Yaskawa usprawnia system wejść/wyjść i sterowania SLIO

Yaskawa usprawnia system wejść/wyjść i sterowania SLIO Yaskawa

Yaskawa udoskonala sprawdzony i wydajny, zdecentralizowany system wejść/wyjść i sterowania SLIO o nowy moduł I/O-Link i oprogramowanie Yaskawa IO-Link Manager. Oznacza to, że moduł SLIO I/O-Link umożliwia teraz komunikację pomiędzy procesorami CPU a urządzeniami obiektowymi obsługującymi  I/O-Link, takimi jak czujniki i elementy wykonawcze, zgodnie z normą IEC 61131-9.

To nowe rozwiązanie może być uruchamiane bezpośrednio z CPU lub jako moduł dołączony do wyspy zdalnej. Moduł pracuje jako master I/O-Link – można podłączyć do sześciu masterów, co umożliwia obsługę do 24 urządzeń IO-Link na moduł główny. Od strony sprzętowej posiada cztery swobodnie parametryzowalne 64-bajtowe kanały, które mogą pracować w trybie standardowego wejścia/wyjścia (SIO) lub w trybie I/O-Link. Diody LED stanu wskazują bieżący tryb i wszelkie występujące błędy. Porty są izolowane galwanicznie od magistrali płyty bazowej.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Moduły główne IO-Link są konfigurowane, kontrolowane i aktualizowane za pomocą kolejnego nowego dodatku, oprogramowania IO-Link Manager. Pliki IODD są ładowane przez serwer IO-Link. Zapewnia to wysoki stopień bezpieczeństwa danych, ponieważ pliki IODD nie zawierają żadnego kodu wykonywalnego. Oprogramowanie komunikuje się z jednym lub większą liczbą podłączonych modułów głównych IO-Link za pośrednictwem sieci Ethernet i może odczytywać ich konfigurację. Co więcej, użytkownicy mogą zmieniać konfigurację poprzez GUI (graficzny interfejs użytkownika), zapisywać ją lokalnie na nośniku danych i ponownie zapisywać do modułu poprzez Ethernet.

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę