Logistyka
Transport
Do transportu ładunku na bliską odległość
Urządzenia transportu bliskiego (UTB) są wykorzystane w niemal całym sektorze przemysłowym. Znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, magazynach i na placach (budów, manewrowych i ładunkowych). Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i efektywne podnoszenie, przenoszenie lub przesuwanie ciężkich ładunków, a także osób na niewielkie odległości.
NEWSLETTER
Finanse
Bezzwrotne dotacje na wdrożenie oprogramowania i optymalizację zużycia zasobów w firmach przemysłowych
Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą skorzystać z bogatej oferty Funduszy Europejskich. Dostępne instrumenty wspierają m.in. cyfryzację oraz działania zmierzające do optymalizacji zużycia zasobów. Do wzięcia czekają miliony złotych w formie bezzwrotnych dotacji.
Artykuł sponsorowanyPrzemysł 4.0
Era 5G – witamy w przyszłości!
Technologia 5G, czyli piąta generacja telefonii komórkowej, budzi wśród wielu ludzi szereg kontrowersji i obaw, wywołując niejednokrotnie opory społeczne przed jej wdrażaniem i np. instalacją masztów. Zastanówmy się zatem, czym tak naprawdę jest, a czym nie jest ta technologia 5G?
Artykuł sponsorowanyProdukty
Taśmy transportowe do zadań specjalnych
Taśmy transportowe, zwane też taśmami przenośnikowymi, to niezwykle istotny element w dzisiejszym świecie przemysłu i logistyki. Stanowią niewidoczny kręgosłup naszej globalnej gospodarki, umożliwiając efektywny transport materiałów, surowców i gotowych produktów na ogromną skalę.
Artykuł sponsorowanyProdukty
Kompatybilność elektromagnetyczna i rola kabli, przewodów i osprzętu kablowego
Spełnienie wymagań kompatybilności elektromagnetycznej wymusza stosowanie odpowiedniego asortymentu produktów, które umożliwią kontrolę i eliminację pojawiających się zakłóceń. Dlatego też w specyfikacjach technicznych czy kartach katalogowych różnych produktów coraz częściej można spotkać pojęcie „ekran”. Dlaczego tak się dzieje i z czym jest to związane?
Artykuł sponsorowanyProdukty
Odkrywanie głębi z Corodrill DS20
CoroDrill DS20 firmy Sandvik Coromant to pierwsze wiertło na płytki wymienne zdolne do wiercenia otworów o głębokości 7×DC – bez potrzeby wiercenia otworu wstępnego, co skraca czas realizacji i zmniejsza jednostkowy koszt wykonania otworu. Innowacyjna koncepcja korpusu wiertła i płytek daje doskonałą niezawodność i przewidywalność. Oferuje także znakomitą prędkość posuwu wiercenia otworów na głębokość 4–7×DC.
Artykuł sponsorowany