Łożyska do maszyn wibracyjnych

Łożyska do maszyn wibracyjnych muszą mieć specjalną charakterystykę. Przede wszystkim muszą jak najlepiej przenosić obciążenia o wysokiej częstotliwości o zmiennym kierunku działania.

Również ważnym aspektem jest tłumienie drgań i cicha praca. Warunki te doskonale spełniają łożyska polimerowe, które dodatkowo przez swoją elastyczność nie ulegają wybijaniu i odkształceniom zmęczeniowym, często występującym w tradycyjnych łożyskach wykorzystywanych w maszynach wibracyjnych. Właściwości tworzywa, z którego wykonane są łożyska polimerowe, powodują, że świetnie tłumią one drgania, a efektem diametralnie niższej twardości polimerów od metalu jest wysoka kultura pracy oraz wysoka żywotność tych rozwiązań.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Najważniejsze cechy, jakimi powinny się odznaczać łożyska wibracyjne, wiążą się z charakterystyką pracy urządzeń, w których są wykorzystywane. To przede wszystkim tłumienie drgań, cicha praca i odporność na odkształcenie zmęczeniowe oraz wybijanie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich łożysk, które spełniają te cechy, można zwiększyć komfort i jakość pracy urządzenia, a także wydłużyć jego żywotność.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę