Na zbliżających się targach STOM-ROBOTICS w ramach Przemysłowej Wiosny będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania w zakresie cobotów, które w prosty sposób można zaadaptować do różnych zadań produkcyjnych. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z pełnym wachlarzem możliwości, jakie oferują najnowsze roboty współpracujące.
Przejście Unii Europejskiej z dyrektywy maszynowej 2006/42/WE na nowe rozporządzenie w sprawie maszyn (2023/1230/UE), obowiązujące od dnia 20 stycznia 2027 r., stanowi zmianę wymogów prawnych dotyczących maszyn i powiązanych produktów.
Coboty, czyli roboty współpracujące, to temat w ostatnich latach bardzo popularny. Urządzenia tej klasy znajdują się w ofercie większości producentów robotów przemysłowych.
Wrocław, 5 marca 2025 r. – W nowej siedzibie firmy FANUC Polska przy ulicy Sakury 2 we Wrocławiu rozpoczęła się czwarta edycja Robo Challenge – wydarzenia, które staje się istotną platformą wymiany doświadczeń w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej. W ciągu dwóch dni (5-6 marca) uczestnicy mają okazję poznać najnowsze technologie, wziąć udział w warsztatach i obserwować zawody robotyczne.
Firmy Dassault Systèmes i KUKA oficjalnie ogłosiły, że nawiązują partnerstwo, aby zapewnić producentom większą wydajność w obszarze robotyki i automatyki.
Robot MOTOMAN GP35H o średnim udźwigu z wewnętrznym prowadzeniem przewodów do precyzyjnych zastosowań jest już dostępny. Firma YASKAWA chwali się nowym produktem.
Robotyka oraz innowacyjna automatyzacja wywierają duży wpływ na medycynę, farmaceutykę i laboratoria, wnosząc nowe rozwiązania do branży około medycznej.
Firma Technologie Formowania Metali pod marką TFM Robotics oferuje usługi z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi maszyn do plastycznej obróbki metalu.
Naukowcy z Helmholtz-Zentrum Hereon opracowali sztuczne skrzela, które potrafią pozyskiwać tlen z wody morskiej w celu zasilania ogniw paliwowych, wykorzystywanych do napędzania autonomicznych pojazdów podwodnych podczas długich misji badawczych.
Wartość globalnego rynku instalacji robotów przemysłowych osiągnęła rekordową wartość 16,5 miliarda dolarów. Międzynarodowa Federacja Robotyki wskazuje pięć najważniejszych trendów w branży robotyki na 2025 rok.
Łatwy montaż i szybka amortyzacja – mobilny robot umożliwia nowym użytkownikom automatyzację procesów logistycznych w ekonomiczny sposób
O platformie RBTX.pl, jej głównych funkcjach, najważniejszych potrzebach, jakie zaspokaja, i zaletach z jej korzystania opowiada Radomir Ochocki, członek zarządu firmy igus, która jest twórcą tego innowacyjnego rozwiązania.
Elastyczność produkcji oznacza konieczność częstego przezbrajania maszyn, które biorą udział w procesie produkcyjnym. W przypadku robotów niezbędna jest odpowiednia zmiana oprogramowania sterującego. Przedsiębiorcy mają do wyboru jedną z dwóch głównych metod programowania robotów – off-line lub on-line. Przyjęło się, że ta pierwsza metoda, ze względu na wyższe koszty i większy stopień skomplikowania, przeznaczona jest raczej dla dużych przedsiębiorstw. Czy takie podejście na pewno jest słuszne?
NASA rozwija kluczowe technologie, które mają umożliwić wysłanie astronautów na Marsa już około 2030 roku. Kluczowym „przystankiem” między Ziemią a Czerwoną Planetą jest Księżyc, który pełni rolę poligonu doświadczalnego dla technologii kosmicznych.
ifm electronic dostarcza zaawansowane rozwiązania, które stanowią wsparcie w precyzyjnej lokalizacji, nawigacji, wykrywaniu przeszkód oraz unikaniu kolizji.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?