Uchwyt ETH z nagrodami za wzornictwo przemysłowe

Uchwyt ETH z nagrodami za wzornictwo przemysłowe Elesa+Ganter

W dzisiejszych czasach design ma ogromne znaczenie. Z tego powodu konstruktorzy rozwiązań technicznych przykładają duże znaczenie do tego, by dany projekt był spójny wizualnie. Produkty firmy Elesa+Ganter z linii Elecolors są odpowiedzią na ten trend.

Elementy z serii Elecolors są wykonane w najwyższej jakości i dodatkowo wyróżniają się ponadprzeciętną estetyką. Dzięki nim można podnieść atrakcyjność maszyn i urządzeń oraz ich końcową wartość. Wszystkie komponenty widoczne „gołym okiem” są niezwykle istotne, ponieważ odpowiadają za pierwsze wrażenie i ocenę jakości maszyny lub urządzenia – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Zoller Polska Sp. z o.o.

Kolorystyka uchwytu ETH

Wiele firm na przestrzeni lat wyróżnia się na rynku nie tylko swoim logo lub nazwą, ale często zwraca uwagę na aspekty kolorystyczne, nawiązujące do barw firmowych. Linia elementów Elecolors jest idealną propozycją, która w prosty sposób pozwoli uatrakcyjnić urządzenie, dzięki ofercie produktów w sześciu najpopularniejszych kolorach: pure orange – RAL 2004, jasnoszary – RAL 7035, żółty colza – RAL 1021, pastelowy niebieski – RAL 5024, ognisty czerwony – RAL 3000 i zielony – RAL 6917.

Uchwyty

Uchwyty ETH z linii Elecolors w kolorze żółtym zostały wykorzystane w urządzeniach produkowanych przez firmę E. Zoller – założonej jako warsztat mechaniczny w 1945 r. przez Alfreda Zollera. Obecnie firma ta jest światowym liderem w branży dostaw innowacyjnych maszyn do obróbki oraz maszyn pomiarowych. Uchwyty rurowe ETH z zaślepkami z kolorze żółtym doskonale nawiązują do barw firmowych Zollera.

Uchwyt rurowy
Uchwyt rurowy ETH

Uchwyt został zastosowany w regałach do przechowywania narzędzi skrawających. Firma Zoller miała prosty cel. Po pierwsze zastosować wysokojakościowe produkty, po drugie poprawić estetykę urządzenia poprzez dodanie produktów o charakterystycznym żółtym kolorze. Dzięki temu regały do przechowywania narzędzi skrawających wyglądają nie tylko niezwykle nowocześnie, ale w świadomości odbiorców kojarzą się z konkretnym producentem.

Regał
Widok regału z uchwytem

Uchwyt ETH z linii Ergostyle zdobył dwie prestiżowe nagrody za wzornictwo: iF Design Award oraz Reddot Design Award. Został doceniony nie tylko przez międzynarodowe jury, ale również przez klientów, którzy bardzo często wybierają ten produkt do swoich projektów.

Uchwyty

Budowa uchwytu ETH

Uchwyt rurowy ETH jest zbudowany z dwóch podstawowych elementów konstrukcyjnych: aluminiowego profilu o przekroju okrągłym oraz z wsporników bocznych, wykonanych ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu. Wsporniki posiadają zaślepki maskujące gniazda otworów mocujących. I właśnie te elementy mogą być wykonane w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu umożliwiają dostosowanie uchwytu do potrzeb danej aplikacji.

W ofercie występuje kilka wariantów profilu oferowanego w uchwycie: czarny malowany epoksydowo (ETH-EP), anodowany w kolorze naturalnym (ETH-AN) i biały pokryty żywicą epoksydową (ETH-CLEAN). Poliamidowe wsporniki boczne są połączone z profilem aluminiowym za pomocą specjalnego systemu rozporowego, co zapobiega przy okazji obracaniu części rurowej w trakcie użytkowania.

Budowa uchwytu
Budowa uchwytu z serii ETH

Uchwyt ETH jest dostępny w kilku standardowych rozmiarach, do 1000 mm rozstawu otworów mocujących. Ze względu na modułową konstrukcję może być również oferowany w niestandardowych długościach (na specjalne zamówienie). Solidne wykonanie i przemyślany design sprawiają, że uchwyt rurowy ETH nadaje się zarówno do drzwi, osłon, pokryw maszyn i urządzeń, jak i różnorodnego sprzętu, stosowanego poza sektorem przemysłowym.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę