Tak jak w przypadku innych technologii produkcyjnych również centra obróbcze cały czas ewoluują. Pojawiają się nowe rozwiązania i funkcjonalności, które podnoszą procesy obróbcze na coraz wyższy poziom.
DMG MORI zaprasza na Open House w Pfronten, które odbędzie się od 10 do 21 lutego 2025 roku. To okazja do zapoznania się z innowacjami w branży oraz z koncepcją Machining Transformation (MX).
Prezentujemy nasze subiektywne zestawienie 6 obrabiarek, które mają wszelkie predyspozycje, żeby stać się bestsellerami nadchodzącego 2025 r. na polskim rynku.
Dostępna w ofercie firmy TBI Technology frezarka bramowa serii SDV-H służy do obróbki wielkogabarytowych elementów o masie od 3 do 32 ton z możliwością precyzyjnej obróbki pięciostronnej.
Obrabiarki 5-osiowe to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych w obróbce skrawaniem. Umożliwiają one obróbkę detali o złożonych kształtach, która w przypadku tradycyjnych obrabiarek 3-osiowych byłaby znacznie trudniejsza albo wręcz niemożliwa.
Firma GF Casting Solutions opiera swoją działalność na centrum obróbkowym Hyperturn 65 Powermill G2 i centrum tokarskim CNC EMCOTURN E65.
Zarówno maszyny obróbcze, jak i narzędzia skrawające, w tym dobór materiałów narzędziowych, podlegają ciągłemu rozwojowi, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku i nowym wyzwaniom, takim jak obróbka innowacyjnych materiałów.
Oprawki narzędziowe Jetstream Tooling Integrated (JETI) zapewniają korzyści płynące z zastosowania chłodziwa pod wysokim ciśnieniem do okrągłych, dodatnich płytek do toczenia, umożliwiając skuteczne profilowanie i tworzenie zagłębień w trudnych w obróbce materiałach.
W ramach krajowego planu działania na rzecz produkcji ogniw paliwowych (H2GO), Fraunhofer Institute for Laser Technology ILT w Akwizgranie wprowadza nowe rozwiązanie: zamiast frezować narzędzia z drogiego, litego bloku, instytut wykorzystuje ekstremalnie szybkie napawanie laserowe (EHLA) do nanoszenia warstw funkcjonalnych odpornych na zużycie na tanią stal konstrukcyjną, blisko finalnego kształtu.
Elementy złączne są ważną częścią naszego świata. Odpowiadają za stabilne połączenie mechaniczne różnych elementów zarówno w najmniejszych urządzeniach elektronicznych, jak i w wielkich i ciężkich konstrukcjach budowlanych.
Podczas tegorocznej edycji targów EuroBlech w Hanowerze można było zobaczyć w akcji zupełnie nową linię FSL S4+P4 firmy Salvagnini. Dzięki inteligentnemu systemowi linia ta jest w stanie wytwarzać różne elementy w trybie całkowicie automatycznym. Umożliwia również przyjęcie różnych strategii produkcyjnych: poprawę wydajności całej linii, maksymalizację wydajności poszczególnych jej etapów lub optymalizację dalszych operacji, takich jak np. montaż.
Formowanie wtryskowe należy do najpopularniejszych technologii wytwarzania różnych produktów z tworzyw sztucznych. Żeby uzyskane w tym procesie detale miały wymaganą jakość – oprócz wielu innych czynników, które wpływają na przebieg tego procesu.
Obróbka skrawaniem metali to jeden z podstawowych procesów w sektorze produkcyjnym, który umożliwia precyzyjne kształtowanie elementów. Kluczowym aspektem tego procesu jest nie tylko umiejętne posługiwanie się narzędziami skrawającymi, ale także efektywne zarządzanie wiórami.
Kolejny piec próżniowy od Seco/Warwick wzmocni technologicznie jedną z polskich hartowni komercyjnych – HART-TECH. Grupa posiada już ponad 10 rozwiązań marki Seco/Warwick.
Firma Seco wprowadziła na rynek dwie nowe płytki frezujące z rozdzielaczem wióra, które zmniejszają naprężenia zarówno maszyny, jak i narzędzia skrawającego, co poprawia stabilność procesu frezowania.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?