Moduł wymiany narzędzi TC1

Moduł wymiany narzędzi TC1 Cloos

Moduły wymiany narzędzi Destaco serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i dobrze nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających. Zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania i trwałości, a przy tym oferują wyjątkową powtarzalność.

Urządzenie do wymiany narzędzi posiada schemat montażu IS0 9409, a także wysoce adaptacyjną wersję, którą łatwo zmodyfikować przez konstruktorów maszyn pod kątem specyficznych potrzeb aplikacji. Ten innowacyjny zmieniacz narzędzi zawiera opcjonalne złącze elektryczne, które łączą się bezpośrednio z elektrycznym ramieniem cobota. Chwytaki Robohand montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej. Konfigurowalna i duża otwarta przestrzeń środkowa sprawia, że element można dostosować jako urządzenie sprzęgające do innych systemów narzędziowych.

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Zmieniacz narzędzi TC1 jest przyjazny dla operatora dzięki pasywnemu blokowaniu, a zwolnienie przycisku wymaga bardzo małej siły. Obsługa jedną ręką sprawia, że ​​to urządzenie można zastosować w niemal dowolnym miejscu.

Źródło: Cloos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę