Szybkie i wytrzymałe - nowe roboty Yaskawa

Szybkie i wytrzymałe - nowe roboty Yaskawa Yaskawa

Japońska firma Yaskawa rozszerza gamę robotów przemysłowych MOTOMAN z serii GP i przedstawia modele GP7 i GP8.

Oba roboty z siedmioma i ośmioma kilogramami nośności są najszybsze w swojej klasie i mają klasę zabezpieczeń IP67. Dzięki temu bez dodatkowych modyfikacji mogą być stosowane w trudnych warunkach do zadań związanych z manipulowaniem i automatyzacją.

Budowa robotów umożliwia manipulatorowi głebokie sięganie w obszar roboczy, a gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie. Do połączenia manipulatora ze sterowaniem wystarczy tylko kabel. Obniża to ryzyko zużycia materiału, a co za tym idzie koszty utrzymania i konserwacji, i zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce do instalacji.

Seria GP sterowana jest za pomocą nowego oprogramowania YRC1000. Nowa technika napędowa obniża czas potrzebny do uruchomienia – za pomocą zminimalizowanych zmian w ruchu dzięki różnym prędkościom.

Urządzenie programujące YRC1000 cechuje się udoskonalonym prowadzeniem kabla. W wagą 730 gramów jest najlżejszym urządzeniem programującym w swojej kategorii. Pozycje i ustawienia robota wyświetlane są na wyświetlaczu 3D. Ekran dotykowy zapewnia intuicyjną obsługę i łatwe poruszanie i przewijanie za pomocą kursora. Otwarty interfejs sprawia, że sterowanie to szczególnie nadaje się do zastosowania w warunkach Przemysłu 4.0.

Powiązane firmy

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę