Najnowsze z Napędy i sterowanie
Napędy i sterowanie
Napędy liniowe – charakterystyka
Napędy liniowe to mechanizmy, których zadaniem jest wprawianie w ruch liniowy lub ruch w linii prostej poszczególnych elementów maszyn i urządzeń. Ruch postępowy, zależnie od wymagań, jest wytwarzany poprzez przekształcenie energii sprężonego gazu, hydraulicznej lub elektrycznej. Cechą charakterystyczną napędów liniowych jest ich płynny ruch, duża dynamika, dokładność i powtarzalność.
Utrzymanie ruchu
CDM – system serwisowy w zakresie techniki napędowej SEW-Eurodrive
Nowoczesna konserwacja zyskuje coraz większe znaczenie, w szczególności w zakresie LCC (Life Cycle Costing), TCO (Total Cost of Ownership) i TPM (Total Productive Maintenance). Dotyczy to zwłaszcza powiązanych procesów produkcyjnych, które wymagają znacznych inwestycji i charakteryzują się wysokim wskaźnikiem udziału majątku trwałego w majątku całkowitym.
Produkty
Systemy napędowe Faulhaber
We Create Motion – systemy napędowe firmy FAULHABER to arcydzieło inżynierii precyzyjnej i elektromechaniki, które osiąga granice technicznych możliwości. Jako pionier i lider w branży high-tech firma – specjalizująca się w napędach – jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Niemczech.
Produkty
Sprzęgła zębate do szybkiego montażu lub demontażu dwóch wałów
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła grupę produktową „Sprzęgła, przekładnie, przeguby” o nowy model, którym są sprzęgła zębate ZGD. Nowy produkt sprawdzi się w sytuacjach, w których potrzebny jest szybki montaż lub demontaż dwóch wałów.
Materiały
Czy to będzie przełom w technologii liniowej?
Nowy materiał ślizgowy opracowany przez firmę igus ma zapewnić większą swobodę projektowania napędów liniowych. Miniaturowa prowadnica liniowa drylin T wykonana z materiału iglidur E3 pozwoli zmniejszyć tarcie nawet o 40% i zoptymalizować zasadę projektowania 3:1.
Produkty
Przeciwwybuchowe silniki Grupy Cantoni dla przemysłu górniczego
Międzynarodowe Targi EXPO Katowice Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego dobiegły końca. Grupa Cantoni miała przyjemność zaprezentować swoje produkty podczas tej wiodącej europejskiej imprezy dedykowanej branży górniczej i energetycznej.
Napędy i sterowanie
Nowatorska przekładnia hydrauliczno-mechaniczna
Hydrauliczno-mechaniczna automatyczna skrzynia biegów, która będzie mogła być wykorzystywana w różnego rodzaju maszynach roboczych bądź pojazdach rolniczych, pozwoli na płynną zmianę przełożenia przy małych prędkościach oraz skokową zmianę przełożenia w zakresie większych prędkości.
Napędy i sterowanie
Wydajna technologia napędowa – przyszłość branży produkcyjnej
Wraz ze wzrostem popytu branża wytwórcza będzie musiała polegać w coraz większym stopniu na solidnej i niezawodnej technologii napędowej, stanowiącej podstawę przyszłego rozwoju produkcji. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, wyjaśnia, dlaczego inżynierowie i kierownicy zakładów muszą mieć pewność, że ich technologia napędowa jest odpowiednia do danego zastosowania, biorąc pod uwagę fakt, że przemysł wciąż ewoluuje w kierunku inteligentniejszych, bardziej ekologicznych i wydajniejszych procesów produkcyjnych.
Napędy i sterowanie
Silniki jedno-, dwu- i trójfazowe. To warto o nich wiedzieć
Silniki elektryczne, jednofazowe i trójfazowe, mają proste zadanie. Zamieniają energię elektryczną na mechaniczną w postaci ruchu obrotowego wału. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego. Co oczywiste, w każdym z zależności od aplikacji, należy zastosować inne rozwiązanie umożliwiające wywołanie ruchu. W przemyśle najczęściej spotykane są asynchroniczne silniki trójfazowe, klatkowe lub pierścieniowe. Wynika to głównie z ich prostej budowy, łatwej obsługi oraz możliwości osiągania dużo większych mocy od silników jednofazowych. Znajdują one zastosowanie w kompresorach, tokarkach, frezarkach i wielu innych urządzeniach.
Napędy i sterowanie
Minikontroler? Nie rezygnuj z dynamiki
Dzięki modelowi MINI MC3, który należy do nowej serii ultrakompaktowych kontrolerów ruchu MC 3001, konstruktorzy mogą rozwiązać problemy z brakiem miejsca w zastosowaniach wymagających wysokiej dynamiki sterowania i wysokiej wydajności. Duża częstotliwość PWM i wbudowane modele termiczne chronią silnik przed przegrzaniem.
Napędy i sterowanie
Serwonapędy z serii 1S z funkcją Motion Safety f
Firma Omron wprowadza na rynek serwonapędy z serii 1S z funkcją Motion Safety. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo operatorom maszyn, skracają czas rozruchu, minimalizują przestoje maszyny oraz straty w produkcji. Wpływa to na zwiększenie produktywności oraz zmniejszenie kosztów.
- 1
- 2
- 3
- 4