Yaskawa we Wrocławiu

Yaskawa we Wrocławiu Yaskawa

Dnia 13 maja 2016 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego biura firmy Yaskawa w Polsce.

Znany i ceniony japoński producent robotów Yaskawa ma już swój oddział w naszym kraju. Firma zainwestowała w nowe miejsce 1,2 mln złotych, a wybór Wrocławia nie był przypadkowy. Yaskawa podkreśla, że stolica Dolnego Śląska jest bardzo dobrze skomunikowana z całą Europą.

Podczas otwarcia pierwszego biura firmy w Polsce uczestniczyli: ambasador Japonii w Polsce, przedstawiciele firmy Yaskawa w Europie, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz władze Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Powiązane firmy

Naszą strategią jest powiększanie zasięgu w Europie, a Polska jest najszybciej rosnącą gospodarką w tym regionie. Ponadto mamy tutaj bardzo dużą bazę klientów i liczbę instalacji naszych produktów, więc stwierdziliśmy że to najwyższy czas aby być bliżej klientów. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zlokalizowanie naszego nowego biura we Wrocławiu – podkreślił podczas konferencji prasowej Manfred Stern, CEO Yaskawa Europe.

Z wydarzenia nie krył swojego zadowolenia także Maciej Potocki, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego. – To będzie pierwsze przedstawicielstwo japońskiego giganta w Polsce. We Wrocławskim Parku Technologicznym będą pracować nad swoimi projektami i korzystać z naszych biur i laboratoriów – skomentował.

Firma podała, że w Polsce pracuje już około 800 robotów Yaskawy pod marką Motoman. Japoński producent specjalizuje się także w tworzeniu systemów techniki napędowej oraz sterowania.

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę