Łożyska do maszyn wibracyjnych

Łożyska do maszyn wibracyjnych muszą mieć specjalną charakterystykę. Przede wszystkim muszą jak najlepiej przenosić obciążenia o wysokiej częstotliwości o zmiennym kierunku działania.

Również ważnym aspektem jest tłumienie drgań i cicha praca. Warunki te doskonale spełniają łożyska polimerowe, które dodatkowo przez swoją elastyczność nie ulegają wybijaniu i odkształceniom zmęczeniowym, często występującym w tradycyjnych łożyskach wykorzystywanych w maszynach wibracyjnych. Właściwości tworzywa, z którego wykonane są łożyska polimerowe, powodują, że świetnie tłumią one drgania, a efektem diametralnie niższej twardości polimerów od metalu jest wysoka kultura pracy oraz wysoka żywotność tych rozwiązań.

Powiązane firmy

Najważniejsze cechy, jakimi powinny się odznaczać łożyska wibracyjne, wiążą się z charakterystyką pracy urządzeń, w których są wykorzystywane. To przede wszystkim tłumienie drgań, cicha praca i odporność na odkształcenie zmęczeniowe oraz wybijanie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich łożysk, które spełniają te cechy, można zwiększyć komfort i jakość pracy urządzenia, a także wydłużyć jego żywotność.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę