System e-prowadników ze sterowaniem guidefast

igus
Reklama
Reklama

Szybko montowany, o zwartej budowie - system e-prowadników igus bezpiecznie prowadzi urządzenia sterujące. Sterowanie guidefast pozwala na niezawodne prowadzenie przewodów sterowniczych do ręcznego sterowania w suwnicach halowych.

Coraz więcej firm z branży polega na nowoczesnych systemach prowadzenia przewodów w postaci e-prowadników. Dzięki nowemu systemowi e-prowadnika guidefast, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics opracowała teraz system zasilania, który może również zapewniać zasilanie ręcznych systemów sterowania w suwnicach halowych. Szybko i łatwo montowany system sterowania guidefast wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni do zabudowy i może być dostosowany do najbardziej zróżnicowanych warunków, dzięki największej gamie przewodów do zastosowań ruchomych.

Reklama

Podczas gdy systemy e-prowadników stają się standardem w systemach zasilania suwnic portowych, stają się także coraz bardziej popularne w przypadku suwnic halowych. Zalety, w porównaniu ze zwykłymi przewodami zwisającymi, są oczywiste: e-prowadnik chroni przewody znajdujące się w jego wnętrzu, nie są one ściskane i dzięki temu są bezpiecznie prowadzone podczas ruchu. Dotyczy to także ręcznego sterowania suwnicy halowej, gdzie nowy system e-prowadnika guidefast, bezpiecznie przesyła sygnały za pośrednictwem przewodów sterujących. Rynna niezawodnie prowadzi e-prowadnik i przewody, a także ruchome ramię końcowe, nawet przy krótkotrwałym, wysokim obciążeniu rozciągającym.

Podobnie jak w przypadku rynny prowadzącej guidefast do przewodów wózka (urządzenia dźwigowego), sterowanie guidefast może być zamontowane szybko i łatwo w pierwszym etapie montażu. Rynna prowadząca jest mocowana do boku dźwigara suwnicy, aby oszczędzić miejsce. Spawanie konsoli nie jest konieczne. Jest ona zaczepiana i mocowana śrubami do podpory, co pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas montażu. Podczas pracy ruchome ramię końcowe może być z łatwością przesuwane i ustawiane przy urządzeniu sterującym,na całej długości dźwigara suwnicy, bez względu na położenie urządzenia dźwigowego, dzięki bezsmarowym i bezobsługowym polimerowym łożyskom kulkowym xiros.

Reklama

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama