
O FIRMIE
Polski oddział ifm swoją działalność rozpoczął w lipcu 2004 r. w Katowicach. Tworzona na początku przez zaledwie 4 osoby firma córka zatrudnia dziś ponad 30 osób i stale rozwija się na polskim rynku automatyki przemysłowej. ifm w Polsce to nie jedynie sprzedaż produktów, ale także fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny oraz szkolenia dostosowane do potrzeb klientów – wszystko po to, by mogli otrzymać najlepsze produkty i cieszyć się najlepszą możliwą obsługą.
Jedną z wielu mocnych stron ifm jest szeroka gama produktów, która nie tylko zawiera rozwiązania standardowe, ale również specyficzne, dostosowane do potrzeb indywidualnych odbiorców. ifm opracowuje, produkuje i sprzedaje czujniki, sterowniki, oprogramowanie i systemy do automatyki przemysłowej i digitalizacji na całym świecie.
Pomiary, sterowanie i przetwarzanie – w dziedzinie pionierskich technologii automatyki i digitalizacji, grupa ifm jest zarówno pionierem, jak i partnerem. Przedsiębiorstwo opracowuje, produkuje i sprzedaje m.in. czujniki kontroli ruchu, czujniki procesowe, systemy identyfikacji i przetwarzania obrazu oraz monitorowania warunków pracy, IO-Link, systemy do maszyn mobilnych, a także szeroki wybór akcesoriów oraz oprogramowania.
Oferta ifm obejmująca ponad 10.000 artykułów gwarantuje szeroki wybór kompatybilnych produktów odpowiednich dla wielu różnych branż. Dzięki temu klienci zawsze zyskują niezawodne rozwiązania – począwszy od pojedynczych czujników z różnorodnymi akcesoriami, na kompletnych systemach automatyki i oprogramowaniu skończywszy.
Produkowane przez ifm electronic czujniki posiadają unikalną trwałość i niezawodność. Przechodzą specjalne testy, badające je do kresu wytrzymałości. Daje to pewność, że nie zawiodą swoich użytkowników.
Informacje firmowe
Inne
Innowacyjne rozwiązania dla branży celulozowo-papierniczej
Globalizacja, cyfryzacja, rozwój e-handlu oraz wdrażanie działań na rzecz środowiska. Te trendy charakteryzują obecnie przemysł celulozowo-papierniczy. Zmienny popyt rynkowy wymusza na właścicielach coraz mocniej konkurujących ze sobą fabryk inwestowanie w nowoczesne rozwiązania, podnoszące wydajność parku maszynowego i jakość tworzyw. Gwarancją tego są wysoce innowacyjne i dedykowane dla branży czujniki, systemy sterowania czy okablowania.
Wiadomości
Wytrzymały czujnik ultradźwiękowy w obudowie metalowej do trudnych środowisk pracy
Dostępny w ofercie firmy ifm electronic czujnik ultradźwiękowy M30 w pełnej obudowie metalowej jest optymalnym rozwiązaniem m.in. do ciągłego i bezkontaktowego pomiaru poziomu oraz wykrywania obiektów w agresywnych środowiskach pracy, w których opary farb, olejów bądź innych chemikaliów mocno utrudniają wykonywanie czynności pomiarowych tradycyjnym czujnikom.
Testy, pomiary i badania
Sztuczna inteligencja nie wyleje ani grama piwa
Na polskim rynku dostępna jest już szeroka oferta wydajnych i niezawodnych czujników z gamy Przemysłu 4.0. przeznaczonych do monitorowania procesów produkcyjnych w browarnictwie. Ich implementacja, wzorowana na zachodnich zakładach piwowarskich, oznacza maksimum automatyzacji i optymalizację bezpieczeństwa przy zachowaniu najwyższej jakości produktu.
Inne
Wibrodiagnostyka czwartej generacji, czyli perfekcyjny monitoring
Diagnostyka drganiowa oraz obsługa systemów monitorowania maszyn są jednym z fundamentów dobrego funkcjonowania procesów produkcyjnych. Aby sprawnie wykorzystywać poszczególne etapy od instalacji czujnika, poprzez przesyłanie danych, aż do analizy, warto korzystać z gotowych rozwiązań prześwietlających wibracje w pracy maszyn wraz z oprogramowaniem. W tej roli świetnie sprawdza się innowacyjny system inteligentnego monitorowania stanu.
Rynek
Sztuczna inteligencja rozpędza się w branży automotiv
Rozszerzona rzeczywistość, mobilne kamery, nakładanie obrazu, kontrola objętości 3D – wszechstronne wykorzystanie sztucznej inteligencji opierającej się na dostępie do technologii czujników jest coraz bardziej powszechne w polskim przemyśle. AI pomaga zmniejszyć ilość odpadów i przestojów oraz obniżyć koszty, ale ma też wiele innych wartości dodanych. To zastosowanie jest dzisiaj optymalnym wyborem dla operatorów wielu różnych procesów produkcyjnych w branży automotive.
Inne
Sztuczna inteligencja napędza rozwój przemysłu
Według ekspertów Accenture Research sztuczna inteligencja do 2035 r. powinna podwoić tempo wzrostu gospodarczego, przyczyniając się do ewolucji metod pracy oraz tworząc nowe relacje między ludźmi a maszynami. Szacuje się, że w efekcie zwiększy się wydajność przedsiębiorstw nawet o 40% i umożliwi pracownikom bardziej efektywne wykorzystanie czasu. Tempo zmian ma być ogromne: według firmy analitycznej MarketsandMarkets wartość rynku AI w samym przemyśle w minionym roku wyniosła 1,1 miliarda dolarów, a w 2026 osiągnie 16,7 miliarda.
Wiadomości
Czujnik wizyjny 2D Dualis
Brakujące zaciski, źle wykonane gwinty, zbyt duża ilość kleju lub niewłaściwie ukształtowane części: nowy czujnik wizyjny 2D Dualis z łatwością to wszystko wykrywa – również każdą inną odchyłkę od podanych cech obiektu. Obszary powierzchni, kontury, braki lub obrócone obiekty mogą być sprawdzane i indywidualnie lub w kombinacji sprawdzane, w celu osiągnięcia najlepszego zapewnienia jakości. "ifm Vision Assistant" zamienia ustawianie i obsługę w dziecinną zabawę dzięki intuicyjnej nawigacji po menu i szybkiej parametryzacji.
Testy, pomiary i badania
Inteligentne czujniki – czym są i jakie przynoszą korzyści?
We współczesnym świecie tzw. inteligentne rozwiązania odgrywają coraz ważniejszą rolę. Nie inaczej jest ze wszelkiego rodzaju czujnikami. Nowoczesne sensory dzięki swojej inteligencji ułatwiają gromadzenie i przetwarzanie dużej ilości danych. W efekcie inteligentne czujniki przyczyniają się więc do poprawy działania systemów automatyki przemysłowej (w tym pomiarowych i sterujących) oraz są ważnym krokiem w kierunku rozwoju tzw. smart factory.
Automatyzacja
Innowacyjna receptura na sukces dla browarników i piwowarów
Wśród nowoczesnych rozwiązań stosowanych przez branżę browarniczą są m.in. cyfrowe czujniki, które w nowatorski sposób wspierają piwowarów, korzystających z tradycyjnych receptur i warzących oryginalne piwa rzemieślnicze, na jakie popyt stale rośnie.
Wiadomości
ifm Polska – close to you!
Krótka prezentacja firmy ifm na polskim rynku. Historia firmy w Polsce rozpoczęła się w 2004 r. Tworzona na początku przez zaledwie 4 osoby firma, zatrudnia dziś ponad 30 pracowników i stale rozwija się na polskim rynku automatyki przemysłowej. ifm w Polsce to nie tylko sprzedaż szerokiego asortymentu produktów, ale także fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny oraz szkolenia dostosowane do potrzeb klientów firmy.
Smart factory
Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać produkcją
Zdaniem liderów sektora produkcyjnego przed końcem obecnej dekady dojdzie do sytuacji, w której fabryki będą mogły zarządzać swoją produkcją jedynie za pomocą sztucznej inteligencji – tak wynika z badania Siemens – Next-Gen Industrial AI, które zostało przeprowadzone w 2021 r.
Inne
Przemysł spożywczy stawia na sztuczną inteligencję
Wartość eksportu polskich artykułów rolnych i spożywczych rośnie z roku na rok, mimo zawirowań gospodarczych i dynamicznie zmieniającej się sytuacji w przemyśle spożywczym. Eksperci są jednak zgodni, że do balansu i rozwoju całego sektora przyczyniają się inwestycje w sztuczną inteligencję. Wśród takich rozwiązań są między innymi innowacje diagnozujące w trzech wymiarach zbiorniki wykorzystywane do produkcji.
Inne
Przemysłowe systemy gotowania pod kontrolą cyfrowych czujników
Uniknięcie kontaktu produktów z urządzeniami, minimalizacja uszkodzeń przygotowywanych dań czy gwarancja niezmiennie perfekcyjnej jakości potraw. To główne zalety wykorzystywania sensorów monitorujących przemysłowe systemy gotowania w zakładach produkcyjnych i fabrykach. Europejskie nowinki technologiczne coraz częściej są instalowane w polskich przedsiębiorstwach. To daje krajowym producentom artykułów spożywczych większe możliwości konkurowania i rozwoju.
Inne
Sztuczna inteligencja przelewa technologię na papier
Wsparcie monitoringu warunków pracy i rzeczywiste diagnozowanie stanu maszyn w przemyśle papierniczym przy udziale sztucznej inteligencji są już dostępne w Polsce. Te dwie nowości skierowane do branż papierniczej i celulozowej ułatwiają obsługę i kontrolowanie procesów produkcyjnych. Ich wykorzystanie oznacza dla fabryk dalsze podążanie ścieżką rozwoju, oszczędności i zbilansowania biznesu, zgodnie z panującymi trendami, w odpowiedzi na rosnące koszty wytwarzania.
Smart factory
Inteligentne rozwiązania coraz popularniejsze w polskim przemyśle spożywczym
Lepsza dostępność maszyn, zwiększenie ich wydajności, wzrost jakości finalnych produktów, optymalizacja energii i wreszcie lepsza kontrola nad całością procesów – to najważniejsze zalety, które niosą ze sobą rozwiązania i systemy z tzw. obszaru smart factory wykorzystywane we współczesnym przemyśle spożywczym.
Przemysł 4.0
Nie wszyscy gotowi na rewolucję związaną z Przemysłem 4.0
Według badań dla 95% polskich przedsiębiorstw idea Przemysłu 4.0 jest pojęciem niezwykle ważnym. Dotyczy zarówno wielkich międzynarodowych organizacji, jak i niewielkich zakładów. Każdy z nich, chcąc pozostać konkurencyjnym na rynku musi wprowadzać nowoczesne rozwiązania podnoszące jakość i wydajność produkcji. Nie trzeba jednak wprowadzać od razu rewolucyjnych zmian, aby przedsiębiorstwo stało się nowoczesną firmą, potrafiącą sprostać wyzwaniom nowoczesności.
Wydarzenia
Darmowy webinar: Poprawa efektywności i dostępności maszyn
Analiza maszyn w czasie rzeczywistym w oparciu o wibrodiagnostykę, zbieranie istotnych informacji oraz zarządzanie parkiem maszynowym w oparciu o nowoczesne technologie. To tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone przez ekspertów ifm electronic, podczas webinaru organizowanego 19 maja. Rejestracja na wydarzenie już jest dostępna.
Rynek
Czy analizowanie danych jest odpowiedzią na wyzwania Przemysłu 4.0?
Lepsza organizacja pracy, wzrastająca wydajność osób pracujących oraz większe zyski - należą do głównych efektów wprowadzenia w spółkach optymalizacji danych w procesach produkcyjnych. Jest to najważniejszy czynnik, który pomimo spowolnienia gospodarczego w Europie, napędza polską gospodarkę.
Testy, pomiary i badania
Wykorzystanie czujników laserowych do pomiarów bezkontaktowych
W nowoczesnych systemach produkcyjnych powszechnie wykorzystuje się różnego rodzaju czujniki. Laserowe sprawdzają się m.in. w systemach służących do bezkontaktowej kontroli i pomiaru z dużą dokładnością odległości, rozmiarów oraz szybkości przemieszczania się obiektów, a także pozycjonowania ich w otoczeniu. W wielu aplikacjach są one wręcz niezbędne, jeśli chcemy prowadzić nowoczesną produkcję zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0.
Inne
Rusza kolejna edycja konferencji Wiedza i doświadczenie
Rusza druga edycja ogólnopolskich konferencji z cyklu ifm „wiedza i doświadczenie”: Przemysł spożywczy w nowoczesnym wydaniu. Praktyczne i niezawodne rozwiązania dla branży spożywczej to wiodący motyw tegorocznych spotkań z ekspertami ifm. Grono uczestników konferencji stale powiększa się o największe firmy sektora automatyki przemysłowej oraz przedstawicieli świata nauki.