Yaskawa rozszerza zdolności produkcyjne

Yaskawa

W związku z dużym rozwojem rynku robotów na świecie, Yaskawa rozbudowuje zdolności produkcyjne. Firma posiada już linie produkcyjne w Chinach i Japonii i teraz ma zamiar otworzyć kolejną fabrykę.

Roboty Yaskawa cieszą się coraz większą popularnością w Europie, w związku z czym producent postanowił stworzyć w tym regionie nowe miejsce do ich wytwarzania. Po dokładnym rozeznaniu się w rynku i rozważeniu różnych lokalizacji, europejski oddział Yaskawy zdecydował się na inwestycję w Słowenii. Negocjacje związane z konkretną lokalizacją w tym kraju są w bardzo zaawansowanym stadium.

Powiązane firmy

Pierwsze roboty marki Yaskawa wyprodukowane w Europie pojawią się na rynku już w 2018 roku. - Dzięki tej inwestycji, bliskość klientów w regionie będzie dalej rozwijana. Naszym celem jest skrócenie łańcucha dostaw i czasu dostawy - wszystko po to, aby szybciej reagować na wymagania regionalnego rynku i klientów - tłumaczy założenia inwestycji Division President Robotics Europe Bruno Schnekenburger.

Nowe roboty Yaskawa

W ostatnim czasie firma wprowadziła nowe roboty: modele GP7 i GP8, które rozszerzają gamę robotów przemysłowych MOTOMAN z serii GP. Oba roboty z siedmioma i ośmioma kilogramami nośności mają klasę zabezpieczeń IP67. Dzięki temu bez dodatkowych modyfikacji mogą być stosowane w trudnych warunkach do zadań związanych z manipulowaniem i automatyzacją. Budowa robotów umożliwia manipulatorowi głębokie sięganie w obszar roboczy, a gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie. Do połączenia manipulatora ze sterowaniem wystarczy tylko kabel. Obniża to ryzyko zużycia materiału, a co za tym idzie – koszty utrzymania, konserwacji i zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce do instalacji.

Seria GP sterowana jest za pomocą nowego oprogramowania YRC1000. Nowa technika napędowa obniża czas potrzebny do uruchomienia, a to wszystko dzięki zminimalizowanym zmianom w ruchach o różnorodnych prędkościach.

www.yaskawa.pl

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę