„Przemysłowa Wiosna” zawitała do Kielc. Targi STOM rozpoczęte

Raven Media

We wtorek, w Kielcach rozpoczęły się XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, które potrwają czwartku. Ta branżowa impreza poświęcona narzędziom i maszynom do obróbki metali z roku na roku bije kolejne rekordy. Jak deklarują organizatorzy, w tym roku jest podobnie.

- Targi po raz kolejny okazały się rekordowe. Kolejny już raz zanotowaliśmy wzrost firm, zarówno jeśli chodzi o powierzchnię, jak i tonaż maszyn, co – nie ukrywam - bardzo nas cieszy - podkreśla Piotr Odziemek, zastępca dyrektora „Przemysłowa Wiosna” w Targach Kielce.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że poprzednia, XI edycja przyciągnęła do centrum targowego w Kielcach 610 wystawców z ponad 30 krajów z całego świata, a odwiedziło ją 14 432 gości, co do tej pory jest najlepszym wynikiem w jej historii.

Patrząc na to, jak systematycznie rozwijała się ona w ostatnich latach, także tej wiosny można spodziewać się frekwencyjnego rekordu. Gości do odwiedzenia mają zachęcić 7 wypełnionych po brzegi hal, a w nich pracujące maszyny o łącznej masie 1400 ton, 890 wystawców z 30 krajów, w tym liczna reprezentacja firm z Turcji i Chin, garść premier oraz innowacyjne technologie.

 

- Targi Kielce to najlepsze miejsce do biznesowych rozmów oraz nawiązywania trwałych relacji. Obecność na branżowej imprezie takiej jak STOM umożliwia kompleksowe przeanalizowanie potrzeb klientów, ale także zapoznanie się z ofertą konkurencji czy wymianę doświadczeń. Badamy opinie, zarówno wystawców, jak i zwiedzających po każdej edycji targów i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że to wydarzenie przynosi pożądane efekty w postaci kontraktów i umów – zachwala imprezę dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Zakres branżowy targów STOM jest bardzo szeroki, to m.in.: maszyny, urządzenia i technologie do obróbki, maszyny CNC, oprzyrządowanie obrabiarek, roboty, automaty, linie technologiczne, wycinarki laserowe, przecinarki plazmowe, wykrawarki, nożyce gilotynowe, spawanie, narzędzia, urządzenia kontrolno-pomiarowe, preparaty do obróbki, wyposażenie fabryk i magazynów, urządzenia znakujące, bezpieczeństwo i higiena pracy, urządzenia i sprzęt ochronny, oprogramowanie CAD/CAM, wspomaganie komputerowe procesów obróbki metali.

Roboty rozkwitają

Według danych z najnowszego raportu World Robotics Report 2018, publikowanego przez Międzynarodową Federację Robotyki, w 2017 r. liczba dostarczonych do producentów robotów przemysłowych wyniosła ponad 381 335 sztuk, co oznacza piąty rok z rzędu ze wzrostem globalnej sprzedaży, rekord, w historii branży i ok. 30 proc. lepszy wynik, niż przed rokiem. Nie dziwi zatem fakt, że coraz ważniejszym elementem cyklu "Przemysłowa Wiosna" jest odbywający się po raz drugi salon STOM-ROBOTICS, w całości poświęcony robotom przemysłowym. Partnerem tego wydarzenia, podobnie jak przed rokiem, jest firma Yaskawa, czyli jeden z największych na świecie producentów robotów przemysłowych, falowników, serwonapędów oraz kontrolerów ruchu. Po raz pierwszy w Kielcach swoją ofertę przedstawia KUKA - jeden z największych producentów robotów na świecie. Polskiego robota zaprezentuje natomiast Easy Robots.

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę