Najnowsze z Przemysł 4.0
Rynek
Przemysł 4.0 w parze z siecią 5G – a wszystko od Orange
Wraz z czwartą rewolucją przemysłową (tzw. Przemysł 4.0) na polskim horyzoncie technologicznym pojawiła się oczekiwana od dawna, piąta generacja sieci komórkowej 5G. Składowe atrybuty relatywnie większej prędkości i większej przepustowości 5G dają efekt synergii, co jest równoznaczne z większymi możliwościami dla użytkownika.
Przemysł 4.0
Wirtualne bliźniaki pozwalają tchnąć życie w software’owe modele
Doświadczenia wirtualnych bliźniaków, które Dassault Systèmes udostępnia wszystkim branżom, od największych klientów z branży produkcyjnej po specjalistów z dziedziny life-science, są znacznie bardziej zaawansowane niż cyfrowe bliźniaki. Wirtualne bliźniaki zapewniają możliwość modelowania w 3D, a następnie testowania oraz przeprowadzania symulacji, aby upewnić się, że model jest dopracowany do perfekcji.
Firmy
Przemysł 4.0 a sponsoring sportowy – jak to robią w firmie Huras?
Na pierwszy rzut oka sport ma niewiele wspólnego z czwartą rewolucją przemysłową. Nic bardziej mylnego. Wspieranie kultury fizycznej wpisuje się bowiem w strategię budowy marki zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest jednym z fundamentów Przemysłu 4.0.
Ludzie i komentarze
Bartosz Józefowski: Radar Innowacji Przemysłu 4.0 [wywiad z dyrektorem ds. Przemysłu 4.0 w Krakowskim Parku Technologicznym]
Czym jest „Radar Innowacji Przemysłu 4.0”, do kogo jest skierowany i dlaczego warto z niego korzystać. Między innymi te kwestie poruszamy podczas rozmowy z Bartoszem Józefowskim, dyrektorem ds. Przemysłu 4.0 w Krakowskim Parku Technologicznym.
Ludzie i komentarze
Polskie przedsiębiorstwa w drodze do Przemysłu 4.0
Czy polskie przedsiębiorstwa są już bliskie wdrożenia koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, czy ciągle znajdują się dopiero na etapie planowania zmian? Z Agatą Sondej z Cloos-Polska, Przemysławem Kimlą z firmy Kimla oraz Hubertem Kowalczykiem z igus Polska rozmawiamy o największych wyzwaniach związanych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz wpływie pandemii Covid-19 na ten proces.
Przemysł 4.0
Przemysł 4.0, czyli sposób na zdalne monitorowanie procesów produkcyjnych
Pandemia Covid-19 okazała się okresem próby również dla sektora produkcyjnego. Ogólnoświatowa sytuacja ukazała istotę zastosowania rozwiązań, które pozwolą na prowadzenie i monitorowanie systemów w sposób zdalny. Pandemia znacznie przyspieszyła proces digitalizacji, pokazując jednocześnie jej walory biznesowe.
Raporty
Wyboista droga polskich firm do standardów Przemysłu 4.0
Pandemia Covid-19 okazała się skutecznym katalizatorem zwiększającym zainteresowanie krajowych przedsiębiorców cyfryzacją działalności biznesowej. W jakieś mierze przyczyni się to do upowszechnienia wizji Przemysłu 4.0 i może skłonić część firm do inwestycji w dedykowane mu przełomowe technologie.
Przemysł 4.0
ING Smart Factory: Finansowanie w Przemyśle 4.0
O korzyściach płynących z automatyzacji i robotyzacji przemysłu nie trzeba już nikogo przekonywać. Wykorzystywanie rozwiązań integrujących pracę człowieka i maszyny to dzisiaj codzienność. Zakłady produkcyjne i przemysłowe już od pewnego czasu wykorzystują nowe, bardziej zaawansowane urządzenia, a pojęcie Przemysłu 4.0 już na stałe wpisało się w branżowy słownik.
Przemysł 4.0
7 barier wdrożenia czwartej rewolucji przemysłowej
Choć nadużyciem byłoby stwierdzenie, że Przemysł 4.0 stał się już standardem w większości zakładów produkcyjnych, to jednak nie da się ukryć, że jesteśmy u progu kolejnej rewolucji przemysłowej. Wciąż jednak istnieją pewne bariery, które hamują dynamiczną transformację przemysłu w kierunku nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Przemysł 4.0
Przemysł 4.0: Najtrudniejszy pierwszy krok
Realizacja koncepcji Przemysłu 4.0 dla wielu firm może wydawać się skomplikowana, co w efekcie może zniechęcać je do wdrażania nowatorskich technologii. Jakie powinny być zatem pierwsze kroki przedsiębiorstw, których celem jest czwarta rewolucja przemysłowa?
Przemysł 4.0
Jak zintegrować lasery z siecią inteligentnej fabryki?
Postępująca digitalizacja produkcji nie omija także laserów – również i one wymagają integracji z architekturą Przemysłu 4.0. Jednym z efektywniejszych sposobów, aby przyłączyć systemy laserowe do sieci inteligentnej fabryki, jest wykorzystanie możliwości oferowanych przez urządzenia wyposażone w interfejs OPC UA.
Przemysł 4.0
Transformacja w kierunku Przemysłu 4.0: rozszerzona rzeczywistość narzędziem realnego wsparcia wobec wyzwań, z jakimi mierzą się polskie przedsiębiorstwa
Polski zespół AR Solutions – twórca software’u i partner implementacji innowacji z zakresu rzeczywistości rozszerzonej dla przemysłu, opracował optymalne rozwiązanie o niskim stopniu immersyjności oraz uproszczonym procesie wdrożenia i przystosowania do systemów przedsiębiorstwa przemysłowego.
Produkcja mechaniczna
Urządzenia transportowe z własnymi systemami sterowania w inteligentnej fabryce
Zanim w brukselskiej fabryce Audi rozpoczęła się produkcja elektrycznego modelu e-tron, przeprowadzono w niej modernizację. Efekt? Urządzenia transportowe SEW-Eurodrive z własnymi, inteligentnymi systemami sterowania połączonymi w sieć.
IT w przemyśle
Analitycy już nie będą potrzebni? Zastąpi ich zautomatyzowane uczenie maszynowe
Uczenie maszynowe (ang. machine learning) wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji do przeprowadzania analizy dużych zbiorów danych zbieranych z maszyn i urządzeń. To jednak nie jedyna technologia, która w ostatnim czasie rozpala serca i umysły producentów maszyn. Coraz większego znaczenia nabiera także jej najnowszy wariant – zautomatyzowane uczenie maszynowe.
- 1
- 2