igus Polska Sp. z o.o.
igus Polska Sp. z o.o.

igus Polska Sp. z o.o.

Działkowa 121C, 02-234 Warszawa, PL

http://www.igus.pl

O FIRMIE

Historia firmy igus rozpoczyna się 15 października 1964 r. od Güntera Blase i podwójnego garażu w Kolonii- Mülheim. Przez pierwsze dwadzieścia lat dostarczaliśmy złożone elementy z polimerów do zastosowań technicznych. W roku 1983 Frank Blase uruchomił własne linie produktów: e-prowadniki Przewodów oraz Łożyska Polimerowe, które obsługuje sieć inżynierów sprzedaży rozmieszczonych na całym świecie. Między rokiem 1985 a 2013 zwiększyliśmy liczbę pracowników od 40 do ponad 2150. W nadchodzących latach będziemy ekspansywnie inwestować. Szanse zawdzięczamy nowoczesnym materiałom!

Firma igus istnieje w Polsce od 1997 r. Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent e-prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych. Produkty igus® ciągle udowadniają, że jakościowo i cenowo są najlepsze. Poprzez swoje 40-letnie doświadczenie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych, innowacyjność i rozwój firmy igus® dostarcza najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania praktyczne i ekonomiczne dla wszystkich gałęzi przemysłu. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaspokojenie potrzeb klienta jak również na stwarzanie nowych aplikacji z tworzyw sztucznych. Naszą ideą jest zadowolenie klienta oraz jego pełna satysfakcja. Oprócz biura w Warszawie posiadamy przedstawicielstwa handlowe z wykwalifikowanymi inżynierami sprzedaży w całej Polsce.

OFERTA FIRMY IGUS

Łożyska ślizgowe
Bezsmarowne tulejki ślizgowe iglidur i łożyska przegubowe igubal, w skład których wchodzą głowice przegubowe, głowice widłowe, łożyska stojakowe, kołnierzowe, przeguby kątowe i czasze kuliste. Polimerowe łożyska kulkowe xiros o bardzo wysokiej wydajności, bezobsługowe i bezsmarowne

Łożyska liniowe
Wersje miniaturowe, samonośne, okrągłe i kwadratowe, które mogą być stosowane niemal we wszystkich branżach. Prowadnice liniowe z elementami ślizgowymi z tribopolimeru, dzięki czemu obciążenie rozkłada się na większą powierzchnię. Nie wymagające smarowania - pracują w 100% na sucho i charakteryzują się niskim tarciem oraz zużyciem nawet przy dużych obciążeniach, a także niewrażliwością na pracę w środowisku zanieczyszczonym. Odporne na środki chemiczne i korozję,ce a także cechują się bardzo dobrym tłumieniem drgań i cichą pracą.

Systemy zasilania
Szeroki asortyment specjalnych, elastycznych przewodów chainflex. Kable sterownicze, do transmisji danych, światłowody, koncentryczne, czujnikowe, BUS’owe, serwoprzewody oraz silnikowe. Również jako przewody konfekcjonowane wraz z wybranymi złączami. Dostępne także w formie readycable (z zarobionymi wtyczkami) - przygotowane do podłączenia do e-prowadników kabli. Systemy zasilania (kable z e-prowadnikami) mogą pracować w wariancie samonośnym na dystansach do kilku metrów, np. w obrabiarkach, maszynach pakujących, ploterach, a w wariancie ślizgowym nawet do kilkuset metrów - np. przy zasilaniu i sterowaniu suwnic.

Informacje firmowe

Wideokonferencja i wirtualne stoisko targowe igus

Wydarzenia

Wideokonferencja i wirtualne stoisko targowe igus

Igus zorganizował wirtualne stoisko targowe, na którym przedstawiciele firmy przybliżyli najważniejsze z ponad 100 innowacji w zakresie tworzyw sztucznych.