ifm electronic Sp. z o.o.
ifm electronic Sp. z o.o.

ifm electronic Sp. z o.o.

ul. Węglowa 7, 40-105 Katowice, PL

http://www.ifm.com/pl/pl/

O FIRMIE

Polski oddział ifm electronic, który rozpoczął swoją działalność w sierpniu 2004 roku w Katowicach, jest częścią globalnego lidera w dziedzinie automatyki przemysłowej z główną siedzibą w Niemczech i zakładami produkcyjnymi w USA, Singapurze, Rumunii i Indiach. Początkowo składająca się z zaledwie 4 osób, firma córka, obecnie zatrudnia ponad 30 pracowników i nieustannie się rozwija, utrzymując silną pozycję na polskim rynku.

ifm electronic w Polsce to nie tylko sprzedaż produktów. To także fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny oraz szkolenia dostosowane do potrzeb klientów. Szeroka gama ponad 10.000 artykułów obejmuje rozwiązania standardowe i specyficzne, dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców. Grupa ifm rozwija, produkuje i sprzedaje czujniki, sterowniki, oprogramowanie i systemy do automatyki przemysłowej i digitalizacji, wykorzystując 1170 aktywnych patentów i inwestując ponad 10% swojej sprzedaży w badania i rozwój.

ifm electronic jest zaangażowana w cyfryzację przemysłu, wspierając swoich klientów w drodze od czujnika do inteligentnej fabryki, co optymalizuje procesy i zwiększa efektywność zakładów. Z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój, firma planuje osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2030 roku, poprzez poprawę efektywności energetycznej produkcji i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Założona w 1969 roku w Essen, grupa ifm zatrudnia blisko 9 tys. pracowników na całym świecie i w roku 2023 osiągnęła sprzedaż na poziomie 1366 milionów euro, obsługując 155000 globalnych klientów. Produkowane przez ifm electronic czujniki charakteryzują się unikalną trwałością i niezawodnością, co zapewnia ich użytkownikom bezpieczeństwo i satysfakcję.

Z misją zapewnienia klientom sukcesu, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii, ifm electronic nieustannie dąży do bycia liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w automatyzacji i cyfryzacji. Firma kładzie nacisk na rozwój inteligentnych produktów, angażuje się w zrównoważony rozwój oraz koncentruje się na potrzebach klienta, podkreślając swoje zaangażowanie w przyszłość branży.

Pomiary, sterowanie i przetwarzanie – w dziedzinie pionierskich technologii automatyki i digitalizacji, grupa ifm jest zarówno pionierem, jak i partnerem. Przedsiębiorstwo opracowuje, produkuje i sprzedaje m.in. czujniki kontroli ruchu, czujniki procesowe, systemy identyfikacji i przetwarzania obrazu oraz monitorowania warunków pracy, IO-Link, systemy do maszyn mobilnych, a także szeroki wybór akcesoriów oraz oprogramowania.

Oferta ifm obejmująca ponad 10.000 artykułów gwarantuje szeroki wybór kompatybilnych produktów odpowiednich dla wielu różnych branż. Dzięki temu klienci zawsze zyskują niezawodne rozwiązania – począwszy od pojedynczych czujników z różnorodnymi akcesoriami, na kompletnych systemach automatyki i oprogramowaniu skończywszy.

Produkowane przez ifm electronic czujniki posiadają unikalną trwałość i niezawodność. Przechodzą specjalne testy, badające je do kresu wytrzymałości. Daje to pewność, że nie zawiodą swoich użytkowników.

Informacje firmowe