O FIRMIE
Od momentu powstania w 1915 r. firma Yaskawa, jeden z największych producentów robotów przemysłowych, falowników, serwonapędów, kontrolerów ruchu oraz systemów sterowania, stawia na produkcję, a także zwiększanie zasobów ludzkich przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa poprzez prowadzenie działalności biznesowej opartej na wspieraniu wiodących firm. Na przestrzeni lat Yaskawa, producent systemów robotycznych, ewoluowała od producenta silników, poprzez firmę z branży automatyki, aż wreszcie do lidera branży mechatroniki.
Współcześnie producent Yaskawa promuje nową koncepcję i³-Mechatronika stale zwiększając produktywność swoich klientów poprzez integrację produktów mechatronicznych z wykorzystaniem danych cyfrowych. Oprócz tego firma Yaskawa w dalszym ciągu wzmacnia swoją pozycję w zakresie produkcji robotów przemysłowych, serwonapędów, sterowników i osiągając rewolucyjne wyniki w branży automatyki przemysłowej.
OFERTA FIRMY YASKAWA
To przede wszystkim produkty z zakresu techniki napędowej i sterowania dostarczające rozwiązania dla niemal każdej aplikacji. Należą do nich m.in. najnowszej generacji falowniki, serwonapędy, kontrolery ruchu, sterowniki czy panele operatorskie.
W dziedzinie robotyki Yaskawa może poszczycić się znanym na całym świecie i kojarzonym z japońskim producentem klasykiem – robotami Motoman. Firma oferuje roboty do spawania łukowego, laserowego, zgrzewania punktowego, cięcia a także obsługi maszyn CNC, pras, wtryskarek, pakowania i paletyzacji czy lakierowania. Reagując na potrzeby rynku japoński producent wprowadził do sprzedaży również serię cobotów HC, które umożliwiają realizację wizji współpracy robota i człowieka na stanowisku pracy bez wygrodzeń i ryzyka dla pracowników. Oprócz tego w ofercie Yaskawa znajdziemy szeroką gamę pozycjonerów, torów jezdnych, jak również uniwersalne i kompletne cele spawalnicze, jak Weld4Me czy Arc World.
Informacje firmowe
Automatyzacja
Wydajne pakowanie i paletyzacja dzięki cobotom serii HC firmy Yaskawa
W nowoczesnych, szybko zmieniających się środowiskach wytwórczych zarządzanie procesem pakowania i paletyzacji jest niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym wysoką produktywność. Automatyzacja procesów zwiększająca szybkość i dokładność niezależnie od rodzaju pakowanych przedmiotów zmniejsza koszty w porównaniu z pracą wykonywaną przez człowieka, a jednocześnie oszczędza cenny czas.
Wiadomości
Targi STOM 2023: Zrobotyzowane rozwiązania firmy Yaskawa
Podczas targów STOM 2023 na stoisku firmy Yaskawa prezentowane były m.in. coboty przemysłowe oraz zrobotyzowane celki spawające partnerów (firm integratorskich). Na szczególną uwagę zasługiwał cobot o udźwigu do 30 kg (jeden z największych, jeśli nie największy na rynku), który może być wykorzystywany do paletyzacji towarów.
Robotyka, montaż i obsługa
Wydajniejszy montaż przy użyciu cobotów HC10
Robotyzacja pozwala lepiej wykorzystać potencjał pracowników. Przekonała się o tym założona w połowie lat 40. minionego wieku firma Fagerhult Belysning, w której od 2021 r. trzy roboty współpracujące HC10 pozwalają wydajniej produkować rozwiązania dla branży oświetleniowej.
Ludzie i komentarze
Robotyzacja po polsku
Wyniki robotyzacji polskiego przemysłu w 2021 r. napawają sporym optymizmem. Czy jednak jest to początek długotrwałego trendu, czy też mieliśmy do czynienia tylko z jednorazowym tak dużym skokiem liczby nowych robotów? Na ten m.in. temat odpowiadają Tomasz Jastrzębski, dyrektor handlowy w Cloos-Polska, Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w Yaskawa Polska, i Marcin Śleziak, menadżer produktu w TFM Robotics.
Firmy
Yaskawa Polska wyróżniona tytułem "Gazela Biznesu 2022"
"Gazela Biznesu 2022" to ranking który pozwala na żywym organizmie zaobserwować, jak zmieniające się warunki ekonomiczne wpływają na funkcjonowanie firm. w tym rankingu bierze się pod uwagę wyniki firm uzyskane w ciągu 3 ostatnich lat, co przesuwa punkt odniesienia z jednego roku do dłuższego okresu w gospodarce, kiedy można zaobserwować przebieg i załamania trendów.
Robotyka, montaż i obsługa
Robogrant, czyli szansa na zwiększenie konkurencyjności branży meblarskiej
Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 11 października 2022 r. ogłosili nowy nabór wniosków dla przedsiębiorców z branży meblarskiej – #Robogrant. To wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw mające na celu, poprzez transformację technologiczną, zwiększenie konkurencyjności polskiej branży meblarskiej – lidera wśród eksporterów mebli w Unii Europejskiej.
Wydarzenia
Prognozy dla branży na targach ITM Industry Europe
Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom ITM Industry Europe. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, a drugi wypełnią praktyczne warsztaty. Udział w Kongresie potwierdzili już przedstawiciele kluczowych instytucji sektora przemysłowego. To jednak tylko część bogatego programu targów.
Ludzie i komentarze
Yaskawa to nie tylko roboty
Robotyzacja produkcji w dzisiejszych czasach jest niezbędna, jeśli firma myśli o zwiększeniu produktywności i konkurencyjności rynkowej. W ostatnich latach branża robotyczna rozwija się więc bardzo dynamicznie. O rozwoju firmy Yaskawa, jej ofercie rynkowej, a także obecnej sytuacji w branży robotyki opowiada Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w firmie Yaskawa Polska.
Robotyka, montaż i obsługa
Akcesoria rozszerzają możliwości robotów przemysłowych
Wykorzystanie robotów do różnych zadań związanych z produkcją przemysłową jest dziś koniecznością. Typowy robot przemysłowy składa się z ramienia wyposażonego w chwytaki i efektory końcowe EOAT (end-of-arm tooling), dzięki którym może wykonywać powtarzalne zadania. Coraz częściej roboty integruje się też z systemami wizyjnymi i wyposaża w inteligentne zabezpieczenia.
Wydarzenia
MM Speakers Corner 2019 – panel I: Globalizacja przemysłu
Tegoroczny MM Speakers Corner na targach w Poznaniu rozpoczął się debatą na temat globalizacji postrzeganej z perspektywy działających w Polsce firm produkcyjnych. W pierwszym panelu dyskusyjnym uczestniczyli: Arkadiusz Mazurek, inżynier sprzedaży w firmie Schunk, Artur Wojewoda, dyrektor działu robotyki w firmie Yaskawa, Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży w Cloos Polska, oraz Przemysław Kimla, prezes zarządu w firmie Kimla. Spotkanie prowadził dziennikarz Radek Brzózka.
Wydarzenia
MM Speakers Corner – tematy i paneliści
5 czerwca br. podczas targów ITM Polska odbędzie się MM Speakers Corner, podczas którego w czterech panelach tematycznych weźmie udział w sumie 20 osób – zarządzających oraz menedżerów wiodących producentów oraz dystrybutorów działających na polskim rynku firm produkcyjnych.
Rynek
Pierwsza fabryka robotów Yaskawy w Europie
Po dwóch latach budowy japońska firma technologiczna Yaskawa otwiera nową fabrykę produkcji robotów w Kočevje w Słowenii. Japończycy rozpoczęli produkcję swoich robotów Motoman dla Europy pod koniec 2018 r., a nowa placówka wesprze istniejące fabryki w Chinach i Japonii. Dzięki nowej inwestycji, wycenianej na 25 milionów euro, Yaskawa zapewni 80% zapotrzebowania na roboty Motoman w Europie.
Wydarzenia
„Przemysłowa Wiosna” zawitała do Kielc. Targi STOM rozpoczęte
We wtorek, w Kielcach rozpoczęły się XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, które potrwają czwartku. Ta branżowa impreza poświęcona narzędziom i maszynom do obróbki metali z roku na roku bije kolejne rekordy. Jak deklarują organizatorzy, w tym roku jest podobnie.
Wydarzenia
Yaskawa kolejny raz partnerem targów STOM-Robotics
Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach Yaskawa Polska jako partner targów stom-ROBOTICS zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie przenoszenia butelek, wszechstronne zastosowanie robotów z serii GP, najnowszy pendant z ekranem dotykowym SmartPendant oraz uniwersalną celę spawalniczą Arc World 2.0.
Wydarzenia
MM Speakers Corner. Automatyzacja i robotyzacja polskich firm
Do udziału w drugim panelu dyskusyjnym w ramach tegorocznego MM Speakers Corner zaproszeni zostali: Dariusz Wabik, menedżer sprzedaży w Fanuc, Dawid Woźniak, kierownik ds. kluczowych klientów Działu Robotyki w Yaskawa, Rafał Kluska, CEO firmy Güdel, Radosław Matiakowski, prezes RT Robotics, oraz Paweł Zieliński, general manager na Europę Wschodnią w firmie Remmert.
Wydarzenia
Dedykowane ścieżki zwiedzania na targach ITM Polska
Nowością podczas tegorocznej edycji targów ITM Polska będą dwie dedykowane ścieżki zwiedzania po stoiskach firm zajmujących się drukiem 3D w przemyśle oraz posiadających urządzenia, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0.
Wydarzenia
Cały świat przemysłu spotkał się w Hanowerze
Przez blisko tydzień Hanower był stolicą światowego przemysłu. W dniach 23-27 kwietnia odbyły się tam targi Hannover Messe, którym po raz pierwszy towarzyszyły światowe targi intralogistyczne CeMAT. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Łączność i współpraca”, a jej krajem partnerskim był Meksyk.
Produkty
Yaskawa na targach STOM-Robotics 2018
Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach Yaskawa Polska jako partner targów STOM-Robotics prezentuje robota współpracującego HC10, nowe rozwiązania w zakresie zgrzewania punktowego oraz wszechstronne zastosowanie robota niewielkich rozmiarów z serii GP.
Wydarzenia
STOM-Robotics – debiut podczas „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce”
Poprzednia edycja „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” okazała się ogromnym sukcesem. W wystawie wzięło udział 900 wystawców z 35 krajów oraz ponad 12 tysięcy zwiedzających. Do cyklu w 2018 roku dołącza kolejna specjalistyczna wystawa – STOM-Robotics.
Automatyzacja
Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC
Ze względu na newralgiczną funkcję sterowników PLC niezwykle istotne jest, by zostały one odpowiednio dobrane, zgodnie z potrzebami i celami firmy. Zapytaliśmy producentów systemów sterowania o to, jak wybrać dobry sterownik i czym powinien się kierować klient, zanim zdecyduje się na zakup.
Automatyzacja
Wirtualny montaż
W czasach, gdy maszyny stają się coraz inteligentniejsze, komunikują się ze sobą w ramach sieci i potrafią same organizować sobie pracę, nawet proste stanowiska produkcyjno-montażowe muszą ulec daleko idącej reorganizacji. Zmiany dotyczą również sektorów, które do niedawna uchodziły za odporne na cyfryzację, jak np. montaż czy dostawy magazynowe.
Wydarzenia
Chemia i motoryzacja 2017
W dniach 26-27 września 2017 w Krakowie odbyła się V edycja Konferencji „Chemia i motoryzacja”. Na konferencji wystąpili eksperci z kraju i z zagranicy, którzy zaprezentowali najnowsze technologie oraz sprzęt branży motoryzacyjnej i kolejowej w formie teoretycznej, a także pokazów praktycznych.
Robotyka, montaż i obsługa
Roboty przemysłowe – dla każdego coś dobrego
Od czasu zatrudnienia pierwszych robotów przemysłowych w fabryce General Motors minęło ponad pół wieku i dziś już trudno wyobrazić sobie prężnie działający zakład produkcyjny bez takich „pracowników”. Jednak robot przemysłowy sprzed kilku dekad niewiele ma wspólnego ze współczesnym, przed którym stawia się coraz to nowsze i bardziej skomplikowane zadania. Wymagania rynku sprawiają, że robotyka przemysłowa cały czas dynamicznie ewoluuje.