Nowa generacja przyrządów ustawczo-pomiarowych klasy premium

Po wprowadzeniu nowej generacji urządzenia venturion 450 przyszła pora na nowy venturion 600, który charakteryzuje się lepszym designem i ergonomią, modułową konstrukcją i najwyższą dokładnością. Rozbudowany o konkretne moduły venturion 600 przyrząd przyjmuje inne nazewnictwo.

W połączeniu z systemem zaciskania termokurczliwego przyrząd redomatic pozwala na ustawienie wysokości narzędzia na wymiar nominalny. Kompleksową kontrolę narzędzi skrawających w świetle przechodzącym, jak i w świetle odbitym zapewnia przyrząd smartCheck.

Powiązane firmy

Zoller Polska Sp. z o.o.

Bazujące na konstrukcji nowego venturion 600 przyrządy torquematic i screwmatic umożliwiają automatyczne zamocowanie narzędzi kolejno w tulejkach ER i oprawkach hydraulicznych z śrubą mocującą na zadany moment obrotowy.

Przyrząd torquematic pozwala na w pełni automatyczne ustawienie wysokości narzędzia i jego zamocowanie w oprawce narzędziowej z określoną wartością momentu obrotowego. Za pomocą funkcji automatycznego dokręcania istnieje możliwość zamocowania narzędzia „bez użycia ludzkich mięśni”.

screwmatic ułatwia montaż narzędzia w oprawkach wyposażonych w śrubę mocującą, w szczególności przeznaczony do oprawek hydraulicznych. Za pomocą trzech sterowanych numerycznie liniowych osi, stacja dokręcania screwmatic może dokładnie pozycjonować się na zadanym położeniu i zamocować narzędzie z dokładnie kontrolowanym momentem obrotowym.
 
Oprócz tego seria venturion w połączeniu z nowym oprogramowaniem pilot 4.0, pozwala na komunikację z maszynami zarówno przez sieć, technologię RFID czy kody QR drukowane na etykiecie. Istnieje również możliwość tworzenia modeli narzędzi, współpracy z systemami CAM, zarządzanie gospodarką narzędziową i śledzenie zużycia narzędzi co doskonale wpisuje się w zagadnienia związane z Przemysłem 4.0. 

Źródło: Zoller

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę