Yaskawa kolejny raz partnerem targów STOM-Robotics

Yaskawa

Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach Yaskawa Polska jako partner targów stom-ROBOTICS zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie przenoszenia butelek, wszechstronne zastosowanie robotów z serii GP, najnowszy pendant z ekranem dotykowym SmartPendant oraz uniwersalną celę spawalniczą Arc World 2.0.

AirGrip – opatentowany chwytak do niezawodnego przenoszenia butelek

W 2014 r. istniejący od ponad stu lat na rynku norweskim producent napojów gazowanych Roma Mineralvannfabrikk AS z siedzibą w Lillestrom musiał zmierzyć się z wieloma zamówieniami, których nie można było zrealizować z wykorzystaniem istniejącej technologii pakowania dla tradycyjnej fabryki. To właśnie wtedy firma Yaskawa zaproponowała rozwiązanie w postaci opatentowanego systemu AirGrip – chwytaka wraz z robotem zaprojektowanym specjalnie do obsługi butelek. Narzędzie zamontowane na robocie Yaskawa umożliwia niezawodne, elastyczne i szybkie ładowanie/rozładowywanie butelek szklanych i plastikowych w skrzynkach, tacach i opakowaniach zbiorczych. Ze względu na nową jakość pracy i elastyczność firma z Norwegii odnotowała ok. 30-procentowy wzrost sprzedaży.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Zrobotyzowana cela spawalnicza Arc World 2.0

Cela ArcWorld przeznaczona jest do szybkiej instalacji i wysokiej wydajności na małej przestrzeni. Dzięki wszystkim komponentom zamontowanym na wspólnej platformie kabina jest łatwa do przemieszczenia.

Kompaktowe rozwiązanie

Robot, stół obrotowy, kontroler i zasilacz zostały zamontowane na wspólnej platformie. Produkt zaprojektowano z myślą o łatwym przenoszeniu całej kabiny wraz z robotem i ponownym uruchomieniu w razie potrzeby. ArcWorld 2.0 ma wspólny obszar roboczy dla robota i operatora. Operator posiada stałe, praktyczne i dobrze oświetlone miejsce pracy z wymaganymi materiałami pod ręką. Możliwe jest również wykorzystanie dwóch robotów na tej samej przestrzeni roboczej.

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę