Roboty debiutują na targach STOM 2018

MM Magazyn Przemysłowy

W tym roku po raz pierwszy w ramach cyklu Przemysłowa Wiosna odbywają się targi STOM-ROBOTICS, w całości poświęcone robotom przemysłowym.

Z pomysłem stworzenia nowej wystawy poświęconej robotom przemysłowym zwrócili się do organizatorów Przemysłowej Wiosny sami wystawcy. Partnerem tego wydarzenia jest firma YASKAWA, która na swoim stoisku F-41 prezentuje roboty z serii MOTOMAN, w tym m.in. najnowsze roboty z serii robota współpracującego HC10, nowe rozwiązania w zakresie zgrzewania punktowego oraz wszechstronne zastosowanie robota niewielkich rozmiarów z serii GP.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Robot współpracujący HC10 – idealny współpracownik

Cobot HC 10 w łatwy sposób daje się przystosować do pracy w jednej przestrzeni z pracownikami, co znacznie zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych wygrodzeń. Uproszczone oprogramowanie i atrakcyjne cenowo ramię robota przynoszą korzyści płynące z automatyzacji dowolnej wielkości produkcji. Jest wyposażony w nowoczesne technologie detekcji, które umożliwiają bezpieczne interakcje z ludźmi. Model HC10 ma zasięg 1,2 m i może manipulować detalami o wadze do 10 kg. Spełnia on wymagania normy ISO TS15066. HC10 jest zaprogramowany tak, by reagować w różnych sytuacjach na produkcji, a swoim działaniem nie narażać człowieka na urazy ciała.

Robot HC10 to robot hybrydowy, który sprawdza się w pracy zespołowej z ludźmi oraz jako samodzielny robot przemysłowy. Jeśli nie ma konieczności bezpośredniej współpracy robota z użytkownikiem, może pracować z pełną prędkością. Po zaadaptowaniu do aplikacji nie wymaga dodatkowych środków ochronnych, takich jak osłona ochronna, co pozwala zaoszczędzić miejsce i koszty. Instalacja jest wyjątkowo elastyczna, a więc możliwa na wielu stanowiskach pracy i dla różnych koncepcji.

System zgrzewania punktowego

Głównym elementem tego systemu są roboty MOTOMAN, wyspecjalizowane pod kątem zgrzewania punktowego (MOTOMAN VS100, MS80 II, MS165, MS210) z serwonapędami zintegrowanymi na miejscu. To kompaktowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nawet 40% miejsca. Ma jeszcze lepszą dostępność do spawanych elementów. Jest łatwy w przenoszeniu, bo składa się z jednego bloku. W łatwy sposób można go także zainstalować i zaprogramować. Robot w pozycji frontowej pozwala na bezproblemowe rozładowanie elementów bez kolizji z nim. Jest szybszy niż kiedykolwiek, ze sporymi oszczędnościami w czasie cyklu - szacowany czas ok. 6" na obrót.

GP12 - robot o wszechstronnym zastosowaniu

YASKAWA na kieleckich targach prezentuje także serię MOTOMAN GP - to niewielkich rozmiarów szybkie roboty o wszechstronnym zastosowaniu. Idealnie nadają się do przenoszenia przedmiotów o wadze 7, 8 i 12 kg. Są łatwe w instalacji i utrzymaniu. Konstrukcja nadgarstka znajduje zastosowanie w wielu środowiskach, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja wydajności i konserwacja sprzętu.

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę