Zoller srebrnym sponsorem na EuroSkills w konkurencji „frezowanie CNC”

Firma Zoller srebrnym sponsorem na Euro Skills Zoller

Już we wrześniu (5-9.09.2023) na EuroSkills 2023 Gdańsk przyjadą uczniowie, studenci, nauczyciele, ale także przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji branżowych. Cały zawodowy świat spotka się w Polsce, aby obserwować ponad 600 najlepszych młodych zawodników z 32 krajów rywalizujących o tytuły Mistrza Europy w 43 dyscyplinach. Ten jeden z największych na świecie konkursów umiejętności technicznych promuje nie tylko najnowsze technologie komputerowe frezowanie i toczenie CNC czy robotykę, ale też gotowanie, spawanie i florystykę. 

Inicjatywa WorldSkills powstała ponad 70 lat temu w Hiszpanii. Jej unikatowość wynika m.in. z nawiązywania relacji międzynarodowych, promowania najnowszych technologii i międzynarodowego know-how, a także zaangażowania kluczowych podmiotów – szkół, uczelni, sponsorów oraz przedstawicieli rządów. W tym roku gospodarzem EuroSkills, największego na świecie konkursu umiejętności branżowych po raz pierwszy będzie Polska. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Umiejętności, inicjatywy mającej na celu zmierzenie się z kluczowym wyzwaniem, jakim jest niedobór specjalistów, z którym borykają się pracodawcy nie tylko w Polsce, ale całej Unii.

Powiązane firmy

Firma Zoller już od wielu lat jest srebrnym sponsorem i opiekunem w konkurencji frezowanie i toczenie CNC. W tym roku Zoller Polska dostarcza na Euro Skills Gdańsk 2023 przyrządy serii "smile" do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających, dzięki czemu młodzi profesjonaliści mogą m.in. w dokładny sposób pomierzyć długość i średnicę narzędzia, ustawić narzędzia, sprawdzić zużycia i wprowadzić dane korekcyjne w sterowniku maszyny.

Przyrządy serii "smile" charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą. Dzięki temu system nie wymaga dużego nakładu na szkolenie, z drugiej strony praca z przyrządem jest dla operatora prosta i przyjemna. Wysokiej klasy optyka zapewnia doskonały obraz ostrza i dokładne pomiary, a markowe komponenty zapewniają długą żywotność przyrządu i niezawodność na wiele lat.

Źródło: Zoller 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę