Najnowsze z Rozdzielanie i łączenie
Rozdzielanie i łączenie
Wyzwania przed złączami w przestrzeni kosmicznej
4 lipca 2020 r. skonstruowana przez Rocket Lab rakieta Electron uległa awarii podczas startu, co doprowadziło do utraty siedmiu satelitów. Podwyższona rezystancja jednego złącza spowodowała jego nagrzanie, co pociągnęło za sobą stopienie pokrywającego złącze materiału antywibracyjnego. Drgania następnie rozłączyły połączenie, odcinając zasilanie turbopompy. Złącza poddawane są ekstremalnym obciążeniom na wszystkich etapach misji kosmicznych.
Rozdzielanie i łączenie
Soczewki, czyli ważny i wrażliwy element optyki lasera
W wycinarkach laserowych typu fiber soczewki laserowe są niezwykle ważnym komponentem systemu optycznego, ponieważ odpowiadają za formowanie wiązki laserowej. Jednocześnie jednak należą do najbardziej narażonych na ryzyko uszkodzenia elementów optyki lasera. Co zatem warto wiedzieć o soczewkach laserowych, żeby to ryzyko jak najbardziej zminimalizować?
Rozdzielanie i łączenie
Przyszłość przemysłu pod znakiem lasera?
Cięcie laserem dzięki swoim niewątpliwym zaletom (duża szybkość, wysoka jakość, możliwość wycinania skomplikowanych kształtów) sprawia, że ta technologia powoli wypiera inne metody cięcia (m.in. plazmą lub waterjetem). Wzrost popularności technologii laserowej widoczny jest jednak nie tylko w przypadku cięcia. Również w wielu innych zastosowaniach przemysłowych lasery zaczynają odgrywać istotną rolę.
Rozdzielanie i łączenie
Ważne bezpieczeństwo podczas procesów spawania
Technologie laserowe są obecne w obszarach przemysłowych od kilkudziesięciu lat. Do niedawna lasery o wysokich mocach, które pracują w przemyśle, były dostępne głównie jako bezpieczne, zabudowane systemy w klasie 1. Współpracowały z robotami, układami o napędach liniowych czy zaawansowanymi głowicami z napędami galwanometrycznymi. Teraz bezpośrednim operatorem takiego urządzenia może zostać człowiek.
Rozdzielanie i łączenie
Czy cięcie laserem zdominuje procesy przemysłowego cięcia?
Przemysłowe procesy cięcia obejmują różne metody, które stale ewoluują, dostosowywane do zmieniających się wymagań rynku. W ostatnich latach bez wątpienia najdynamiczniej rozwija się cięcie laserem. Technologia ta przewyższa konkurencyjne metody przede wszystkim pod kątem prędkości i precyzji cięcia.
Rozdzielanie i łączenie
Cięcie laserowe bez ograniczeń – rozwiązaniem mieszanka gazów?
Wycinarki laserowe, które wykorzystują źródła laserowe w technologii fiber, odniosły na świecie spektakularny sukces. Fiber to wciąż rozwijająca się technologia, która dzięki ponadprzeciętnej wydajności zyskała wielu fanów w branży obróbki metali. Jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała technologię fiber w zastosowaniach produkcyjnych, była firma Eagle (w tamtym czasie działająca pod nazwą POWER-TECH Janusz Marcin Ejma).
Rozdzielanie i łączenie
Czy lasery CO2 znikną z rynku?
Przez wiele lat były jedynymi laserami używanymi w przemyśle do wycinania materiałów. Są wyjątkowo uniwersalne, ponieważ w zasadzie wszystkie materiały, które można ciąć laserem nie są dla tej długości fali przezroczyste. A właśnie ta przezroczystość jest największym ograniczeniem w cięciu laserem.
Rozdzielanie i łączenie
Spawanie zrobotyzowane z licznymi zaletami
W procesach spawalniczych można dziś wyróżnić dwa główne trendy, rozwijające się obok klasycznych technik spawania. To metoda hybrydowa, która łączy zalety spawania laserowego i łukowego, a także wykorzystanie robotów do spawania. Choć robotyzacja jest stosunkowo nowym kierunkiem w procesach produkcyjnych, może ona zoptymalizować technologie spawania.
Rozdzielanie i łączenie
Linc-cut S – przemysłowy portal do cięcia plazmowego CNC – wypalarka
Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, czyli zjonizowaną materią, która w swojej strukturze przypomina gaz. Strumień plazmowy przewodzi prąd elektryczny, który po osiągnięciu odpowiedniego natężenia emituje ciepło w granicach kilkunastu tysięcy stopni Celsjusza, co umożliwia nam przecięcie stali.
Rozdzielanie i łączenie
Łukowe czy kondensatorowe – którą metodę zgrzewania wybrać?
Konieczność trwałego przymocowania metalowych elementów (np. śrub, sworzni, nakrętek, kołków) do różnego rodzaju podłoża, głównie w postaci cienkiej lub grubej blachy, występuje w wielu różnorodnych sytuacjach. Wśród stosowanych metod łączenia dużą popularnością cieszą się zgrzewanie łukowe i kondensatorowe.
Produkty
Shear Genius Evo – maksymalna integracja wykrawania i cięcia gilotyną w jednej maszynie
Najnowsza seria urządzenia Prima Power Shear Genius – która premierę miała w 2021 r. – to maszyna kombinowana, która łączy wszystkie funkcjonalności modułu wykrawającego (niblowanie, wykrawanie otworów, przetłaczanie, formowanie, wykonywanie gwintów i wykonywanie drobnych gięć) z właściwościami gilotyny kątowej.
Produkty
Elementy pozycjonujące GN 355.2
Kilka lat temu Elesa+Ganter wprowadziła do oferty elementy pozycjonujące GN 355. Umożliwiają one dokładne pozycjonowanie i zablokowanie położenia elementu w żądanej pozycji. Teraz do oferty dodano nową, ulepszoną wersję elementów pozycjonujących o oznaczeniu GN 355.2, której głównym atutem jest połączenie gwintowanego korpusu i podkładki sferycznej w jeden element.
Rozdzielanie i łączenie
Nowoczesne technologie łączenia w automatycznym stole do zgrzewania
Firma Sariv jest renomowanym dystrybutorem elementów złącznych, połączeń śrubowych i innych rozwiązań z obszaru technologii łączenia. Oferuje nie tylko gotowe produkty dla swoich klientów, ale także przygotowuje specjalne rozwiązania na indywidualne zamówienia.
Rozdzielanie i łączenie
6, 10, 15 czy 20 kW? Realia cięcia laserem fiber o (bardzo) dużej mocy
To oczywiste, że ludzie chcą zarabiać na swoich wycinarkach laserowych. Wielu uważa, że zwiększenie mocy lasera zwiększy ich zarobki. Czasami to prawda, a czasami nie. Warto więc dokładnie przeanalizować, jak zwiększenie mocy lasera wpłynie na zarobki.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 8