Ponad 20 nowości igus na targach PTG

igus

Spółka igus zaprezentuje ponad 20 nowości na największych w Europie Międzynarodowych Targach PTG w Katowicach. Są to produkty dedykowane dla branży górniczej oraz firm produkujących maszyny i urządzenia dla górnictwa.

Firma igus po raz drugi uczestniczy w targach PTG. – W tym roku planujemy skupić się na rozwiązaniach dla przemysłu 4.0, inteligentnych systemach bezpieczeństwa, modułowych systemach do ruchu obrotowego i ciężkich warunkach pracy – mówi Rafał Gralewski, manager ds. projektów i instalacji w firmie igus. Katalog firmy liczy ponad 100 tysięcy produktów, a co roku na rynek trafia od stu do dwustu nowych wyrobów, które są bezpośrednią odpowiedzią na zapytania klientów.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Long Travel, isence Long Travel, RBR, HD e-chain, AX e-chain, roll e-chain, Basic Flizz, Anty rise protection, Micro Flizz, Guide Fast, Guidefast CONTROL, Ex e-chain, TRLF, e-spool HD, e-spool shore power, PPDS3.0, Circular modules RBR, CF Smart, CFBUS.LB, CFCRANE PUR, CF light cables, readychain.

Jednym z ciekawszych rozwiązań dla długich przesuwów z dużą szybkością jest system rol e-chain, gdzie zamiast prowadnic ślizgowych zostały zamontowane rolki. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie prowadnika przy jeszcze większych obciążeniach dodatkowych i szerokości do dwóch metrów lub więcej. Rol e-chain zapewnia redukcję mocy napędu do poniżej 25 proc., umożliwia przesunięcia do 800 metrów i prędkość do 10 m/s. Rolki mogą być stosowane w miejscach, gdzie występuje brud, a ich odporność na zanieczyszczenia nie zmniejsza się w trakcie użytkowania.

Z kolei Micro Flizz to kompletny, kompaktowy i ekonomiczny system do bezpiecznego prowadzenia przewodów (energii, danych i powietrza). Można go stosować nawet w najmniejszych przestrzeniach. Poprzez oddzielenie górnego i dolnego biegu prowadnika osiągnięto mniejsze tarcie i zredukowano zużycie energii w ruchu. Plastikowe sprężyny sprawiają, że prowadnik gładko toczy się w tunelu flizz, co znacząco redukuje hałas.

Do 80 proc. czasu montażu pozwoli zaoszczędzić seria Guidefast - rynny prowadzące, które pasują niemal do każdego standardowego wózka suwnicy. Można zamówić je w systemie modułowym, razem z prowadnikiem i przewodami.

Produkty igus powstają z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, a dzięki technologii smart plastics, możliwe jest monitorowanie aktualnego stanu zużycia przewodów, łożysk i e-prowadników, co znacząco obniża koszty i zwiększa bezpieczeństwo.

Targi, organizowane co dwa lata w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i sąsiadującym „Spodku”, w tym roku odbędą się w dniach 29.08-01.09. Spółka igus zaprezentuje się na stoisku 28 w sektorze A.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę