Budownictwo przemysłowe
Budownictwo przemysłowe
Budynki oszczędne energetycznie
Efektywność energetyczna oznacza skuteczniejsze zużywanie energii. Firmy i instytucje mogą osiągać efektywność energetyczną na przykład poprzez ograniczenie strat energii albo wprowadzenie nowych, rozwiązań, które zmniejszą zużycie energii lub też zwiększą efektywność danego procesu. Nawet o 30% można obniżyć rachunki za energię w obiektach i budynkach, w których stosowane są rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej.
Budownictwo przemysłowe
Zrównoważone budownictwo trendem na rynku biurowców
2022 r. na warszawskim rynku biurowym upłynął pod znakiem spowolnienia. W porównaniu z rekordowym rokiem 2021, do użytku oddano o prawie 30% mniej nowoczesnych powierzchni biurowych – wynika z raportu Warsaw Crane Survey 2023, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Jednocześnie deweloperzy aktywnie reagują na zachodzące zmiany, czego przykładem jest rosnące znaczenie aspektów ESG czy projekty mixed-use, w których przoduje stolica.
Budownictwo przemysłowe
Powstał pierwszy samowystarczalny energetycznie dom do indywidualnej konfiguracji
Uniwersalny dom, który można skonfigurować tak, żeby odpowiadał indywidualnym potrzebom, a przy tym nowoczesny, naszpikowany inteligentnymi rozwiązaniami i mieszczący się w budżecie przyjętym przez inwestora – taki budynek zaprojektował architekt Daniel Cieślik i jego pracownia ANTA Architekci. Co istotne, Dom Zmienny zgodnie z początkowym założeniem jego autorów jest samowystarczalny energetycznie dzięki zasilaniu czystą energią fotowoltaiczną oraz zastosowanym technologiom magazynowania i zarządzania energią.
Budownictwo przemysłowe
Ekologiczna, solidna konstrukcyjnie i ognioodporna okładzina z recyklingowanego szkła
Inżynierowie opracowali nowe ognioodporne okładziny budynków, używając do tego szkła z recyklingu i tworząc obiecujące rozwiązanie dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Aby wyprodukować okładzinę kompozytową, która według nich jest tania, solidna konstrukcyjnie i ognioodporna, zespół RMIT University współpracował z firmą zajmującą się technologią materiałową – Livefield.
NEWSLETTER
Identyfikacja
Jak poradzić sobie z wyzwaniami druku i kodowania na małych powierzchniach w branży elektronicznej i motoryzacyjnej?
Nowa seria przemysłowych drukarek ink jet Markem-Imaje 9750 Expert przychodzi z odpowiedzią dla wymagających aplikacji znakowania i kodowania w elektronice i motoryzacji.
Artykuł sponsorowanyFinanse
Bezzwrotne dotacje na wdrożenie oprogramowania i optymalizację zużycia zasobów w firmach przemysłowych
Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą skorzystać z bogatej oferty Funduszy Europejskich. Dostępne instrumenty wspierają m.in. cyfryzację oraz działania zmierzające do optymalizacji zużycia zasobów. Do wzięcia czekają miliony złotych w formie bezzwrotnych dotacji.
Artykuł sponsorowanyPrzemysł 4.0
Era 5G – witamy w przyszłości!
Technologia 5G, czyli piąta generacja telefonii komórkowej, budzi wśród wielu ludzi szereg kontrowersji i obaw, wywołując niejednokrotnie opory społeczne przed jej wdrażaniem i np. instalacją masztów. Zastanówmy się zatem, czym tak naprawdę jest, a czym nie jest ta technologia 5G?
Artykuł sponsorowanyProdukty
Taśmy transportowe do zadań specjalnych
Taśmy transportowe, zwane też taśmami przenośnikowymi, to niezwykle istotny element w dzisiejszym świecie przemysłu i logistyki. Stanowią niewidoczny kręgosłup naszej globalnej gospodarki, umożliwiając efektywny transport materiałów, surowców i gotowych produktów na ogromną skalę.
Artykuł sponsorowanyProdukty
Kompatybilność elektromagnetyczna i rola kabli, przewodów i osprzętu kablowego
Spełnienie wymagań kompatybilności elektromagnetycznej wymusza stosowanie odpowiedniego asortymentu produktów, które umożliwią kontrolę i eliminację pojawiających się zakłóceń. Dlatego też w specyfikacjach technicznych czy kartach katalogowych różnych produktów coraz częściej można spotkać pojęcie „ekran”. Dlaczego tak się dzieje i z czym jest to związane?
Artykuł sponsorowany