Zoller Polska Sp. z o.o.
Zoller Polska Sp. z o.o.

Zoller Polska Sp. z o.o.

Wiejska 24, 63-100 Śrem, PL

http://www.zoller.net.pl

O FIRMIE

Firma ZOLLER już od ponad 75 lat zajmuje się produkcją przyrządów do pomiaru, ustawiania i kontroli narzędzi skrawających. Już trzecie pokolenie rodziny ZOLLER nieprzerwanie rozwija potencjał firmy i wyznacza nowe trendy na świecie w rozwoju przyrządów ustawczo-pomiarowych i technice pomiaru narzędzi skrawających.

Zaczęło się w roku 1945, kiedy to Alfred ZOLLER założył warsztat mechaniczny. Od roku 1948 rozpoczęto wytwarzanie oprawek narzędziowych do tokarek. W 1958 r. powstał pierwszy przyrząd do ustawiania narzędzi skonstruowany przez Alfreda Zollera. W 1968 r. syn Alfreda Zollera – Eberhard, przejmuje firmę i rozpoczyna produkcję seryjną przyrządów do ustawiania narzędzi. W 1976 r. powstaje pierwszy przyrząd do ustawiania narzędzi wspomagany komputerowo. Prawdziwą innowacją było po raz pierwszy zastosowanie napędów CNC w przyrządach do ustawiania narzędzi. W 1992 r. zostaje stworzona i opatentowana pierwsza generacja obróbki obrazu. ZOLLER wyznacza nowe trendy – w pełni automatyczny przyrząd, pomiar niezależny od błędów użytkownika i dokładność do 1 mikrometra. 

W 1994 r. wkracza trzecie pokolenie rodziny Zoller – synowie Alexander i Christoph. W 1995 r. – na 50-lecie, firma ZOLLER uzyskuje certyfikat DIN EN ISO 9001. Rozwija się w znaczny sposób biuro konstrukcyjne oraz dział oprogramowania. W lutym 1997 r. Christoph Zoller zakłada za oceanem ZOLLER USA.

W 2001 r. następuje kamień milowy, jeśli chodzi o pomiar narzędzi skrawających – powstaje maszyna pomiarowa »genius 3«, zamknięta pięcioosiowa maszyna sterowana numerycznie z innowacyjnym systemem pomiaru w świetle odbitym »metis<<. Powstają również przyrządy do pomiaru i ustawiania pił »sawCheck« oraz frezów do wałów korbowych »aralon«. W 2005 r. maszyna »genius 3« zostaje wyposażona w innowacyjne oprogramowanie do pomiaru i skaningi krawędzi ostrza skrawającego. Rok 2007 to wprowadzenie na rynek trzeciej generacji obróbki obrazu >>pilot 3.0<<. W roku 2013 ZOLLER wprowadza przyrząd specjalizowany do pomiaru zaokrąglenia krawędzi skrawającej »pomSKPgo«, wkracza robotyzacja pomiaru i wiele rozwinięć szyny pomiarowej »genius«, w tym przyrząd specjalizowany do gwintowników »threadCheck« oraz do inżynierii odwrotnej »3DCheck«, a w kolejnym ma debiut najnowszy system obróbki obrazu »pilot 2mT« oraz maszyna pomiarowa klasy high-end »titan« – jedyna na świecie pozwalająca na automatyczny pomiar zaokrąglenia krawędzi oraz geometrii narzędzia skrawającego. W 2017 r. wchodzi nowa generacja przyrządów serii »smile« oraz »venturion 450«, a w 2018 ZOLLER wprowadza szafy do przechowywania narzędzi, systemy do zarządzania gospodarką narzędziową, zrobotyzowane stanowiska kontrolno-pomiarowe i wózki samojezdne. W roku 2021 pojawia się nowy model maszyny pomiarowej »genius« z dualną kamerą i oprogramowaniem »pilot 4.0«.

OFERTA

Lider w branży pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających. W ofercie posiada:

  • przyrządy ustawczo-pomiarowe do narzędzi;
  • przyrządy do pomiaru, kontroli i sprawdzania narzędzi skrawających;
  • zrobotyzowane stacje kontrolno-pomiarowe do narzędzi;
  • oprogramowanie do zarządzania gospodarką narzędziową;
  • szafy, wózki, narzędziowe.

Informacje firmowe