Jaki manipulator zastosować do sprasowanych paczek złomu?

Jaki manipulator zastosować do sprasowanych paczek złomu? Dalmec

Złom przygotowany w paczkach to niełatwy ładunek do przenoszenia. Jest on z jednej strony stosunkowo ciężki, z drugiej – jego niemałe rozmiary mogą utrudniać manipulację. Dalmec Polska – lider rynku manipulatorów – ma jednak ciekawą propozycję. 

 

Jedna lub więcej bel złomu 

Manipulator Dalmec w modelu Partner w wersji kolumnowej to urządzenie, które zostało wyposażone w pneumatyczny system szczękowy. Ten rodzaj chwytaka pozwala nie tylko obejmować, lecz także paletyzować bele złomu. Odpowiednio dopasowane rozwiązanie pozwala na więcej niż przenoszenie jednej beli. Manipulator Partner może przemieszczać nawet trzy bele, do tego bele o różnych rozmiarach i ciężarach.

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Różnorodne chwytaki

Klienci Dalmec Polska do wyboru mają ponad setkę różnorodnych gotowych manipulatorów, które umożliwiają przenoszenie materiałów w bardzo różnych sektorach przemysłu. Kluczem do indywidualizacji i efektywnego procesu przenoszenia są m.in. różnorodne chwytaki umożliwiające podnoszenie, obracanie i odchylanie ładunków dowolnego materiału. Z pomocą manipulatorów Dalmec można przenosić produkty ważące od 5 do 900 kg.

Manipulator Partner Equo

To manipulator w wersji kolumnowej, który wyposażony jest w pneumatyczny system chwytania szczękami. Pozwalają one na chwytanie i obracanie jednej lub więcej bel złomu. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest specjalny kształt chwytaka umożliwiający chwytanie i przesuwanie bel o bardzo szerokim zakresie. Dopasowanie do konkretnej aplikacji nie sprawia więc w tym przypadku szczególnego problemu. Każdy projekt jest natomiast realizowany zgodnie z zasadami określonymi w Dyrektywie maszynowej 2006/42/WE.

Dane techniczne

Maksymalny udźwig: 250 kg.
Maksymalny zasięg pracy: 3500 mm.
Zakres ruchu pionowego: 1200 mm.

Źródło: Dalmec Polska

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę