Kompaktowy i szybki

VIPA Controls

 

Będąca częścią koncernu Yaskawa firma VIPA Controls zaprezentowała nowy system sterowania MICRO PLC, który opracowano jako jednostkę autonomiczną (stand alone). System ten cechuje się kompaktową budową, nowoczesnym wyglądem, wysoką wydajnością i rozszerzalnością.

Zbudowany jest w technologii Speed7 i programowalny narzędziem Siemensa STEP7. Posiada zintegrowaną pamięć roboczą 64 kB (z możliwością rozszerzenia do 128 kB), dzięki czemu może pracować bez dodatkowej karty pamięci. System jest wyposażony w 30 analogowych i cyfrowych wejść/ wyjść i może być rozszerzony do 8 modułów sygnałowych oraz funkcyjnych. Dzięki technice push-in jest łatwy w montażu. Nowa koncepcja wyświetlacza i obsługi urządzenia pozwala użytkownikowi uzyskać potrzebne informacje jednym spojrzeniem.

Powiązane firmy

Yaskawa Polska Sp. z o.o.

MICRO PLC w standardzie komunikuje się przez Ethernet TCP/IP. Moduł rozszerzający umożliwia opcjonalne użycie interfejsów komunikacyjnych Profibus slave, a także PtP i MPI.

Nowy produkt VIPA Controls przeznaczony jest do stosowania jako sterownik w maszynach seryjnych i specjalnych i w aplikacjach scentralizowanych oraz rozproszonych. Kompaktowa budowa i duża funkcjonalność sprawiają, że świetnie sprawdzi się również w automatyce budynkowej.

www.vipa.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę