motion plastics na targach Warsaw Industry Week

motion plastics na targach Warsaw Industry Week MM

Firma igus zaprasza na swoje stoisko na targach Warsaw Industry Week 2023 w Nadarzynie, koło Warszawy. Pod hasłem #Enjoyneering, na tegorocznych targach firma zaprezentuje prawdziwe innowacje i cyfrowe rewolucje, które umożliwiają proste opracowywanie maszyn oraz systemów w przystępny i zabawny sposób.

Inżynierowie,  technicy czy konstruktorzy mogą rozwijać i poszerzać swoją kreatywność oraz wiedzę techniczną, wypróbowując i stosując stworzone przez igus symulacje uwzględniające produkty motion plastics

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.
 • iguverse – odkrywanie niezwykłej wirtualnej rzeczywistości 
 • igusGO – udoskonalanie maszyn z AI 
 • Platforma Chainge - igus stawia na ekologię i zrównoważony rozwój 
 • Platforma igus bike - VR Grywalizacja 

Odwiedzając stoisko igus, dowiedzą się Państwo więcej na temat rozwiązań z zakresu łożysk ślizgowych, przegubowych i łożysk liniowych wykonanych z wysokowydajnych polimerów. Dodatkowo igus zaprezentuje rozwiązania e-prowadnikowe, elastyczne przewody do połączeń ruchomych oraz kompletne systemy zasilania readychain.

Podczas spotkania firma zaprezentuje, jak można zredukować koszty z igus oraz wydłużyć żywotność aplikacji, dzięki polimerowym produktom do każdego ruchu.  Będzie okazja poznać najnowsze rozwiązania produktowe oraz wypróbować nowości digitalowe. 

Jedną z cyfrowych nowości igus jest iguverse, platforma VR, która pozwala na wirtualną eksplorację produktów i rozwiązań igus. Dzięki iguverse, użytkownicy mogą zobaczyć produkty w akcji, a także nauczyć się, jak je instalować i konfigurować. Wirtualny świat iguverse składa się z trzech podstawowych elementów: platformy, biblioteki produktów oraz narzędzi do projektowania i symulacji. Platforma umożliwia użytkownikom wchodzenie w interakcje z produktami i rozwiązaniami firmy w wirtualnej rzeczywistości. Biblioteka produktów zawiera setki produktów igus, które użytkownicy mogą wykorzystać do projektowania i symulacji aplikacji. Narzędzia do projektowania i symulacji pozwalają na stworzenie aplikacji w wirtualnym świecie iguverse, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

motion plastics na targach Warsaw Industry Week zdjęcie w treści artykułu

igusGo to aplikacja mobilna, pozwalająca w łatwy i szybki sposób wyszukać produkty i rozwiązania firmy igus. Jest przeznaczona dla klientów igus, szczególnie inżynierów i projektantów, którzy potrzebują narzędzi i danych do projektowania aplikacji i rozwiązań z wykorzystaniem produktów firmy. 

Użytkownicy mogą zlokalizować produkty po nazwie, numerze katalogowym lub cechach produktu. W wynikach wyszukiwania otrzymują listę produktów z możliwością filtrowania wyników według swoich preferencji. Z kolei w kartach produktów, mogą zobaczyć pełne specyfikacje, zdjęcia i filmy prezentujące produkt w działaniu.  

motion plastics na targach Warsaw Industry Week zdjęcie w treści artykułu

Nowość na rok 2023; aplikacja bazująca na chmurze o nazwie igusGO. Użytkownik robi zdjęcie maszyny, na przykład koparki, a sztuczna inteligencja analizuje, gdzie bezsmarowe części firmy igus mogłyby zostać wykorzystane w sposób opłacalny.    

Program Chainge - firma igus od lat poprawia bilans środowiskowy tworzyw sztucznych, a jednym z kluczowych obszarów jest recykling. W tym roku firma igus rozszerzyła popularny program recyklingu "Chainge". Od 2019 roku wszelkie nieużywane prowadniki kablowe są zbierane i ponownie przetwarzane przez klientów w zamian za bony rabatowe. Platforma internetowa Chainge obejmuje obecnie wszystkie tworzywa techniczne, od poliamidu po PEEK. igus jako firma zajmująca się przetwarzaniem i produkcją tworzyw sztucznych bardzo dba o to, aby wnieść swój wkład w zrównoważone wykorzystanie i oszczędność zasobów tworzyw sztucznych.  

Platforma igus:bike oferuje producentom rowerów i komponentów możliwość współpracy z nami w celu rozwoju nowoczesnej mobilności. Jednym z dostawców, z którym firma ściśle współpracuje, jest holenderski producent mtrl. W ramach inwestycji igus, która obejmuje ścisłe partnerstwo, firmy łączą swoje doświadczenie i energię, aby zademonstrować nieograniczone możliwości tworzyw sztucznych w przemyśle rowerowym oraz realizować nowe wizje. Generacja rowerów 4.0 daje mtrl pierwszy rower zaprezentowany na platformie igus:bike, który wyznacza światowe standardy. 

Platforma igus:bike pokazuje aktualny stan technologii i pomaga producentom rowerów oraz komponentów w nawiązywaniu kontaktów oraz wymianie informacji, a także we wspólnym dążeniu do przyszłej mobilności. 

12 produktowych nowości motion plastics 

 • e-prowadnik E4QL –  Wysoce dynamiczne zasilanie, otwierany ręcznie       -  - 
 • Prowadnik napędowy - Zasilany system e-prowadników dla długich przesuwów o długości 1000 m
 • e-skin flat ESD – Zasilanie dla części wrażliwych na ESD w pomieszczeniach  czystych           
 • readychain p-rack – Lekki i trwały: pierwszy produkowany metodą addytywną stelaż e-prowadnika 
 • Rodzina robotów ReBeL – Prawdziwe coboty: RebeL 6-DOF i RebeL KID 4-DOF
 • CF98.PLUS & CF99.PLUS - 100 milionów podwójnych cykli lub współczynnik gięcia 3xd 
 • drylin EGW - Liniowa jednostka napędowa, którą można bezstopniowo rozbudowywać dzięki elementom stelażu
 • drylin econ WWBP – Ekonomiczny wózek z tworzyw sztucznych dla szyn giętych, charakteryzujący się szybkim zwrotem z inwestycji
 • igutex TX3 – Niezwykle odporny na zużycie maratończyk dla najwyższych obciążeń do bezsmarowych zastosowań            
 • iglidur N94 – Bezsmarowe łożysko ślizgowe wykonane w 94% z surowców odnawialnych
 • Koła zębate iglidur micro – Bardzo precyzyjne koła zębate do modułu 0,2 dla niewielkich przestrzeni montażowych           
 • Gwinty ślizgowe dryspin – Bardziej płynna praca, mniej wibracji — alternatywa dla gwintów trapezowych

igus na targach Warsaw Industry Week, 24 - 36 paśdziernika, hala B, Stoisko B1.08, Nadarzyn k. Warszawy

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę