Yaskawa na targach STOM-Robotics 2018

Yaskawa

Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach Yaskawa Polska jako partner targów STOM-Robotics prezentuje robota współpracującego HC10, nowe rozwiązania w zakresie zgrzewania punktowego oraz wszechstronne zastosowanie robota niewielkich rozmiarów z serii GP.

Robot współpracujący HC10

Łatwy w obsłudze robot współpracujący HC10 (cobot) z przemysłowym japońskim rodowodem to idealne wyważenie siły, elastyczności i wydajności. Z łatwością daje się przystosować do pracy w tej samej przestrzeni z pracownikami, co znacznie zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych wygrodzeń. Uproszczone programowanie i atrakcyjne cenowo ramię robota przynoszą korzyści płynące z automatyzacji dowolnej wielkości produkcji.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Motoman HC10 firmy Yaskawa to nowy współpracownik wyposażony w nowoczesne technologie detekcji, które umożliwiają bezpieczne interakcje z ludźmi. Model HC10 ma zasięg 1,2 metra i może manipulować detalami o wadze do 10 kg. Spełnia on wymagania normy ISO TS15066. HC10 jest zaprogramowany tak, by reagować w różnych sytuacjach na produkcji, a swoim działaniem nie narażać człowieka na urazy ciała.

Robot HC10 to robot hybrydowy, który sprawdza się w pracy zespołowej z ludźmi oraz jako samodzielny robot przemysłowy. Jeśli nie ma konieczności bezpośredniej współpracy robota z użytkownikiem, robot może pracować z pełną prędkością. Motoman HC10 to wydajny robot kooperacyjny o udanym i wyrafinowanym designie, który po raz pierwszy został wprowadzony jako prototyp w 2016 r. Po zaadaptowaniu do aplikacji nie wymaga dodatkowych środków ochronnych, takich jak osłona ochronna, co pozwala zaoszczędzić miejsce i koszty. Instalacja jest wyjątkowo elastyczna, a więc możliwa na wielu stanowiskach pracy i dla różnych koncepcji.

System zgrzewania punktowego

Głównym elementem tego systemu są roboty Motoman wyspecjalizowane pod kątem zgrzewania punktowego (Motoman VS100, MS80 II, MS165, MS210) z serwonapędami zintegrowanymi na miejscu.

Zalety dla użytkowników urządzenia do zgrzewania puntkowego:
• kompaktowe rozwiązanie, oszczędność miejsca nawet do 40%
• sterowanie wykonane w 100% z produktów Yaskawa
• ulepszona dostępność do spawanych elementów
• łatwość w przenoszeniu, składa się z jednego bloku
• łatwa instalacja - ograniczona konfiguracja przez klienta, brak konieczności ponownego nauczania na miejscu
• łatwa do zaprogramowania, ergonomiczna pozycja dla operatora
• elastyczna koncepcja - od 0 do 100 wszechstronności z jednego do drugiego produktu
• robot w pozycji frontowej, można łatwo rozładować elementy bez kolizji z nim
• szybszy niż kiedykolwiek, z oszczędnościami w czasie cyklu (szacowany czas ok. 6" na obrót)

Robot o wszechstronnym zastosowaniu - GP12

Seria Motoman GP to niewielkich rozmiarów szybkie roboty o wszechstronnym zastosowaniu. Idealne do przenoszenia przedmiotów o wadze 7, 8 i 12 kg. Łatwe w instalacji i utrzymaniu. Konstrukcja nadgarstka znajduje zastosowanie w wielu środowiskach, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja wydajności i konserwacja sprzętu.

Firma Yaskawa prezentuje swoje nowości w pawilonie F na stoisku 41.

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę