Yaskawa po raz kolejny partnerem Targów STOM-Robotics

Yaskawa po raz kolejny partnerem Targów STOM-Robotics Targi Kielce

Salon Robotyki Przemysłowej to od 5 lat ważny punkt targów STOM. Firma Yaskawa od początku jest partnerem Targów STOM-Robotics.

STOM-Robotics to salon w całości poświęcony robotom przemysłowym. Zakres branżowy targów obejmuje również projektowanie i wykonywanie linii technologicznych, napędy i sterowanie,  oprzyrządowanie oraz chłodziwa i ciecze technologiczne. Dzięki wsparciu prestiżowego partnera, wydarzenie to prężnie się rozwija i z każdym rokiem stanowi mocniejszy punkt w mechanizmie przemysłowego cyklu Targów Kielce.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Yaskawa powstała ponad 100 lat temu w Japonii jako producent silników elektrycznych, który przez lata wyrósł na technologicznego lidera w branży robotyki i automatyki przemysłowej. Firma może poszczycić się sprzedażą na poziomie 3,8 miliarda euro i zatrudnieniem 14 500 pracowników na świecie. Oficjalny oddział Yaskawa Polska  powstał w 2016 r. we Wrocławiu, choć roboty Yaskawa (znane pod marką Motoman) działały na rodzimym rynku już dużo wcześniej. W Polsce pierwsze roboty Motoman pojawiły się w latach 90., a niektóre pracują nawet do dziś. Stałe zainteresowanie robotami i potencjał robotyzacji w naszym kraju spowodowały uruchomienie oficjalnej sprzedaży i wsparcia technicznego. W 2012 r. Yaskawa zanotowała obecność ponad 600 robotów i systemów zrobotyzowanych na terenie Polski, a w 2020 r. może pochwalić się liczbą ponad 1600 zainstalowanych urządzeń.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę