igus poszukuje unikalnych rozwiązań w zakresie zasilania

igus poszukuje unikalnych rozwiązań w zakresie zasilania igus

Rozpoczyna się kolejna runda konkursu igus vector. Już po raz dziewiąty firma igus uhonoruje inżynierów i kierowników projektów za kreatywne, odważne wykorzystanie systemów prowadzenia energii oraz przewodów wykonanych z wysokowydajnych polimerów. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości do 5000 euro.

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i Przemysł 4.0 to popularne tematy w mediach i opinii publicznej. 

Łatwo jednak zapomnieć, że inżynierowie robią niesamowite postępy także w innych, stosunkowo niepozornych obszarach — na przykład w obszarze prowadzenia przewodów oraz węży w maszynach i systemach – informuje Michael Blass, dyrektor zarządzający systemów e-prowadników w igus. 

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Wymaga to coraz większych umiejętności i wiedzy od inżynierów. Klienci spodziewają się więcej niż kiedykolwiek wcześniej: wąż hydrauliczny ważący tony, który porusza się w niezawodny sposób na odległość ponad 1 km w gigantycznych koparkach czerpakowych. Przewody do transmisji danych, które mogą podążać za najbardziej nieprzewidywalnymi ruchami 3D na ramionach przegubowych robotów w fabrykach. Systemy prowadników kablowych spełniające najsurowsze na świecie wymagania dotyczące pomieszczeń czystych w produkcji elektroniki. Przewody sterownicze, które zmieszczą się nawet w najmniejszej przestrzeni montażowej – niewiele większej od pudełka cygar. 

– Każdego dnia widzimy, jak inżynierowie na całym świecie wdrażają niezwykłe pomysły w naszych prowadnikach kablowych i przewodach, aby sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom. Długotrwałe systemy e-prowadników w znacznym stopniu przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju – mówi Blass. – Honorujemy te rozwiązania, które często pozostają niezauważone, ale mają coraz większy wpływ na opłacalność produktu — nagrodą vector 2024".

Inżynierowie ze wszystkich krajów, rejestrujcie się

Inżynierowie mogą teraz wziąć udział w konkursie vector na stronie igus. Termin zgłoszeń upływa 9 lutego 2024. Jury składające się z ekspertów z dziedziny nauki, mediów specjalistycznych, targów przemysłowych i stowarzyszeń zawodowych przeanalizuje projekty i nagrodzi najwydajniejsze, niezwykłe pomysły charakteryzujące się odwagą i kreatywnością. Zwycięzca otrzyma złotego vectora i nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro. Drugie miejsce otrzyma srebrnego vectora i 2500 euro, a trzecie brązowego vectora i 1000 euro. Zielony vector to nagroda 1000 euro, która uhonoruje projekt o zrównoważonym rozwoju. Ceremonia wręczenia nagród vector odbędzie się na Targach Hanowerskich 2024.

Rozwijanie sieci kontaktów, zdobywanie klientów, odkrywanie ścieżki kariery

igus przyznaje nagrodę vector po raz dziewiąty. Konkurs odbywa się co dwa lata od 2008 i cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. W 2022 nadesłano 233 zgłoszenia z 36 krajów. Węgierska firma Gepber Szinpad zdobyła pierwsze miejsce za wielofunkcyjną halę ze zautomatyzowanymi rzędami siedzeń, które zmieniają ustawienie po naciśnięciu przycisku. Firma Dercks Gartenbau otrzymała zielonego vectora za opracowanie precyzyjnego wózka do podlewania roślin doniczkowych.

Nagroda vector jest również doskonałą okazją dla inżynierów i firm, aby przyciągnąć uwagę, rozszerzyć swoją sieć i zdobyć nowych klientów – mówi Blass. – Mając to na uwadze, mamy nadzieję na wiele ekscytujących projektów również w tym roku.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 11–12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę