Kompaktowy i szybki

VIPA Controls

 

Będąca częścią koncernu Yaskawa firma VIPA Controls zaprezentowała nowy system sterowania MICRO PLC, który opracowano jako jednostkę autonomiczną (stand alone). System ten cechuje się kompaktową budową, nowoczesnym wyglądem, wysoką wydajnością i rozszerzalnością.

Zbudowany jest w technologii Speed7 i programowalny narzędziem Siemensa STEP7. Posiada zintegrowaną pamięć roboczą 64 kB (z możliwością rozszerzenia do 128 kB), dzięki czemu może pracować bez dodatkowej karty pamięci. System jest wyposażony w 30 analogowych i cyfrowych wejść/ wyjść i może być rozszerzony do 8 modułów sygnałowych oraz funkcyjnych. Dzięki technice push-in jest łatwy w montażu. Nowa koncepcja wyświetlacza i obsługi urządzenia pozwala użytkownikowi uzyskać potrzebne informacje jednym spojrzeniem.

Powiązane firmy

MICRO PLC w standardzie komunikuje się przez Ethernet TCP/IP. Moduł rozszerzający umożliwia opcjonalne użycie interfejsów komunikacyjnych Profibus slave, a także PtP i MPI.

Nowy produkt VIPA Controls przeznaczony jest do stosowania jako sterownik w maszynach seryjnych i specjalnych i w aplikacjach scentralizowanych oraz rozproszonych. Kompaktowa budowa i duża funkcjonalność sprawiają, że świetnie sprawdzi się również w automatyce budynkowej.

www.vipa.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę