Oprogramowanie
Spawarki MIG/MAG
Spawarki TIG
Spawanie Orbitalne
FILTROWENTYLACJA I OCHRONA SPAWACZA
Mobilne Urządzenia filtrowentylacyjne
Naścienne urządzenia filtrowentylacyjne
Centrale filtrowentylacyjne
Stoły odciągowe i szlifierskie
Przyłbice spawalnicze
STOŁY SPAWALNICZE SIEGMUND
AUTOMATYKA I PNEUMATYKA
Zaciski ręczne
Zaciski i siłowniki pneumatyczne
Zaciski hydrauliczne
Chwytaki
Pozycjonowanie detali
Oprzyrządowanie robota
Chwytaki do blach
ZNAKOWANIE
Lasery znakujące
Znakowarki mikropunktowe i grawerki
Prasy znakujące
Kasety, głowice i inne akcesoria
Czcionki i cechowniki
Markery
SPRĘŻYNY LESJOFORS
Sprężyny specjalne
Sprężyny gazowe
Produkty z blachy sprężystej
USŁUGI
Obróbka skrawaniem
Spawanie i palenie
Znakowanie
Szkolenia
Informacje firmowe
Produkty
Kontrolowane chwytaki magnetyczne Ixtur
Zastosowana technologia opiera się na magnesach trwałych dwustabilnych, które mogą pozostawać w jednym z dwóch stanów ("trzymaj" lub "zwolnij") bez zużycia energii. Przełączanie może odbywać się zarówno elektrycznie, jak i pneumatycznie. W zastosowaniach zasilanych baterią możliwe jest wykonanie tysięcy przełączeń na jednym ładowaniu baterii.
Ludzie i komentarze
Jaki był ubiegły rok? A jaki będzie bieżący?
O zakończonym już minionym roku, najważniejszych osiągnięciach i największych wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć, a także o perspektywach na 2023 r. rozmawiamy z Agatą Sondej (marketing managerem w Cloos-Polska), Danielem Marcem (dyrektorem zarządzającym systemy e-prowadnikowe w firmie igus) i Zbigniewem Tomaszewskim (prezesem Stäubli Łódź).
Ludzie i komentarze
Robotyzacja po polsku
Wyniki robotyzacji polskiego przemysłu w 2021 r. napawają sporym optymizmem. Czy jednak jest to początek długotrwałego trendu, czy też mieliśmy do czynienia tylko z jednorazowym tak dużym skokiem liczby nowych robotów? Na ten m.in. temat odpowiadają Tomasz Jastrzębski, dyrektor handlowy w Cloos-Polska, Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w Yaskawa Polska, i Marcin Śleziak, menadżer produktu w TFM Robotics.
Wiadomości
Firma Cloos na targach ExpoWelding 2022
Na stoisku firmy Cloos na targach ExpoWelding 2022 w Katowicach można było zobaczyć rozwiązania do spawania ręcznego i zautomatyzowanego, jak również zrobotyzowanego. Jedną z nowości na targach, która otrzymała wyróżnienie The Best of Welding, był robot spawalniczy Qirox QRC-350 E, który dzięki dodatkowej 7 osi ma większy zakres pracy.
Wydarzenia
Najlepsze rozwiązania w branży spawalniczej
Podczas gali wieńczącej drugi dzień Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWelding, odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wręczono nagrody za konkurs The Best Of Welding. Najlepsze praktyki w branży – nowe technologie, innowacyjne materiały i rozwiązania techniczne – zostały docenione przez jury konkursu, w skład którego weszli uznani eksperci.
Robotyka, montaż i obsługa
Czym wyróżniają się przewody do robotów?
Rozwój robotów przemysłowych pociąga za sobą konieczność odpowiedniego dostosowania okablowania. Konwencjonalne przewody, jakie znajdziemy w wielu aplikacjach przemysłowych, mogą bowiem źle znosić duże obciążenia i powtarzalne ruchy w kilku płaszczyznach.
Robotyka, montaż i obsługa
Roboty przemysłowe z nowymi kompetencjami
Już teraz roboty przemysłowe są niezastąpione w wielu branżach i przy wykonywaniu różnych procesów przemysłowych. Z całą pewnością trend ten będzie się w najbliższych latach jeszcze umacniał. Przemysł w przyszłości jest bowiem skazany na roboty, które będą współpracować z ludźmi lub ich całkowicie wyręczać w coraz większym zakresie czynności.
Produkty
30 lat CLOOS-Polska!
Cloos-Polska już od 30 lat jest jedną z wiodących firm, które zajmują się projektowaniem i budową zrobotyzowanych systemów spawalniczych, oraz kompleksowo wyposaża stanowiska spawalnicze małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny w Kielcach prezentujemy Państwu spawalnicze urządzenia klasy Premium z robotem spawalniczym na czele.
Raporty
Roboty przemysłowe: Koronawirus wstrzymał tylko nieznacznie robotyzację [Raport 2021]
W 2020 r. branża robotów przemysłowych, podobnie jak cały globalny przemysł, musiała się zmierzyć ze skutkami pandemii COVID-19. I choć ostateczne wyniki branży były nieco gorsze od wcześniejszych prognoz, to jednak udało się utrzymać rosnący trend. Niestety, nie wszędzie. W Polsce np. liczba nowych instalacji robotów przemysłowych spadła w porównaniu z 2019 r.
Wydarzenia
Firma CLOOS Polska na targach STOM 2021
Podczas targów STOM 2021 firma CLOOS Polska zaprezentowała szeroką ofertę rozwiązań przeznaczonych do zadań spawalniczych, w tym m.in. zrobotyzowane cele spawalnicze, cobota spawalniczego oraz dodatkowy asortyment, niezbędny w tego typu procesach (stoły spawalnicze, uchwyty montażowe, przyłbice, urządzenia filtrowentylacyjne).
Ludzie i komentarze
Polskie przedsiębiorstwa w drodze do Przemysłu 4.0
Czy polskie przedsiębiorstwa są już bliskie wdrożenia koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, czy ciągle znajdują się dopiero na etapie planowania zmian? Z Agatą Sondej z Cloos-Polska, Przemysławem Kimlą z firmy Kimla oraz Hubertem Kowalczykiem z igus Polska rozmawiamy o największych wyzwaniach związanych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz wpływie pandemii Covid-19 na ten proces.
Produkty
Cloos-Polska: robotyzacja, spawalnictwo, automatyzacja
Na zrobotyzowane rozwiązania spawalnicze decyduje się coraz większa liczba polskich przedsiębiorstw. Rozpoczynając swoją przygodę z automatyzacją spawalniczych procesów produkcyjnych, warto wziąć pod uwagę rozwiązania kompaktowe, jakimi są Qirox Micro Cell, dostępne w ofercie Cloos-Polska i prezentowane na targach STOM w Kielcach.
Produkty
Moduł wymiany narzędzi TC1
Moduły wymiany narzędzi Destaco serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i dobrze nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających. Zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania i trwałości, a przy tym oferują wyjątkową powtarzalność.
Wiadomości
Targi ITM Industry Europe 2021 – cz. II
Po ponad dwuletniej przerwie do Poznania powróciły targi przemysłowe. Tegoroczna edycja targów ITM Industry Europe pomieściła się wprawdzie w dwóch halach wystawowych, ale spora liczba gości z pewnością była zadowolona z prezentowanych nowości targowych.
Rozdzielanie i łączenie
Metody spawania, jak wybrać urządzenia spawalnicze
Decydując się na konkretne urządzenie spawalnicze, klienci muszą uwzględniać nie tylko kryteria ekonomiczne i techniczne, ale też normatywne i organizacyjne. Rozwój rynku i trudna sytuacja kadrowa sprawiają, że coraz istotniejszą rolę odgrywają zaawansowanie funkcje wspierające pracę spawaczy.
Wiadomości
Zrobotyzowany system spawalniczy z wykorzystaniem cobota
Coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych spawaczy sprawiają, że na popularności zyskują zautomatyzowane systemy spawalnicze wykorzystujące roboty współpracujące. Zrobotyzowany system spawalniczy wykorzystujący cobota MPA Technology i technikę spawalniczą firmy Cloos zapewnia najwyższą jakość połączenia nawet podczas spawania małych partii produkcyjnych. W rozwiązaniu tym współpracują i się uzupełniają źródło spawalnicze Qieno oraz wysoce precyzyjna mechanika cobota.
Wiadomości
RoboPlan – jak zaprogramować robota offline?
System RoboPlan firmy Cloos pozwala na tworzenie nowego programu, także podczas pracy robota spawającego. Podstawowe parametry procesu spawania, poruszania się czy palnika są definiowane bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowe funkcjonalności pozwalają na wyeliminowanie kolizji i proste programowanie nawet skomplikowanych trajektorii ruchu. Dzięki tym funkcjonalnościom system RoboPlan umożliwia redukcję czasu przestoju robota nawet o 90%.
Ludzie i komentarze
Roboty pracują również w małych firmach
– Rynek sprzedaży robotów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spowodowane to jest dynamicznym rozwojem techniki w dziedzinie sterowania i mechaniki robotów. Najnowsze roboty mają dużo większe możliwości techniczne od robotów sprzed kilku lat – mówi Andrzej Siennicki, dyrektor zarządzający w Cloos Polska.
Rozdzielanie i łączenie
Spawanie: zawód wysokiego ryzyka
Procesy spawalnicze niosą ze sobą wiele zagrożeń dla obsługujących je pracowników i otoczenia. Wynikają one m.in. z zanieczyszczeń pyłowych i gazowych, promieniowania łuku spawalniczego, wysokiej temperatury, hałasu i pola elektromagnetycznego. Spawacz niemal zawsze narażony jest na niebezpieczne sytuacje.
Wiadomości
MM Speakers Corner 2019 – panel I: Globalizacja przemysłu
W pierwszym panelu dyskusyjnym w panelu MM Speakers Corner dotyczącym globalizacji przemysłu uczestniczyli: Arkadiusz Mazurek, inżynier sprzedaży w firmie Schunk, Artur Wojewoda, dyrektor działu robotyki w firmie Yaskawa, Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży w Cloos Polska, oraz Przemysław Kimla, prezes zarządu w firmie Kimla. Spotkanie prowadził dziennikarz Radek Brzózka.
Wydarzenia
MM Speakers Corner 2019 – panel I: Globalizacja przemysłu
Tegoroczny MM Speakers Corner na targach w Poznaniu rozpoczął się debatą na temat globalizacji postrzeganej z perspektywy działających w Polsce firm produkcyjnych. W pierwszym panelu dyskusyjnym uczestniczyli: Arkadiusz Mazurek, inżynier sprzedaży w firmie Schunk, Artur Wojewoda, dyrektor działu robotyki w firmie Yaskawa, Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży w Cloos Polska, oraz Przemysław Kimla, prezes zarządu w firmie Kimla. Spotkanie prowadził dziennikarz Radek Brzózka.
Wydarzenia
Najlepsze produkty i stoiska na targach STOM 2019 nagrodzone
Podczas uroczystej gali po zakończeniu pierwszego dnia "Przemysłowej Wiosny" wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najlepsze produkty wystawiane na targach, nowatorski styl wystąpienia targowego oraz oryginalną prezentację firmy.
Wydarzenia
Integratorzy spawalnictwa na zamku Topacz
Seminarium „Rozwiązania integratorskie do automatyzacji procesów spawania i mocowania detali” zorganizowane przez Cloos-Polska odbyło się 19 kwietnia w podwrocławskim zamku Topacz. Wzięło w nim udział 60 przedstawicieli polskich firm zajmujących się spawalnictwem.
Produkty
STOM 2018. Nowy robot spawalniczy od Cloos Polska
Na odbywających się w Kielcach targach STOM 2018 firma Cloos Polska zaprezentowała nowego robota do aplikacji spawalniczych – QRC 290. – Tym robotem chcemy przekonać klientów do robotyzacji i pokazać, że od tego konkretnego rozwiązania można zacząć ją wprowadzać – mówi Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży w Cloos Polska.
Wydarzenia
Firmy podsumowują targi STOM 2018
Zakończona już tegoroczna edycja targów STOM zgromadziła sporą liczbę ponad 900 wystawców z 35 krajów. Nasza sonda w ostatnim dniu targów wykazała, że wszyscy bez wyjątku byli zadowoleni z udziału w tym wydarzeniu. Liczba klientów odwiedzających stoisko dopisała w tym roku.
Produkcja mechaniczna
Laser znaczy wszystko
Świetnie sprawdza się w znakowaniu i grawerowaniu niemal wszystkich materiałów, począwszy od metali i aluminium, przez drewno, papier i skórę, aż po tworzywa sztuczne. Laser – mimo wysokich kosztów inwestycyjnych – ma wiele zalet: gwarantuje bardzo wysoką jakość, trwałość i czytelność oznaczeń przy niskich kosztach eksploatacji i konserwacji.
Wydarzenia
Rozwiązania integratorskie do automatyzacji procesów spawania i mocowania detali
Firma Cloos zaprasza do udziału w wydarzeniu przeznaczonym dla firm integratorskich, firm z rynku budowy maszyn i oprzyrządowania przemysłowego, konstruktorów i automatyków. Seminarium odbędzie się 19 kwietnia 2018 w Zamku Topacz w Kobierzycach.
Wydarzenia
Warsaw Industry Week 2017. „To dobre miejsce, żeby rozpocząć prace nad kontraktem”
– Takie targi jak Warsaw Industry Week to dobre miejsce, żeby rozpocząć prace nad kontraktem. Klienci lubią wiedzieć, że firmy i producenci, z którymi współpracują, są obecni na rynku i na tego typu wydarzeniach. Dla nas to niezwykle ważne – podkreśla Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży Cloos Polska.
Robotyka, montaż i obsługa
Roboty przemysłowe – dla każdego coś dobrego
Od czasu zatrudnienia pierwszych robotów przemysłowych w fabryce General Motors minęło ponad pół wieku i dziś już trudno wyobrazić sobie prężnie działający zakład produkcyjny bez takich „pracowników”. Jednak robot przemysłowy sprzed kilku dekad niewiele ma wspólnego ze współczesnym, przed którym stawia się coraz to nowsze i bardziej skomplikowane zadania. Wymagania rynku sprawiają, że robotyka przemysłowa cały czas dynamicznie ewoluuje.
Wydarzenia
ITM Polska: przemysłowe nowinki z całego świata
Najnowsze roboty doskonalące procesy automatyzacji, nowe modele maszyn do cięcia plazmą i wycinarek laserowych, najnowsze układy sterowania czy też technologie do pomiarów, konserwacji oraz regeneracji będzie można zobaczyć w Poznaniu na największych w Polsce targach przemysłowych - ITM Polska (4-7 czerwca 2013 r.).