Przemysł 4.0
Robotyka, montaż i obsługa
Elastyczna produkcja w przemyśle XXI w. – roboty i technologie druku 3D w Łukasiewiczu
Ostatnie lata w przemyśle nazywane są erą Przemysłu 4.0. To era, w której jednym z trendów w projektowaniu stanowisk zrobotyzowanych stała się m.in. elastyczność pracy.
Artykuł sponsorowanyPrzemysł 4.0
Przemysł 4.0, czyli sposób na zdalne monitorowanie procesów produkcyjnych
Pandemia Covid-19 okazała się okresem próby również dla sektora produkcyjnego. Ogólnoświatowa sytuacja ukazała istotę zastosowania rozwiązań, które pozwolą na prowadzenie i monitorowanie systemów w sposób zdalny. Pandemia znacznie przyspieszyła proces digitalizacji, pokazując jednocześnie jej walory biznesowe.
Artykuł sponsorowanyPrzemysł 4.0
ING Smart Factory: Finansowanie w Przemyśle 4.0
O korzyściach płynących z automatyzacji i robotyzacji przemysłu nie trzeba już nikogo przekonywać. Wykorzystywanie rozwiązań integrujących pracę człowieka i maszyny to dzisiaj codzienność. Zakłady produkcyjne i przemysłowe już od pewnego czasu wykorzystują nowe, bardziej zaawansowane urządzenia, a pojęcie Przemysłu 4.0 już na stałe wpisało się w branżowy słownik.
Artykuł sponsorowanyPrzemysł 4.0
Jak zintegrować lasery z siecią inteligentnej fabryki?
Postępująca digitalizacja produkcji nie omija także laserów – również i one wymagają integracji z architekturą Przemysłu 4.0. Jednym z efektywniejszych sposobów, aby przyłączyć systemy laserowe do sieci inteligentnej fabryki, jest wykorzystanie możliwości oferowanych przez urządzenia wyposażone w interfejs OPC UA.
NEWSLETTER
Rozdzielanie i łączenie
Cięcie laserowe bez ograniczeń – rozwiązaniem mieszanka gazów?
Wycinarki laserowe, które wykorzystują źródła laserowe w technologii fiber, odniosły na świecie spektakularny sukces. Fiber to wciąż rozwijająca się technologia, która dzięki ponadprzeciętnej wydajności zyskała wielu fanów w branży obróbki metali. Jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała technologię fiber w zastosowaniach produkcyjnych, była firma Eagle (w tamtym czasie działająca pod nazwą POWER-TECH Janusz Marcin Ejma).
Artykuł sponsorowanyWydarzenia
Europejskie spotkanie przemysłu maszynowego, poddostawczego i narzędziowego
W dniach od 7 do 10 marca 2023 r. w Lipsku odbędą się trzy istotne imprezy targowe, będące pierwszym ważnym spotkaniem w Europie w br. dla firm z branży obrabiarek, przemysłu metalowego, poddostawczego i narzędziowego. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec, Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse oraz Międzynarodowe Targi Szlifowania i Ostrzenia Narzędzi GrindTec stanowią dla polskich przedsiębiorstw istotną platformę nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych na europejskim i światowym rynku.
Artykuł sponsorowanyChemia dla przemysłu
Jakie korzyści daje stosowanie nowoczesnych olejów hydraulicznych?
Zmniejszenie zużycia energii oraz pomoc w ograniczeniu kosztów serwisowania i przestojów – to często pojawiające się oczekiwania zakładów produkcyjnych wobec wysokiej jakości olejów hydraulicznych. Przykład Mobil DTE 10 Excel pokazuje, że osiągnięcie powyższych korzyści nie musi pozostawać w sferze niezrealizowanych planów. Potwierdzają to liczne testy laboratoryjne oraz przykłady firm produkcyjnych z różnych regionów świata.
Artykuł sponsorowanyRozdzielanie i łączenie
Linc-cut S – przemysłowy portal do cięcia plazmowego CNC – wypalarka
Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, czyli zjonizowaną materią, która w swojej strukturze przypomina gaz. Strumień plazmowy przewodzi prąd elektryczny, który po osiągnięciu odpowiedniego natężenia emituje ciepło w granicach kilkunastu tysięcy stopni Celsjusza, co umożliwia nam przecięcie stali.
Artykuł sponsorowanyLudzie i komentarze
Finansowanie w trudnych czasach
Czy leasing jest dobrą opcją finansowania inwestycji w trudnych czasach społeczno-gospodarczych? O obecnej sytuacji rynkowej i dostępnych rozwiązaniach leasingowych mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing.
Artykuł sponsorowanyIT w przemyśle
Sieć oparta na chmurze – usługi NetFormers na bazie ExtremeCloud IQ
Prawie wszystko przenosi się do chmury, a sieć nie jest wyjątkiem. Dzisiejszy świat jest coraz bardziej połączony, zdigitalizowany, rozproszony i różnorodny, a sama skala i złożoność sieci staje się coraz trudniejsza zarówno do skutecznego zarządzania, jak i zabezpieczenia.
Artykuł sponsorowany