Targi nowoczesnego przemysłu

ITM Polska: targi nowoczesnego przemysłu MTP Sp. z o.o.
24.2.2015

W Polsce organizowanych jest kilka targów dedykowanych sektorowi przemysłowemu, jednakże statystyki potwierdzają - ITM Polska są uznawane przez wystawców, zwiedzających, a także profesjonalistów za wydarzenie najważniejsze dla branży. W rankingu targów organizowanych w Polsce przygotowywanym corocznie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, ITM Polska w branży targów dóbr inwestycyjnych i technologii przemysłowych zajmuje pierwsze miejsce, znacznie wyprzedzając inne  podobne wydarzenia. To właśnie w poznańskich targach bierze udział największa liczby wystawców i zwiedzających. Największa jest także całkowita, wynajęta powierzchnia targowa. 

Powiązane firmy

Nowoczesność zawsze w cenie

Targi ITM Polska co roku przyciągają tłumy profesjonalistów: technologów, konstruktorów, inżynierów i producentów maszyn i urządzeń dla przemysłów motoryzacyjnego, lotniczego, stoczniowego, kolejowego, zbrojeniowego, zabezpieczeń, medycznego, wydobywczego, maszynowego, ale także przedstawicieli zakładów mechanicznych oraz producentów produktów metalowych wszelkiego typu. Ponad 50% z nich to kadra zarządzająca, podejmująca decyzje o modernizacji swoich linii technologicznych, zakupie maszyn, czy narzędzi.

Poznańskie targi przemysłowe stanowią najszerszy przegląd europejskich i światowych nowości. To tu można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, nawiązać kontakt z klientami, przedstawicielami mediów, wymienić doświadczeniami i wiedzą. ITM Polska wyróżnia również to, że podczas targów spotyka się cała branża reprezentująca kompletny proces tworzenia nowoczesnego produktu - od koncepcji i projektu, poprzez różnorodne etapy procesu (odlewanie, obróbka mechaniczna, obróbka plastyczna, spawanie itp.) po proces wykończeniowy m.in. lakierowanie i galwanizowanie czy transport.

 O znaczeniu targów ITM Polska najlepiej świadczą dane statystyczne. I tak w ubiegłym roku wzięło w nich udział ponad 934 wystawców i firm reprezentowanych z 32 krajów, które zaprezentowały ofertę na ponad 20.tys. m kw. ekspozycji. W czasie targów odbyło się ponad 100 europejskich i światowych premier. Odwiedziło je 16.800 profesjonalnych zwiedzających .

Organizatorzy tegorocznej edycji ITM Polska, obserwując stale rosnącą liczbę zgłoszeń już wiedzą - tegoroczne targi zapowiadają się równie udanie. Jak zawsze obecni będą liderzy branży, którzy przywiozą wiele nowych, często nowatorskich rozwiązań, które targowej publiczności po raz pierwszy zaprezentowane zostaną właśnie w Poznaniu.

 Podczas tegorocznej edycji na ekspozycji zaprezentują swoją ofertę między innymi takie firmy, jak: Abplanalp Consulting, ABH, Agie Charmilles, APX Technologie, BLM Group, Boschert, BS System, Bystronic, Carl Zeiss, Dematec, DMG, Eckert, Erall, Fanuc Robotics Faro Technologies, Heidenhein, Hurco, HTM, Igus, Messer Eutectic Castolin, Mitutoyo, Pol-Sver, Prima Power, Siemens, Tox Pressotechnik, Trumpf, Yamazaki Mazak.

Nowa prezentacja branży

ITM Polska 2012 to siedem salonów tematycznych: Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING, Salon TRANSPORTA oraz Nauka dla Gospodarki.

Nowością jest zmiana lokalizacji specjalistycznych salonów. I tak oferta wystawców z zakresu obróbka skrawaniem, manipulatory, roboty przemysłowe, substancje chodzące i smarujące zlokalizowana zostanie w nowoczesnym kompleksie czterech pawilonów: 7, 7A, 8 i 8A ( tzw. czteropak). W pozostałych pawilonach targowych znaleźć będzie można produkty i rozwiązania z obszaru obróbki plastycznej (pawilon 5) oraz narzędzi i aparatury kontrolno-pomiarowej (pawilon 9). W pawilonach 3 i 3A zaprezentowana zostanie oferta firm z zakresu metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa, i przemysłu metalowego, technologii i materiałów spawalniczych, technologii obróbki powierzchni, hydrauliki, pneumatyki i napędów, oraz transportu. Tu też zaprezentują się instytuty badawcze i jednostki badawczo-rozwojowe w ramach salonu Nauka dla Gospodarki.

Honorowy Patronat nad ITM Polska objęli: Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Debiut CAx Innovation

Tegoroczna edycja ITM Polska przyniesie nowe wydarzenie - CAx Innovation, które dedykowane jest inżynierom, projektantom oraz konstruktorom.
CAx Innovation obejmuje kompletny obszar technologii i narzędzi komputerowo wspomaganego projektowania CAD, wytwarzania CAM, obliczeń inżynierskich CAE, obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, integracji w wytwarzaniu CIM, szybkiego prototypowania części i narzędzi RP/RT (drukarki 3D), inżynierii odwrotnej RE (skanery 3D) oraz wirtualnej rzeczywistości VR. W ramach tego wydarzenia zostanie zorganizowana Wyspa Plakatowa ProCAxoraz odbędą się referaty dotyczące tematyki CAx.

Doświadczenie wsparte wiedzą

Aktualna sytuacja na rynku, najnowsze tendencje, zastosowania innowacyjnych rozwiązań - m.in. tym tematom poświęcone są konferencje i debaty odbywające w ramach targów ITM Polska. W tym roku X jubileuszową odsłonę będzie mieć prestiżowe wydarzenie jakim jest Forum Inżynierskie. Organizatorami Forum jest Naczelna Organizacja Techniczna oraz Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich i MTP.

Warte uwagi będzie z pewnością seminarium „Współczesne metody badania struktury i właściwości warstw wierzchnich metali" współorganizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, seminarium Polskiej Unii Dystrybutorów Stali „Stale Nierdzewne w Architekturze Współczesnej" oraz konferencja „Dotacje na innowacje - doświadczenia, projekty, aktualne źródła wsparcia", której organizatorem są Fundusze Europejskie.

 Po raz pierwszy na targach ITM Polska będzie miał miejsce „Dzień Mechanika" organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W ramach tego wydarzenia odbędzie się prezentacja ofert instytutów naukowo-badawczych dla małych i średnich przedsiębiorstw współpracujących z SIMP oraz seminarium podsumowujące pięć edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Osiągnięcie Techniczne Roku organizowanego pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki - Waldemara Pawlaka.

Nie braknie także stałych punktów programu targów ITM Polska: Akademii Spawania, Poligonu Umiejętności oraz Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje.

Nowy Złoty Medal

Firmy biorące udział w targach będą mogły skorzystać z nowej, zmienionej formuły przyznawania Złotego medalu MTP, która opiera się na wyłonieniu laureatów już na 2 miesiące przed targami. Umożliwi to promocję zwycięzców konkursu w mediach, w newsletterach do profesjonalistów, a także w Internecie na specjalnej stronie Złotego Medalu oraz na stronie www.itm-polska.pl. Szeroka kampania promocyjna laureatów przewidziana jest także w trakcie i po zakończeniu targów.

Laureat Złotego Medalu otrzyma także Pakiet medalisty - komplet materiałów promocyjnych, które wystawca będzie mógł użyć w kampanii promocyjnej: Złoty Medal, logotyp, materiały prasowe, szablon reklamy prasowej „Zdobywca Złotego Medalu MTP" oraz film i zdjęcia z gali nagród.

Nowością jest także konkurs „Złoty Medal - wybór konsumentów" - w Internecie i w Strefie Mistrzów profesjonaliści będą mogli oddawać głosy na najlepszy produkt spośród laureatów Złotego Medalu nagrodzonych na konkretnej imprezie targowej. Najlepsze produkty 2012 roku poznamy pod koniec roku.

Galeria artykułu

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę