Pierwszy stojak dla e-prowadników firmy igus z technologii addytywnej

Stojak dla e-prowadników z technologii addytywnej od igus igus

W produkcji przestoje są kosztowne. Dla producentów takich maszyn jak obrabiarki, bardzo ważne jest zatem, aby prace montażowe systemu były tak szybkie i wydajne, jak to tylko możliwe. Stojak readychain to modułowy system montażowy i transportowy do systemów zasilania, który igus oferuje od dziesięciu lat. Teraz igus opracował rozwiązanie, które jest jeszcze prostsze i szybsze, z praktycznie nieograniczonym potencjałem dostosowywania: pierwszy wydrukowany w 3D readychain p-rack (drukowany stojak). Może być dostosowany do wymagań klienta z milimetrową precyzją.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Szybkie i bezpieczne dostarczanie gotowych do montażu systemów prowadników kablowych do maszyny to cel, do którego dążyła firma igus podczas opracowywania stojaka readychain. Oszczędza to wiele etapów pracy, znacznie redukując koszty procesu i czas montażu. 

Coraz więcej firm poszukuje nowych sposobów optymalizacji procesów w celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów – mówi Karol Lenkiewicz, Manager Produktu readychain oraz readycable w igus. – Chcemy wspierać naszych klientów, oferując im szybkie rozwiązanie w zakresie transportu i montażu naszych gotowych do montażu systemów zasilania, które jest całkowicie dostosowane do ich potrzeb. Dlatego opracowaliśmy pierwszy stojak dla e-prowadników z technologii addytywnej. Jest to bardzo prosty, elastyczny dodatek dla klientów readychain, umożliwiający im jeszcze szybsze korzystanie z zalet niestandardowego rozwiązania. Wszystkie elementy są drukowane w ciągu 36 godzin.

Przemysłowa personalizacja bez minimalnej wielkości partii

Technologia addytywna oferuje praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie geometrii. Dzięki temu moduły precyzyjnie dostosowane do danego zastosowania mogą być produkowane z dokładnością co do milimetra. 

Daje to klientom pełną swobodę w projektowaniu stojaków p-rack – mówi Lenkiewicz. – Może on mieć ergonomiczną konstrukcję o zaokrąglonych kształtach – bez przeszkadzających konturów lub ostrych krawędzi, które mogłyby stwarzać ryzyko obrażeń. Dodatkowe elementy, takie jak uchwyty na narzędzia, małe części lub litery, mogą być również drukowane zgodnie z wymaganiami. 

Użytkownicy oszczędzają nie tylko czas i pieniądze na takie elementy, jak projekt, ale także kłopoty i wysiłek związany z późniejszym dostosowaniem systemu. Te optymalne rozwiązanie montażowe jest opłacalne już od jednej sztuki. 

Ogromną zaletą dla klientów jest to, że dostarczamy wszystko z jednego źródła i to szybko. Projektowanie i produkcja odbywają się na miejscu w firmie igus. Mamy własnych projektantów i własny dział druku 3D, co oznacza większą elastyczność w połączeniu z krótkimi kanałami komunikacji i czasem realizacji – mówi Lenkiewicz.

Nowa konstrukcja skraca czas montażu nawet o 66%

Stojak p-rack jest nie tylko produkowany znacznie szybciej, ale jest również znacznie lżejszy niż jego metalowy poprzednik. Redukcja masy nawet o 80% pozwala zaoszczędzić zasoby i sprawia, że obsługa jest znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Nowa konstrukcja zmniejsza również wysiłek związany z montażem nawet o 66%. Montaż oraz demontaż odbywa się bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Redukcja masy i modułowa konstrukcja pozwalają również zaoszczędzić na przestrzeni i kosztach transportu.

Pomimo lekkiej konstrukcji, wydrukowany w 3D stojak jest bardzo wytrzymały. Aby zapewnić jego wytrzymałość, p-rack, podobnie jak wszystkie produkty igus, jest intensywnie testowany w wewnętrznym laboratorium. Kolejną cechą specjalną p-rack jest to, że wszystkie elementy mogą być również drukowane ze skrobi kukurydzianej. Materiał jest bardzo wytrzymały i całkowicie odporny na rdzę. Może być również kompostowany lub całkowicie przerobiony na regranulat i wykorzystany ponownie.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę