Yaskawa wprowadza cobota o dużym udźwigu

Yaskawa wprowadza coboty o dużym udźwigu Yaskawa

Podczas targów robotyki Automatica firma Yaskawa zaprezentowała cobota Motoman HC30PL o udźwigu 30 kg, dzięki czemu jeszcze lepiej sprawdzi się on podczas procesu paletyzacji. 

Firma Yaskawa z powodzeniem wdrożyła już liczne aplikacje paletyzacji z użyciem już wykorzystywanego modelu, HC20TP. Teraz producent rozszerza swoje portfolio, dodając do oferty specjalnego cobota paletyzującego: model HC30PL.

Dzięki jeszcze większemu maksymalnemu udźwigowi 30 kg może on być wykorzystywany w ciężkich aplikacjach kompletacji zamówień w magazynach (paletyzacja i depaletyzacja), które są bardzo uciążliwe, monotonne i nieergonomiczne. Duży zasięg cobota umożliwia dotarcie do każdego punktu palety, co pozwala na ułożenie stosu o wysokości 2 m na standardowej europalecie. Ponieważ cobot działa w bezpiecznym trybie współpracy, można go łatwo zintegrować z istniejącymi środowiskami, całkowicie bez wygrodzeń, aby zaoszczędzić miejsce. Do tego działa całkowicie bez wpływu czynników zewnętrznych, takich jak ludzie czy ruch wózków widłowych. Poprzez dodanie skanerów laserowych, które wykrywają odległość pomiędzy cobotem a operatorem, prędkość pracy dostosowywana jest do sytuacji i umożliwia szybkie działanie do 2 m/s w celu optymalizacji czasu cyklu.

Powiązane firmy

Nowe oprogramowanie Smart Pendant ułatwia programowanie

Za pomocą nowoczesnego Smart Pendant firma Yaskawa ułatwia koncepcję programowania. Nowe oprogramowanie Smart Pattern Wizard prowadzi operatora przez poszczególne kroki tworzenia różnych schematów paletyzacji. Aby kreator wygenerował program cobota, który można wygodnie edytować w kreatorze wystarczy kilka punktów odniesienia i informacji o schemacie. Programator ręczny i kompleksowe oprogramowanie PalletSolver są dostępne zarówno dla osób korzystających z tradycyjnego programowania, jak i dla użytkowników oprogramowania profesjonalnego.

Ekosystem firmy Yaskawa ułatwia wdrażanie

Montaż chwytaków i akcesoriów nigdy nie był łatwiejszy, a to za sprawą charakterystycznej dla cobotów standardowej flanszy i wewnętrznego prowadzenia mediów (wejścia i wyjścia, Ethernet oraz 2 przewody pneumatyczne). W przypadku cobota HC30PL dostępne są komponenty wszystkich wiodących producentów zewnętrznych.

Wraz z wprowadzeniem w 2022 r. programu produktów partnerskich Yaskawa Ecosystem producent zaprezentował internetową sieć różnych komponentów peryferyjnych i kompletnych systemów, przede wszystkim do paletyzacji przy pomocy cobotów. Oprócz różnych produktów firm partnerskich program Yaskawa Robotics Ecosystem obejmuje również artykuły firmy Yaskawa, takie jak napędy, osie liniowe i oprogramowania. Dzięki kompleksowej integracji mechanicznej, elektrycznej i oprogramowania powstają rozwiązania typu plug&play, które stanowią pełny pakiet ułatwiający integrację. Obecnie ekosystem obejmuje ponad 110 produktów.

Źródło: Yaskawa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę