Uniwersalna maszyna pomiarowa do pomiaru i kontroli geometrii narzędzi skrawających

Uniwersalna maszyna pomiarowa do kontroli geometrii narzędzi Zoller

Pod koniec minionego roku firma ZOLLER, lider na rynku przyrządów do pomiaru, ustawiania i kontroli narzędzi skrawających, świętowała 75 rocznicę istnienia. Jedną z dodatkowych atrakcji tego wydarzenia była premiera najnowszej odsłony maszyny pomiarowej »genius«.

Podczas wydarzenia ZOLLER 75 Live, odbywającego się od 24 listopada do 3 grudnia ubr.r., pokazano najnowsze osiągnięcia techniki pomiarowej oraz nowe centrum badawczo-rozwojowego ZOLLER Academy.  

Zaprezentowana przy tej okazji najnowsza wersja maszyny »genius« to uniwersalna maszyna pomiarowa służąca do kompletnego pomiaru i kontroli geometrii narzędzi skrawających. »genius« posiada 5 osi sterowanych numerycznie, co pozwala na w pełni automatyczny pomiar kompletnej geometrii narzędzi. Ogromne możliwości i rozbudowane opcje programowe zapewniają pomiar każdego, nawet najbardziej skomplikownaego narzędzia w bardzo szybki, dokładny i prosty sposób. Dodatkowo możliwości maszyny zwiększają interfejsy do komunikacji ze szlifierkami pozwalające na przesyłanie informacji o zmierzonych narzędziach i ściernicach, a także możliwość tworzenia procedur pomiarowych na wirtualnej maszynie pomiarowej.

Powiązane firmy

Zoller Polska Sp. z o.o.

>>Pobierz broszurę nt. maszyny pomiarowej »genius« firmy ZOLLER<<

Jubileusz był także okazją do zaprezentowania kilku innych ciekawych premier i nowości w segmencie przyrządów do kontroli i sprawdzania narzędzi skrawających. Zaprezentowane zostały również powstałe na bazie maszyny pomiarowej »genius« takie specjalizowane maszyny jak:

»titan« – to jedyna tego rodzaju maszyna pomiarowa pozwalająca mierzyć automatycznie oprócz kompletnej geometrii narzędzi również zaokrąglenie krawędzi skrawającej.

»threadCheck« – to 6-osiowa maszyna ze skrętnym statywem kamery przewidziana do pomiaru narzędzi do gwintów oraz narzędzi do obróbki uzębień.

»3dCheck« – to maszyna pomiarowa do tworzenia modeli 3D narzędzi i pomiaru geometrii narzędzi w sposób porównawczy.

»edgeControl« – to maszyna do automatycznej detekcji i oceny zużycia krawędzi skrawającej. 

Premierę miał również przyrząd »mµFocus« służący do pomiaru zaokrąglenia krawędzi i analizy chropowatości powierzchni

Źródło: ZOLLER

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę