Systemy magazynowania narzędzi w ofercie Zoller

Zoller

Firma Zoller wprowadziła do swojej oferty systemy związane z magazynowaniem i przechowywaniem zarówno pojedynczych komponentów, jak i kompletnych zestawów narzędziowych. Poniżej krótki przegląd dostępnych szaf narzędziowych i ich zastosowań.

W swojej ofercie firma Zoller posiada zarówno »toolOrganizer« do wydawania pojedynczych komponentów jak płytki skrawające, czy narzędzia trzpieniowe (wiertła, frezy, rozwiertaki itp.), szafy do przechowywania kompletnych zestawów narzędziowych »keeper«, a także szafy do przechowywania środków kontrolno-pomiarowych »autoTrack« i szafy vendingowe »twister« – idealne do wydawania zestawów płytek skrawających. Każda z szaf może być połączona z systemem zarządzania gospodarką narzędziową Zoller TMS i oczywiście zintegrowana z przyrządem ustawczo-pomiarowym Zoller wyposażonym w oprogramowaniem »pilot 3.0«. Całą ofertę uzupełnia wózek narzędziowy »toolTrolley« z innowacyjnymi wkładkami na narzędzia pozwalającymi maksymalnie zwiększyć powierzchnie przechowywania narzędzi nawet do 30% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Powiązane firmy

Zoller Polska Sp. z o.o.

Szafy narzędziowe mogą być tradycyjne zamykane lub elektronicznie ryglowane i otwieralne po zidentyfikowaniu użytkownika. Podłączone z systemem Zoller Tool Management Solution pozwalają na wirtualny podgląd, zarządzanie stanami magazynowi oraz przyjmowanie i/lub wydawanie narzędzi.

Zastosowanie magazynów przechowywania narzędzi pozwala przede wszystkim na pełną kontrolę informacji o narzędziach: zakupionych, użytych, regenerowanych. Pozwala na śledzenie i nadzorowanie nad obiegiem narzędzia, czyli kto, kiedy, jakie narzędzie pobrał, kiedy zwrócił, itd. Porządek w narzędziach bezpośrednio przekłada się na oszczędności związane z zakupem narzędzi i ich przechowywaniem oraz pełną kontrolę nad magazynem.

Źródło: Zoller

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę