Najnowsze z Rozdzielanie i łączenie
Rozdzielanie i łączenie
Cięcie laserowe bez ograniczeń – rozwiązaniem mieszanka gazów?
Wycinarki laserowe, które wykorzystują źródła laserowe w technologii fiber, odniosły na świecie spektakularny sukces. Fiber to wciąż rozwijająca się technologia, która dzięki ponadprzeciętnej wydajności zyskała wielu fanów w branży obróbki metali. Jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała technologię fiber w zastosowaniach produkcyjnych, była firma Eagle (w tamtym czasie działająca pod nazwą POWER-TECH Janusz Marcin Ejma).
Rozdzielanie i łączenie
Czy lasery CO2 znikną z rynku?
Przez wiele lat były jedynymi laserami używanymi w przemyśle do wycinania materiałów. Są wyjątkowo uniwersalne, ponieważ w zasadzie wszystkie materiały, które można ciąć laserem nie są dla tej długości fali przezroczyste. A właśnie ta przezroczystość jest największym ograniczeniem w cięciu laserem.
Rozdzielanie i łączenie
Spawanie zrobotyzowane z licznymi zaletami
W procesach spawalniczych można dziś wyróżnić dwa główne trendy, rozwijające się obok klasycznych technik spawania. To metoda hybrydowa, która łączy zalety spawania laserowego i łukowego, a także wykorzystanie robotów do spawania. Choć robotyzacja jest stosunkowo nowym kierunkiem w procesach produkcyjnych, może ona zoptymalizować technologie spawania.
Rozdzielanie i łączenie
Linc-cut S – przemysłowy portal do cięcia plazmowego CNC – wypalarka
Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, czyli zjonizowaną materią, która w swojej strukturze przypomina gaz. Strumień plazmowy przewodzi prąd elektryczny, który po osiągnięciu odpowiedniego natężenia emituje ciepło w granicach kilkunastu tysięcy stopni Celsjusza, co umożliwia nam przecięcie stali.
Rozdzielanie i łączenie
Łukowe czy kondensatorowe – którą metodę zgrzewania wybrać?
Konieczność trwałego przymocowania metalowych elementów (np. śrub, sworzni, nakrętek, kołków) do różnego rodzaju podłoża, głównie w postaci cienkiej lub grubej blachy, występuje w wielu różnorodnych sytuacjach. Wśród stosowanych metod łączenia dużą popularnością cieszą się zgrzewanie łukowe i kondensatorowe.
Produkty
Shear Genius Evo – maksymalna integracja wykrawania i cięcia gilotyną w jednej maszynie
Najnowsza seria urządzenia Prima Power Shear Genius – która premierę miała w 2021 r. – to maszyna kombinowana, która łączy wszystkie funkcjonalności modułu wykrawającego (niblowanie, wykrawanie otworów, przetłaczanie, formowanie, wykonywanie gwintów i wykonywanie drobnych gięć) z właściwościami gilotyny kątowej.
Produkty
Elementy pozycjonujące GN 355.2
Kilka lat temu Elesa+Ganter wprowadziła do oferty elementy pozycjonujące GN 355. Umożliwiają one dokładne pozycjonowanie i zablokowanie położenia elementu w żądanej pozycji. Teraz do oferty dodano nową, ulepszoną wersję elementów pozycjonujących o oznaczeniu GN 355.2, której głównym atutem jest połączenie gwintowanego korpusu i podkładki sferycznej w jeden element.
Rozdzielanie i łączenie
Nowoczesne technologie łączenia w automatycznym stole do zgrzewania
Firma Sariv jest renomowanym dystrybutorem elementów złącznych, połączeń śrubowych i innych rozwiązań z obszaru technologii łączenia. Oferuje nie tylko gotowe produkty dla swoich klientów, ale także przygotowuje specjalne rozwiązania na indywidualne zamówienia.
Rozdzielanie i łączenie
6, 10, 15 czy 20 kW? Realia cięcia laserem fiber o (bardzo) dużej mocy
To oczywiste, że ludzie chcą zarabiać na swoich wycinarkach laserowych. Wielu uważa, że zwiększenie mocy lasera zwiększy ich zarobki. Czasami to prawda, a czasami nie. Warto więc dokładnie przeanalizować, jak zwiększenie mocy lasera wpłynie na zarobki.
Rozdzielanie i łączenie
Od czego zależy prędkość cięcia laserem fiber?
Prędkość cięcia laserem fiber ma niebagatelny wpływ na wydajność całego procesu, stąd też rosnąca popularność tej technologii cięcia różnych materiałów. Z czego jednak wynika sama prędkość cięcia? Czy decydująca jest tylko moc lasera fiber?
Rozdzielanie i łączenie
Spawanie laserowe – zalety, wady, wyzwania, dobór dostawcy i parametrów procesu
Spawanie laserowe to rodzaj techniki łączenia dwóch elementów poprzez stopienie ze sobą obszaru styku promieniami lasera. Technologia ta sama w sobie nie jest nowa, jednak tym, co bardzo mocno rozwinęło się w ostatnich latach, jest precyzja, z jaką kierowana i skupiana jest wiązka lasera. Pozwala to na wykorzystanie tej techniki do spawania różnych rodzajów materiałów.
Rozdzielanie i łączenie
Głowica w systemach cięcia laserowego. Komponent fundamentalny?
Kiedy słucha się branżowych rozmów na temat wycinarek laserowych, bardzo często napotyka się na takie słowa, jak: źródło, moc, materiały, grubości. To wszystko bardzo istotne elementy, które odnoszą się do procesu cięcia laserowego. Czy branża jednak nie powinna częściej wspominać o głowicy?
Rozdzielanie i łączenie
Nowe technologie wspomagają wycinanie laserem
Odejście na poziomie gospodarki i poszczególnych branż od produkcji seryjnej i typowej na rzecz rozwiązań lean i produkcji na zamówienie (z dostawą just-in-time) jest dzisiaj coraz wyraźniejsze. Natomiast dla marki Salvagnini już od dawna jest motywacją rozwojową.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 8