Nowy przyrząd ustawczo-pomiarowy Zoller »smile/pilot 3.0«

Raven Media

Podczas targów STOM firma Zoller zaprezentowała nową generację przyrządów ustawczo-pomiarowych serii »smile« z oprogramowaniem »pilot 3.0«. Zmodernizowana konstrukcja ma gwarantować lepszą ergonomię, ogromne możliwości i wysoką dokładność.

Uniwersalny przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających nowej generacji jest rozwiązaniem dla zakładów produkujących w małych seriach, gdzie zachodzi konieczność częstego przezbrajania obrabiarki, wymiany narzędzi w magazynie, a co za tym idzie, występuje niepożądany wzrost kosztów międzyoperacyjnych. Z nowym »smile/pilot 3.0« można w bardzo szybki sposób zminimalizować koszty produkcyjne.

Powiązane firmy

Zoller Polska Sp. z o.o.

Intuicyjna obsługa to główna zaleta przyrządów serii »smile«. Dzięki temu system nie wymaga dużego nakładu na szkolenie, z drugiej strony praca z przyrządem jest dla operatora prosta i przyjemna.

Kluczową sprawą jest precyzja gwarantująca bezbłędne wyniki. Technologia Zoller wykorzystuje system obróbki obrazu z obiektywem telecentrycznym oraz kamerę CCD ze zintegrowanym pierścieniem LED-owym do pomiarów w świetle odbitym (kontrola ostrza). Do wysokiej klasy optyki Zoller dokłada odpowiednie oprogramowanie zapewniające automatyczne rozpoznawanie kształtu ostrza we wszystkich ćwiartkach, łącznie z automatycznym dopasowaniem zakresu pomiarowego i wyznaczaniem 5 parametrów w jednym pomiarze: Z, X, promień naroża R, kąt K1 i K2. Opcjonalnie dostępne pakiety programów pozwalają na pomiar i ustawienie praktycznie każdego narzędzia – szybko i dokładnie.

Jako opcja dostępne jest też wrzeciono z zaciągiem mechanicznym p.c.s. (precision clamping spindle), które gwarantuje wysoką dokładność i bicie promieniowe na poziomie 0,002 mm, również na wysokości 300 mm.

Przyrząd może być wyposażony we wszelkiego rodzaju znane systemy do komunikacji z maszynami. Niezależnie od sposobu przesyłanie danych jest realizowane za pomocą sieci, etykiet z kodami matrix czy poprzez identyfikację narzędzi. Komunikacja z maszyną gwarantuje bezpieczeństwo procesu i przyspieszenie etapu przygotowania produkcji.

Źródło: Zoller

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę