Indukcyjny czujnik przewodności

Indukcyjny czujnik przewodności ifm electronic

Czujniki przewodności serii LDL200 – dostępne w ofercie firmy ifm electronic – predestynowane są do wykorzystania w przemyśle spożywczym. Wykrywają przewodność i stężenie różnych mediów i mogą odróżniać np. środki czyszczące, wodę płuczacą i produkt spożywczy.

Czujniki LDL200 stosuje się w procesie czyszczenia (CIP) w przemyśle spożywczym. Wykrywają stężenie środków czyszczących, sprawdzają, czy woda do płukania zawiera zanieczyszczenia i czy jest konieczna ocena / sprawdzenie produktu.

Powiązane firmy

Dokładne, szybkie i niezawodne pomiary podczas procesu pomagają zwiększyć dostępność instalacji i zoptymalizować cykle czyszczenia. Mniej środków czyszczących, mniejsze zużycie energii podczas płukania i oraz zmniejszone zużycie wody zapewniają znaczne oszczędności w zakresie kosztów.

Zmniejszenie niedokładności związanych z procesem czyszczenia opartym o czas trwania tego procesu

Pomiar wykonany na każdym elemencie instalacji czy odcinku procesu pozwala sprawdzić jakość produktu i potwierdza prawidłowy rezultat mycia bądź płukania. Eliminacja systemu kontroli procesu opartego na czasie trwania gwarantuje, że cykle mycia i płukania nie są niepotrzebnie przedłużane

Zwiększenie wydajności procesu dzięki elastycznym punktom pomiarowym

Koszty pracy można zamortyzować, zwiększając liczbę punktów pomiarowych poprzez zainstalowanie dodatkowych, niedrogich w eksploatacji przyrządów pomiarowych ifm. Więcej punktów pomiarowych pozwala na lepszą segmentację procesu i usprawnienie kontroli nad jego przebiegiem. Te dodatkowe punkty dostarczają informacji, które pomagają skrócić cykle mycia i płukania, zmniejszyć zużycie wody i chemikaliów, a także obniżyć zużycie energii.

Kompaktowa, wysokiej jakości konstrukcja czujnika zapobiega awariom i nieplanowanym przestojom

Rodzina czujników LDL jest mniej podatna na awarie dzięki zastosowaniu zintegrowanego przetwornika w klasie IP68/IP69K. Czujnik ma jednoczęściową obudowę ze stali nierdzewnej i maszynowo obrabianą końcówkę pomiarową z tworzywa PEEK, bez przedziałów zaciskowych ani przepustów kablowych, które są często podatne na wnikanie wody w przypadku czujników instalowanych w środowiskach poddawanych myciu.

Prosty montaż i uruchomienie

Dzięki kompaktowym rozmiarom czujników serii LDL można je z łatwością zamontować w niewielkich systemach lub zespołach, niższe są także naprężenia w rurociągach. Standardowe 4-pinowe elektryczne złącze M12 eliminuje potrzebę łączenia w przedziale zaciskowym, a ponieważ czujnik LDL jest zintegrowany z przetwornikiem, nie ma potrzeby jego kalibrowania na obiekcie – jest to praktycznie urządzenie typu „plug and play”.

Źródło: ifm electronic

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę