ASTOR na ITM 2024: Inteligentne technologie 4.0 w nowościach firmy ASTOR

ASTOR na ITM 2024: Inteligentne technologie 4.0 w nowościach ASTOR

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki. Synergię tych elementów w działaniu będzie można zobaczyć podczas targów ITM Industry Europe na stoisku firmy ASTOR.

Udział ASTOR w ITM Industry Europe to wyjątkowa szansa, żeby przyjrzeć się nowoczesnym technologiom Przemysłu 4.0 i zobaczyć, jak ewoluowały one od czasu ogłoszenia Czwartej Rewolucji Przemysłowej. W tym roku mija bowiem 10 lat od premiery Przemysłu 4.0 na świecie. Jako pionier, od 2014 r. zespół ASTOR aktywnie rozwijał tę koncepcję w Polsce, zarówno w obszarze edukacji, jak i w tworzeniu nowych rozwiązań.

W ciągu ostatnich 10 lat wiele się jednak zmieniło, dlatego po raz pierwszy w historii ASTOR bierze udział w targach ITM Industry Europe. Targi są bowiem idealnym miejscem, żeby zaprezentować wyniki pracy firmy i jej partnerów.

Na stoisku będą obecni partnerzy ASTOR z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zostaną przedstawione nowe marki w dziedzinie intralogistyki i robotyzacji.

Na powierzchni 275 m² odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in.:

  • Jak działa zautomatyzowana końcówka linii produkcyjnej  – to ciekawe rozwiązanie zawiera celę do paletyzacji EtE®flow Pallet Cell 500, robota mobilnego Agilox i system EtE®flow end of line, bazujący na sterownikach Astraada.
  • Zrobotyzowane aplikacje, stworzone wspólnie z partnerami, do takich zastosowań jak malowanie, wytwarzanie addytywne, zgrzewanie i obsługa maszyn z użyciem systemów wizyjnych i robotów Kawasaki Robotics oraz EPSON.
  • Systemy IT od AVEVA, w tym AVEVA PI System, który od tego roku jest dostępny w dystrybucji ASTOR. System ten umożliwia dostęp do danych i ich zaawansowaną analizę z różnych źródeł i lokalizacji.
  • Robota edukacyjnego Astorino, wyprodukowanego w technologii druku 3D, frezarkę z komponentami Astraada, produkty i rozwiązania Emerson i Horner, osprzęt robotyczny i wiele więcej.

Na stoisku pojawią się takie firmy partnerskie, jak: Konrem ze stanowiskiem do miksowania kartonów i systemem do bin pickingu, Lasram i wytwarzanie addytywne, Inther Group, ProSystem  z aplikacją do zrobotyzowanego malowania i SureSolutions  z innowacyjnym podejściem do przygotowania studium wykonalności  [tzw. PoC].

ASTOR przygotował także kilka niespodzianek. Robot barman i jeden z najszybszych motocykli na świecie (Kawasaki H2R, osiągający prędkość ponad 400 km/h) z pewnością skupią uwag pasjonatów technologii. Będzie też zupełnie nowa marka własna do zrobotyzowanego spawania. Szczególną uwagę warto zwrócić na nową wersję rozwiązania A-Frame od IntherGroup. To nowatorskie, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień składających się z małych, szybko rotujących produktów.

>>Zapraszamy na targi ITM – Hala 5 Stoisko 30<<

ASTOR Sp. z o.o.
ul. Smoleńsk 29, 31-112 Kraków
tel.: 12 428 63 00
e-mail: info@astor.com.pl
www.astor.com.pl

Artykuł sponsorowany