ITM_talks: Czego jeszcze nie wiemy o druku 3D?

Grupa MTP
Reklama
Reklama

O potencjale technologii wytwarzania przyrostowego i możliwościach, jakie daje jej wykorzystanie m.in. w branży automotive, utrzymaniu ruchu i lotnictwie porozmawiają eksperci branżowi podczas kolejnego odcinka ITM_talks już 23 lutego o godz. 11:00.

Choć wytwarzanie przyrostowe stanowi jeden z filarów przemysłu 4.0, to mówi się o nim zdecydowanie rzadziej niż o technologiach opartych na IoT, rozszerzonej rzeczywistości czy wykorzystaniu robotów i automatyzacji pracy w fabrykach.

Reklama

Zmienić to chcą organizatorzy kolejnego odcinka ITM_talks, zapraszając do dyskusji o potencjale druku 3D ekspertów na co dzień związanych z tą branżą. 23 lutego o godz. 11:00 w wirtualnym studiu telewizyjnym Grupy MTP spotkają się: 
    • dr inż. Marcin Królikowski, adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
    • Wiktor Krupiński, kierownik działu R&D, VSHAPER,
    • Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający, igus.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

>>Zarejestruj się bezpłatnie<<

Eksperci, reprezentując różne punkty widzenia – od dostawcy rozwiązań, poprzez producenta i przedstawiciela nauki, opowiedzą widzom zgromadzonym przed ekranami komputerów o nieznanych zaletach i możliwościach wykorzystania druku 3D w procesie produkcji.

Reklama

Jakie inne materiały niż tradycyjne wykorzystuje się w druku 3D? W których nieoczywistych branżach druk 3D robi karierę? Komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D? Jaka przyszłość czeka druk 3D w Polsce i na świecie? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni do dyskusji goście czwartego odcinka ITM_talks już w przyszłym tygodniu.

Jako organizatorzy targów 3D Solutions, które odbędą się w towarzystwie ITM Industry Europe, nie moglibyśmy pominąć w cyklu naszych dyskusji online zagadnień związanych z drukiem 3D – tłumaczy Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe oraz 3D Solutions. – Branża 3D oferuje wiele innowacyjnych i doskonale wpisujących się w ideę Przemysłu 4.0 rozwiązań technologicznych, na które warto zwrócić uwagę.(...) Nie mogło zatem tego tematu zabraknąć w cyklu ITM_talks. 

Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych targów ITM Industry Europe oraz 3D Solutions, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów Modernlog, Subcontracting 

Źródło: MTP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama