Universal Robots wprowadza na rynek nowego cobota UR8 Long

Universal Robots UR8 Long - nowy cobot z zasięgiem 1750 mm Universal Robots

Universal Robots przedstawił UR8 Long - przemysłowego robota współpracującego o wydłużonym zasięgu, który łączy kompaktowe wymiary z udźwigiem 8 kg. Nowość zadebiutowała na targach FABTECH w Chicago.

Możliwości UR8 Long

UR8 Long oferuje zasięg roboczy 1750 mm - taki sam jak w modelu UR20, ale w znacznie smuklejszej konstrukcji. Robot waży o 30% mniej od UR20, co ułatwia montaż na suwnicach i systemach podwieszanych. Udźwig wynosi 8 kg przy zachowaniu precyzji i powtarzalności charakterystycznej dla cobotów Universal Robots.

Cobot współpracuje z platformami PolyScope 5 i PolyScope X, a także obsługuje technologię MotionPlus. To rozwiązanie umożliwia integrację z zewnętrznymi osiami liniowymi i pozycjonerami obrotowymi, zapewniając płynniejsze trajektorie ruchu.

Zastosowania w spawaniu i obsłudze pojemników

Robot sprawdza się szczególnie w procesach spawalniczych dzięki dalekiemu zasięgowi i precyzyjnemu sterowaniu. W aplikacjach pobierania elementów z pojemników udoskonalona architektura przegubów skraca czas cyklu nawet o 30% względem wcześniejszych generacji.

UR8 Long jest już dostępny w sprzedaży, a wysyłka rozpocznie się w październiku. Europejska premiera odbędzie się na targach SCHWEISSEN & SCHNEIDEN w Essen.

Źródło: Universal Robots

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę