Igus rozwija się z motion plastics. Przedstawia wyniki finansowe

Specjalista wysokowydajnych polimerowych rozwiązań do aplikacji ruchomych osiągnął 10-procentowy wzrost sprzedaży.

Dzięki ciągłym inwestycjom w rozwój nowych produktów oraz powiększanie swojej ogólnoświatowej sieci dystrybucji, ekspansji produkcji i logistyki firma igus zdobyła w 2014 roku wielu nowych klientów i zwiększyła obroty o 10 procent, do 469 mln euro.

W dziedzinie polimerów do ruchu – motion plastics – igus w poprzednim roku przedstawił ponad 150 nowych produktów. Z pierwszym trybofilamentem do druku 3D po e-rover do automatycznego sprzężenia e-prowadników kablowych z żurawiami portowymi, igus zaprezentował swoją innowacyjność przejawiającą się w wysokowydajnych polimerach do aplikacji ruchomych. - Jesteśmy przekonani o drzemiącym na rynku popycie na nasze innowacyjne rozwiązania produktowe - komentuje Marek Wzorek, dyrektor zarządzający firmy igus Sp. z o.o. - Działania na rzecz poprawy globalnej logistyki i zaopatrzenia będą coraz bardziej doceniane przez klientów - dodaje.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Z całkowitej sprzedaży 469 mln euro, 56 procent zostało wygenerowane w Europie, 26 procent w Azji i 18 procent w Amerykach i Afryce. Liczba pracowników na całym świecie wzrosła o 12 procent do 2 700 osób, co daje ponadprzeciętny wynik w obszarach sprzedaży i logistyki. W ostatnim roku, oprócz inwestycji w rozwój produktów, igus znacznie rozszerzył swoją sieć dystrybucji i magazynów na całym świecie. igus Sp. z o. o. z Warszawy, w ramach rozwoju, w kwietniu 2015 roku otworzyła lokalną produkcję swoich systemów readycable, czyli konfekcjonowanych przewodów z wtyczkami oraz przeniosła się do nowej siedziby w Warszawie obejmującej 1 000 m² powierzchni magazynowej i blisko 800 m² powierzchni biurowej. - W związku z rozwojem naszej działalności poszukiwaliśmy nowoczesnego projektu łączącego funkcje magazynowo – biurowe. Zależało nam, aby nowa lokalizacja stanowiła odpowiednią siedzibę firmy, a jednocześnie gwarantowała elastyczną i wydajną powierzchnię magazynową, umożliwiającą płynne prowadzenie naszej działalności produkcyjnej - przekazuje Marek Wzorek, dyrektor zarządzający igus Sp. z o.o. Ponadto, wydajność magazynowa Chin została rozszerzona do 10 300 metrów kwadratowych, a w Turcji rozpoczął się proces zakładania nowej spółki igus. 

Ciągłe inwestycje w rozwój produktów

Rodzinna firma igus kontynuuje swoją ścieżkę ustawicznych inwestycji w realizację potrzeb klienta. Zaprezentowała 100 nowych rozwiązań polimerowych do ruchu na targach Hanower 2015. Z nową generacją przegubów osiowych robolink D, wykonanych z aluminium i polimerów, producenci robotów oraz konstruktorzy maszyn i urządzeń, mogą zbudować 4-osiowego robota (bez elementów kontrolnych) za jedyne 1 500 euro. Ponadto, igus zaprezentował najlżejszą prowadnicę liniową na świecie wykonaną całkowicie z polimerów, spełniającą przy tym dodatkowe wymogi jak redukcja wagi, hałasu oraz zwiększenie stabilności. Wszystkie produkty motion plastics działają bez smarowania, na przykład, nowe łożyska wykonane z wysokosprawnego materiału iglidur do wentylatorów i silników elektrycznych. Również w asortymencie e-prowadników kablowych pojawiły się nowe, bezobsługowe produkty jak e-skin, pierwszy samonośny wąż falisty, który jest modułowy i może być wydłużany, skracany i otwierany.

3 lata gwarancji – bezpieczny transfer danych do Industry 4.0

Dzięki największemu laboratorium testowemu w branży o powierzchni 1 750m2, igus jest w stanie zaproponować swoim klientom przewidywalną niezawodność. Dlatego rozszerzył gwarancję na cały asortyment swoich przewodów i jest jedyną firmą, która oferuje 36 miesięcy gwarancji na swoje przewody chainflex. Z obietnicą “chainflex stays”, specjalista od przewodów zapewnia niezawodny przepływ danych, zasilania i innych mediów pomiędzy maszynami. Bezpieczny transfer danych przez sieć Ethernet w aplikacjach dynamicznych, takich jak roboty, jest szczególnie kluczowym warunkiem dla skutecznej komunikacji maszyna-maszyna w Industry 4.0.

Latem, igus prezentuje 19 nowych aplikacji

Wyniki testów z laboratorium są bezpośrednio zintegrowane w ponad 30 narzędziach internetowych, co ułatwia wyszukanie, konfigurację i zamówienie produktu. W 2015 roku igus bardzo intensywnie inwestuje w cyfrową sieć całego łańcucha procesów, od zapytania klienta do uruchomienia produkcji części specjalnych. Dzisiaj, prawie ze wszystkich narzędzi internetowych, takich jak konfigurator żywotności przewodów lub system ekspercki łożysk ślizgowych, można korzystać na urządzeniach mobilnych za pomocą przeglądarki. Od lata, igus oferuje 19 nowych aplikacji dla systemu iOS dla swoich klientów.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę